szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Michal43233 » 30 sty 2013, o 20:29

Czepiasz się szczegółów Cesio207. Co może być przyczyną ten "pstryczek"? Jak można o ile można zamknąć szyberdach innym sposobem ?
Michal43233
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

 

Postprzez Czesio207 » 30 sty 2013, o 20:38

Jak przygasa światło to znaczy że pstryczek działa i idzie napięcie do szyberdachu tylko go coś blokuje że niechce się zamknąć
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Postprzez Michal43233 » 30 sty 2013, o 20:58

Co to może być? Przy otwieraniu nic nie strzeliło ani nie stukło.
Michal43233
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez adams » 30 sty 2013, o 21:23

http://www.google.pl/search?q=silniczek ... 1150%3B862

Tutaj jest zdjęcie zapożyczone chyba z allegro sądząc po adresie w linku. Na początek sprawdź czy nie masz odsuniętej tej plastikowej zaślepki z białą strzałką. Musi być po środku tak jak jest na tym foto. Ona zasłania otwór do imbusa (otwieranie/zamykanie ręczne - rozłączenie krańcówek od silniczka). Tylko nie jestem przekonany czy gdyby to byłoto, to wtedy byłoby wogóle jakiekolwiek pstrykanie przekaźnika w silniczku ? Sprawdź tak czy inaczej roboty na pół minuty. Jeśli to nie to , to proponuje Ci wyjąć silniczek (dwie śruby oryginalnie powinny być na krzyżak) ale to łączy się potem z ponownym ustawianiem punktu zerowego szyberdachu. Ale to nazwałem :hyhy: Nie jest jakoś bardzo skomplikowane, a pewnie i tak będziesz musiał to zrobić, jeżeli silniczek Ci się nie odezwie. Jak nie będziesz wiedział jak to zrobić będziem myśleć dalej :) Aha no i po co wyjąć silniczek ? A no po to żeby na sucho go uruchomić i sprawdzić czy na sucho działa. Jeśli działa to wina przyblokowanego gdzieś szyberdachu (uszkodzenie mechaniczne) jeśli stoi nadal to wina silniczka. Krańcówka etc.
Najpierw sprawdź tą plastikową zaślepkę (były przypadki że ludziom się tam przestawiało samo bądź tez sami grzebali korbką) jak to nie to kombinuj ze sprawdzeniem silniczka. A noi jeszcze spróbuj bujnąć go delikatnie korbką (imbus przyczepiony fabrycznie do silniczka) w jedną bądź drugą stronę może być że się odwiesi "coś" i na tym będzie polegała cała naprawa. Ale szczerze - nie liczyłbym na to ;) POWODZENIA ! :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Bart886 » 12 lut 2013, o 18:16

Panowie mam problem z szybrem (elektryczny)

Uchyla się do góry lecz jest problem z zamknięciem,lewa prowadnica ma taki "cycek" który jak potraktuje śrubokrętem dopiero domknie.

Miał ktoś taki przypadek?
Avatar użytkownika
Bart886
Badacz tematu
 
Posty: 307
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 11:05
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez pablomed » 13 lut 2013, o 10:29

Bart886, lepiej byłoby gdybyś wkleił fotkę, jeśli chodzi o taki błyszczący element który po stronie zepsutej wstaje za dużo do góry, to połamane są "nóżki pieska" inaczej suwaka znajdziesz jak go wymienić lub jak te nóżki naprawić na forum. Ale może też chodzić o stadardowy problem z prowadnicą - fotki pomogą. Zerknij na linki z fotkami które podałem w tym temacie , masz tam też opisane o co biega
http://www.golf3.pl/topics40/jak-napraw ... t40534.htm
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Bart886 » 13 lut 2013, o 11:29

pablomed, masz rację,na bank połamane będą te nóżki.
Jest tak jak opisujesz :ok:
Avatar użytkownika
Bart886
Badacz tematu
 
Posty: 307
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 11:05
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Marcinno » 5 mar 2013, o 19:02

jest możliwość zrobienia zamykania szyberdachu z pilota? podpiąć pod centralny zamek?
Marcinno
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 22:02
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kasiar90 » 11 mar 2013, o 11:29

Ja mialam problem w wakacje z szyberdachem otwierala sie nie dokonca i w zaden sposkb nie szlo go zamknac tylko dzieki korbie. Zakupilam na allegro uzywany zilniczek za niecale 30 zl i dziala nawet w zime bez problemow. Nie reagowal na zadne przyciski i nie bylo slychac pracy silniczka;/
Rybka :)
kasiar90
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 lut 2013, o 19:56
Lokalizacja: Łomża

Postprzez Harry91 » 16 mar 2013, o 01:55

U mnie problem jest taki, mianowicie szyber (elektryczny)się tylko uchyla ale zamyka się tylko prawa strona lewa zostaje dalej uchylona żeby zamknąć muszę popchnąć lewy suwak. Również się nie cofa do tylu próbowałem ręcznie imbusem ale bez skutku. Może ktoś mi powie czy to coś poważnego czy jakaś błacha sprawa.
Harry91
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 15:23
Lokalizacja: Bielice/Pyrzyce

Postprzez Opik » 16 mar 2013, o 02:06

Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez arturgolf » 22 kwi 2013, o 21:03

Moj szyber w ogole nie reaguje na włącznik, prąd dochodzi tylko do jednego kabla(czerwonego) na tej kostce szerokiej co wpina się do mechanizmu i tyle, do włącznika nie dochodzi w ogole, tzn w zadnej z 4 tych zył nie ma napięcia, jedynie do lampki dochodzi tez tylko w czerwonym...
napisałby mi ktoś w ktorych kablach jeszcze powinno być napięcie?
Nie wiem czy mam padnięty włącznik, czy mechanizm, czy może nic z tych rzeczy a tylko problem z zasilaniem...
kolbką kręciłem i wszystko ładnie sie otwiera i zamyka.

[ Dodano: 2013-04-30, 13:31 ]
pomoże ktoś i napiszę mi w których kablach powinno być napięcie?
Co do tego plastiku co zasłania wejście na imbusa, to mam ułamane...ale obracając tym również nic się nie zmieniało.
arturgolf
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 23:01
Lokalizacja: Iława

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości