nie odpala - trudności z uruchomieniem silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez Carringtone » 15 lut 2013, o 12:13

Odlaczalem czujnik temp to samo, sonde tez i to samo. Tlumnik sprawdze jak bede na kanale. jeszcze jakies zastrzezenia? Taak tylko wiekszosc miala takze problem z odpalaniem a ja takowego problemu nie mam. na zimnym chodzi ladnie rowno jak sie rozgrzeje obroty faluja i przygasa
Carringtone
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 01:57
Lokalizacja: Poznań

 

Postprzez pietrasiak2 » 15 lut 2013, o 13:09

Carringtone napisał(a): Taak tylko wiekszosc miala takze problem z odpalaniem a ja takowego problemu nie mam. na zimnym chodzi ladnie rowno jak sie rozgrzeje obroty faluja i przygasa

To też sprawdź te tłumniki , w ostatnim czasie było parę przypadków ,że winą były katy , lub tłumniki :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Carringtone » 15 lut 2013, o 19:58

Cały układ wydechowy jest aluminiowy firmy MARIX. Z tego co patrzyłem to chyba nie ma katalizatora, ale sprawdzę jak bede na kanale
Carringtone
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 01:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Imper » 15 lut 2013, o 23:16

skoro diagnozowaniem nazywasz wypinanie wtyczek i oczekiwanie na rekacje to powodzenia kolego... Martwa sonda czy z odpieta wtyczka czy bez daje te same efekty
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Carringtone » 18 lut 2013, o 20:34

Cały monowtrysk został wymieniony i nie zmieniło to nic w pracy silnika. Poniżej zamieszczam filmik z pracy silnika może to jakoś pomoże, dodam że od kilku dni mam nową instalacje gazową i chodzi tak samo.. : https://www.youtube.com/watch?v=VpSJHkkpKDI
Carringtone
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 01:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez deusiwo » 18 maja 2013, o 20:59

Panowie, jak kupiłem golfa we wrześniu to czy zimny czy ciepły palił na dotyk. Teraz jak jest zagrzany to też pali na dotyk (ledwo przekręce już łapie) ale na zimnym trzeba troche pokręcić (tak z 5s). Niby nic ale jednak denerwuje :-P . Wyczyściłem świece, palec, kopułke i nie bardzo to pomogło, co jeszcze może być przyczyną? :)
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez seba650 » 18 maja 2013, o 22:47

Jak się ma pompa paliwa ?
seba650
Badacz tematu
 
Posty: 227
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 22:42
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Postprzez deusiwo » 18 maja 2013, o 23:26

Nie mam pojęcia, jak to sprawdzić?
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez damian927 » 24 maja 2013, o 17:47

Mój golf 1.4 ABD ma problemy z odpalaniem znaczy zaraz po dopaleniu spadają obroty i gaśnie myślałem że to czujnik temperatury ale gdy go odłączyłem i chciałem odpalić to silnik to zachowywał się tak samo jak z podłączonym czujnikiem.
Jak odpali i dodam szybko gazu to po 2-3s jest już ok i mogę puścić nogę z gazu i nie zgaśnie.
Po zgaszeniu silnika mogę go ponownie odpalić bez problemu przez kilka godzin(nie więcej niż 8 )

Co może być powodem problemu z odpalaniem ?

Dziś jak postał na słońcu do godzinny 15 to odpalił za pierwszym razem bez dodawania gazu ale z początku miał niskie obroty.
Ostatnio edytowano 25 maja 2013, o 15:12 przez damian927, łącznie edytowano 1 raz
damian927
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 maja 2013, o 19:04
Lokalizacja: Kielce

Postprzez denwer_pl » 25 maja 2013, o 14:43

Mój golf również nie odpala.
Zdarzyło się to drugi raz.
Za pierwszym razem po odczekaniu kilku godz. odpalił a teraz kręcę i nic :-(.
Niedawno wymienione: świece, kable, moduł, paluch i kopułka więc to nic z tego.
Iskra jest ale co dziwne świece są suche ? Po odłączeniu przewodu paliwowego, podczas kręcenia nie podaje paliwa a jak przestanę kręcić to siknie.
Pompka paliwa niby odzywa się w bagażniku.
Czy ktoś miał coś podobnego?
Co może być do wymiany: pompka paliwa, filtr paliwa czy to coś związane z elektroniką i komputerem ?
Proszę o jakąś radę bo wymieniając wszystko po kolei aby znaleźć usterkę mogę niepotrzebnie wykosztować się :(
denwer_pl
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 14:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez Pazdziochjp » 26 maja 2013, o 13:40

Witam u mnie nie chce palic na cieplym. jak odpali to nie pracuje rowno pracuje, wymienilem swiece kopulke i dalej to samo. szybko lapie temperature. Gdzie szukac przyczyny. Slyszalem mozliwosc ze to uszczelka pod glowica moze byc prawda?
Pazdziochjp
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 14:25
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez Forumix0 » 28 maja 2013, o 18:04

Witam!
Mam golfa 3 1.4 KAT 94r wersja Europe. Ogólnie bardzo faje autko, ale dręczą je kłopoty z zapłonem. Aktualnie auto stoi "na kołkach" :wstyd: bo nie chce odpalić. Iskra jest, paliwo też. Podczas sprawdzania iskry czuć zapach benzyny. Na początku lutego wymieniona została cewka zapłonowa (auto też nie odpalało, iskra była, zapachu paliwa nie było czuć). Dodam że golf nie ma podtlenku LPG.
Pzdr. forumix
Forumix0
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 17:58
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości