ogrzewanie nie działa

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez marcinkoz2910 » 17 gru 2009, o 21:54

jak wymieniałeś nagrzewnice to pewnie nie popatrzyłeś na stan przysłon one mają na sobie taką gąbkę co po latach butwieje i się rozlatuje

Ja w MK2 ją wywaliłem i nakleiłem kawałek materiału na te ramka od przysłonek

tylko to pozostaje po tylu wymianach.... no chyba że linki pospadały lub źle są założone

a węże od nagrzewnicy masz jednakowo ciepłe ?
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

 

Postprzez shibbyOP » 17 gru 2009, o 21:59

lukaszbroda, może po wymianie tych części co wymieniłeś masz zapowietrzony układ chłodezenia ???? No chyba że już odpowietrzałeś i dalej coś nie działa.
Avatar użytkownika
shibbyOP
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 27 gru 2008, o 11:30
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez lukaszbroda » 18 gru 2009, o 11:09

Układ jest odpowietrzony napewno, linki tez chodza, węże do nagrzewnicy oba tak samo gorące. Moze nie sa szczelne tunele ale nadmuch jest tylko ze nie cieply tylko letni

[ Dodano: 2009-12-18, 13:12 ]
coś mi sie zdaje ze ma to zwiazek z instalacja lpg
lukaszbroda
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 gru 2009, o 16:50
Lokalizacja: Dwikozy

Postprzez darius84 » 18 gru 2009, o 16:06

jezeli przewody do nagrzewnicy masz gorace,to problem jest gdzies w srodku w aucie np.(te klapki,o ktorych wyzej pisali) musisz rozebrac srodek
Avatar użytkownika
darius84
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 09:31
Lokalizacja: WCI

Postprzez lukaszbroda » 18 gru 2009, o 19:01

dopiero co go zdazylem zlozyc wszystko chodzilo. podejrzenie pada na instalacje elegtryczna, mechanik mowil ze przewody do nagrzewnicy powinny parzyc a nie tylko byc gorace.
lukaszbroda
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 gru 2009, o 16:50
Lokalizacja: Dwikozy

Postprzez Basior1997 » 18 gru 2009, o 20:55

lukaszbroda napisał(a):dopiero co go zdazylem zlozyc wszystko chodzilo. podejrzenie pada na instalacje elegtryczna, mechanik mowil ze przewody do nagrzewnicy powinny parzyc a nie tylko byc gorace.
sory ale jak przewody pazą to znakiem tego ze jest cos nie tak z instalacją
chyba ze ci chodziło o przewody "rury" do nagrzewnicy to sie zgodze


jak ci nie łapie temperatury to moze tak starym sprawdzonym sposobem wykozystywanym w polskich starch?? przysłonic tak 1/3 chłodnicy i pomoze jak tak mam co zimy i dobrze łapie temperature i fajnie ciepełkiem w środku auta daje
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez cezet » 19 gru 2009, o 16:40

Witam, ja mam podobny problem Golf III 1.8 benz. słabo grzeje, filtr kabinowy czysty, układ odpowietrzony, oba węże od nagrzewnicy tak samo gorące, linki od regulacji sprawne, silnik rozgrzałem dziś do 90 stopni załączył się wentylator, zauważyłem przy tym że wąż górny przy chłodnicy był gorący a ten na dole prawie że zimny, czy to może być walnięty termostat. Proszę o rady. Lekkie ciepłe powietrze wieje tylko na pierwszym biegu regulacji. Dmuchawa sprawna. Przeczytałem już całe forum i nie wiem gdzie tkwi problem. :cry:
cezet
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 14:12
Lokalizacja: Kożuchów

Postprzez lukaszbroda » 20 gru 2009, o 09:28

poprawka: chodzilo mi o to ze to wina inst gazowej a nie wlektrycznej. Jestem umuwiony z gazownikiem na 15 stycznia 2010 a do tego czasu jakos musze kombinowac sam
lukaszbroda
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 gru 2009, o 16:50
Lokalizacja: Dwikozy

Postprzez MTuner » 20 gru 2009, o 21:58

Siema!!! Nie chcialem zakladac nowego postu aby dowiedziec sie od was jednej malej rzeczy. Natomiast chcialbym sie dowiedziec czy klimatyzacja manualna potrafi grzac juz od pierwszego momentu rozruchu silnkika? Tzn w momencie wlaczenia przycisku AC i przekreceniem klimatyzacji leci cieple powietrze. Bo na prosty rozum misialaby byc wbudowana spirala elektryczna nie? A jak jest w climatronikach czy tez trzeba czekac az silnik podgrzeje wode? Czy mozecie to sprostowac bo mam kogos z kim nie moge dojsc do porozumienia :-D
Jeśli zobaczysz mnie we wstecznym lusterku to nie próbuj wciskać gazu... ja już to zrobiłem!!!

moj-golf/mtuner-reaktywacja-vr6-t5834.html
MTuner
Badacz tematu
 
Posty: 214
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 00:21
Lokalizacja: Monachium

Postprzez darius84 » 26 gru 2009, o 20:21

pierwsze slysze,ze klimatyzacja grzeje. klima ma za zadanie raczej chlodzic
Avatar użytkownika
darius84
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 09:31
Lokalizacja: WCI

Postprzez PabloSBT » 26 gru 2009, o 21:51

cezet napisał(a):Witam, ja mam podobny problem Golf III 1.8 benz. słabo grzeje, filtr kabinowy czysty, układ odpowietrzony, oba węże od nagrzewnicy tak samo gorące, linki od regulacji sprawne, silnik rozgrzałem dziś do 90 stopni załączył się wentylator, zauważyłem przy tym że wąż górny przy chłodnicy był gorący a ten na dole prawie że zimny, czy to może być walnięty termostat. Proszę o rady. Lekkie ciepłe powietrze wieje tylko na pierwszym biegu regulacji. Dmuchawa sprawna. Przeczytałem już całe forum i nie wiem gdzie tkwi problem. :cry:

to jest na 100% wina termostatu nie otwiera się jak przy 90 stopniach masz zimny dolny wąż
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez Bradley » 30 gru 2009, o 10:06

darius84 napisał(a):pierwsze slysze,ze klimatyzacja grzeje. klima ma za zadanie raczej chlodzic

I klima chlodzi na 24C :-D
Tylko, ze jak jest ponizej iles tam stopni to w ogole sie sprezarka nie wlaczy. Raczej malo prawdopodobne, ze bedzie "grzac" odrazu po wlaczeniu silnika. W Octavii 2 jest zamontowana taka farelka dodatkowa elektryczna, i wlacza sie kiedy wciska sie guzik z nadmuchem na szybe. Nagrzewnica jest zimna, ale cieple powietrze leci wlasnie przez dzialanie tego elektrycznego grzejniczka.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości