ogrzewanie nie działa

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez demon300 » 23 maja 2010, o 17:22

dzieki za uswiadomienie co do temp oleju. jak narazie wymienilem wentylator. niestety w golfie jest duzo przy tym roboty. teraz pojezdze troche i ewentualnie bedzie nowy czujnik w chlodnicy. punkcik leci a temat uwazam za zamkniety.
demon300
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 11:56
Lokalizacja: Sejny k. Suwalk

 

słabo grzeje

Postprzez guma » 29 gru 2010, o 18:24

panowie mam taki problem gdy samochód łapie temperaturę to cieple powietrze leci tylko przez chwilę a potem letnie jakiś czas temu z nawiewów leciała mi stara gąbka czy muszę sciągać dęchę i wymieniać nagrzewnicę
guma
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Ryjek » 29 gru 2010, o 19:13

a termostat ok? i woda w chlodmicy jest?
Avatar użytkownika
Ryjek
Badacz tematu
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 wrz 2009, o 20:27
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez garas1 » 29 gru 2010, o 19:43

Ryjek napisał(a):woda w chlodmicy jest

Woda w zimie ?? :-| płyn chyba :roll:

Ale też być może zamarzła nagrzewnica jeżeli lałeś koncentrat z dużą ilością wody.
Avatar użytkownika
garas1
Gaduła
 
Posty: 721
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 20:02
Lokalizacja: Węgliniec

Postprzez radomiak » 29 gru 2010, o 22:48

guma napisał(a): jakiś czas temu z nawiewów leciała mi stara gąbka czy muszę sciągać dęchę


to normalne ze taka gabka leci nic sie nie stanie duzo jej tam nie ma
sprawdz ilosc plynu w zbiorniczku jesli jest ok to raczej termostat a jesli malo to dolej do stanu.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

słabo grzeje

Postprzez kaziutek245 » 29 gru 2010, o 23:19

U mnie też słabo grzał ale też temperature podczas jazdy pokazyał słaba i dziś wymieniłem termostat i jest teraz dobrze grzeje i temperature pokazuje tak jak ma być.
kaziutek245
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lis 2010, o 22:02
Lokalizacja: lidzbark

Postprzez mani51 » 30 gru 2010, o 11:38

radomiak napisał(a):to normalne ze taka gabka leci nic sie nie stanie duzo jej tam nie ma


zapewniam Cię że to nie jest normalne :lol:

tą gąbką powleczone są klapki sterujące przeplywem powietrza, międzyinnymi ciepłe zimne więc to może być przyczyną że słabo Ci grzeje...u mnie też licho z ogrzewaniem ale za dużo roboty żeby to zrobić bo trzeba całą tapicerkę z przodu wyciągać :zdegustowany:

więc najpierw sie upewnij że to nie wina termostatu (ale piszesz że silnik łapie temperaturę więc chyba nie)

[ Dodano: 2010-12-30, 10:42 ]
ewentualnie masz przytkaną nagrzewnicę i jest słaby przepływ i dlatego może być tak jak piszesz że na początku chwile grzeje a później przestaje
u kumpla pomogło płukanie nagrzewnicy (wąż z kranu i heja tylko ostrożnie żeby ciśnienie nie rozerwało nagrzewnicy. U mnie niestety to nie pomogło :-|
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez CezarC-4 » 30 gru 2010, o 23:52

Jak leci gąbka z kratek to klapki zamykające i otwierające ciepłe/zimne powietrze w obudowie nagrzewnicy są nieszczelne.Wtedy nici z grzania ponieważ ciepłe powietrze miesza się z zimnym.Rozbierać trzeba całą deskę :-( Jest wszystko na forum. :-D
U mnie to samo było.Klapki uszczelniłem srebrną tasmą hydrauliczną :idea: Przy okazji wymieniłem nagrzewnicę,grzeje ok.W starej nagrzewnicy (jak już później potraktowałem ją młotkiem i się rozpadła) to w kanalikach było pełno brudu i były one zatkane :-o
Avatar użytkownika
CezarC-4
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 11:38
Lokalizacja: Brok

Postprzez radomiak » 31 gru 2010, o 01:59

CezarC-4 napisał(a):Jak leci gąbka z kratek to klapki zamykające i otwierające ciepłe/zimne powietrze w obudowie nagrzewnicy są nieszczelne.Wtedy nici z grzania


ja nie mam tych gabek na klapkach i dobrze grzeje :-) fakt jest to mniej szczelne ale daje rade.
mani51 napisał(a):radomiak napisał/a:
to normalne ze taka gabka leci nic sie nie stanie duzo jej tam nie ma


mani51 napisał(a):zapewniam Cię że to nie jest normalne

nic nie jes wieczne nie znajdziemy chyba golfa ok 15 lat zeby byly gabki ok.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Auto słabo grzeje :(

Postprzez Mateusz13041 » 3 lut 2011, o 13:59

Witam od czasu kupna mojego golfika mam następujący problem auto grzeje ale nie tak jak trzeba tzn zamiast ciepłego powietrza leci takie letnie myślałem że to nagrzewnica ale okazało się że poprzedni właściciel ją wymieniał dodam także że oba węże idące do nagrzewnicy są gorące więc mam pytanie czy może to być wina termostatu podejrzenie padło na termostat gdyż w aucie temperatura silnika wzrasta nieco powyżej 70 stopni a z tego co mi się wydaje powinno to być 90 stopni no i gdy zamknę nawiew to auto się nagrzewa do 90 stopni i leci normalnie gorące powietrze ale po jakiś 5 min temperatura znów spada do 70 stopni i leci letnie
----------------------------------------------------
MÓJ GOLFIK ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA
----------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Mateusz13041
Czytacz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 17:38
Lokalizacja: Eschweiler/Konin
Rocznik: 1994
Silnik: 1598 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Lucas » 3 lut 2011, o 15:53

Moim zdaniem termostat. Mój w zimie na mrozie podczas jazdy łapał z 60 stopni i tyle, wtedy też ledwo grzał oczywiście. W korku albo w mieście tocząc się 20km/h złapał 90 ale kiedy przyspieszyłem i jechałem normalnie temperatura leciała na łeb. Wymieniłem termostat i czy grzeje w aucie czy nie grzeje, czy jade 20 czy 140km/h na blacie mam 90 stopni i grzeje aż miło :-)
Avatar użytkownika
Lucas
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 4 maja 2008, o 10:53
Lokalizacja: Dębica

Re: Auto słabo grzeje :(

Postprzez K@mil » 3 lut 2011, o 15:54

Mateusz13041 napisał(a):Witam od czasu kupna mojego golfika mam następujący problem auto grzeje ale nie tak jak trzeba tzn zamiast ciepłego powietrza leci takie letnie myślałem że to nagrzewnica ale okazało się że poprzedni właściciel ją wymieniał dodam także że oba węże idące do nagrzewnicy są gorące więc mam pytanie czy może to być wina termostatu podejrzenie padło na termostat gdyż w aucie temperatura silnika wzrasta nieco powyżej 70 stopni a z tego co mi się wydaje powinno to być 90 stopni no i gdy zamknę nawiew to auto się nagrzewa do 90 stopni i leci normalnie gorące powietrze ale po jakiś 5 min temperatura znów spada do 70 stopni i leci letnie


Jak na zegarach nie bedzie 90 stopni to z nawiewów nie bedzie leciało cieple powietrze. Wymien termostat na Wahlera i sprawdz czy bedzie poprawa.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości