szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez strzeliniasty » 25 paź 2008, o 02:07

chodzi o taki kwadratowy plastik miedzy lampka a szyberdachem??
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

 

Postprzez amator » 25 paź 2008, o 06:48

proponuje ściągnąć sobie pdf-a SAM NAPRAWIAM tam są zdjęcia
amator
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 cze 2008, o 00:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez PaNdA » 2 lis 2008, o 21:31

Cześć koledzy!!! mam proble szyberdach mi się nieotwiera jak naciskne przełącznik to tylko coś pstyknie ale sie nic nieotwiera.... :shock: prosze o pomocpozdro!!!!
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

Postprzez nickonn » 2 lis 2008, o 23:11

no to masz standardowy problem. linka/slimak poszedl...wiec albo poszukasz na forum tematu o naprawie szyberdachu lub pojedziesz do mechanika ktory to zrobi za jakies 500zl...samemu to koszt bodajze 2-och dni pracy i zgrzewki piwa:>

http://www.golf3.pl/topics4/szyberdach- ... szyberdach

a z tego ja korszytalem:>

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=17245

a to standardowa usterka:

http://vwgolf.pl/porady/szyber.gif
nickonn
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 paź 2008, o 19:08
Lokalizacja: boat city

Szyberdach

Postprzez Pękuś » 20 lis 2008, o 20:54

MAM PYTANIE !!
Posiadam elektryczny szyberdach i jest problem z otwarciem go w całości.. Czytałem poprzednie posty mowa jest o uszkodzeniu prowadnicy zazwyczaj tylko że szyber się otwiera tylko że skokami.. gdyby była uszkodzona prowadnica wydaje mi się że wcale by sie nie otworzył, sprawdzałem na kluczyk który jest pod osłonka bez problemu otwieram cały szyber, w takim razie czego to może być wina??

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 21 lis 2008, o 20:12 przez Pękuś, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pękuś
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lis 2008, o 16:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Halski » 20 lis 2008, o 22:15

Co to znaczy,że otwiera się skokami ?Jeżeli uchyla i zamyka się bez problemu,a przy odsuwaniu musisz kilkakrotnie nacisnąć przycisk,żeby szyber całkowicie schował się w dachu,to prawdopodobnie masz padnięty silniczek szyberdachu.Ja to u siebie też juz przerabiałem.Te silniczki mają dwa biegi:pierwszy wolniejszy służy do uchylania szybra,a drugi szybszy do odsuwania i padnięty jest drugi bieg.Słyszałem,że można to naprawić,ale to podobno kupa roboty i dla kogoś kto nie ma zdolności w tym temacie sprawa skomplikowana,dlatego np.ja zakupiłem używkę i wszystko gra.Pozdrówka
Avatar użytkownika
Halski
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 wrz 2008, o 14:09
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mani51 » 20 lis 2008, o 22:52

Pękuś, to wina silnika, też tak miałem i sam nie wiem jakim cudem ale naprawiłem - wyjąłem z takiego kółka wewnątrz silnika jedną z zapadek co tam są i od tej pory hula jak ta lala...tyle że u mnie otwierał się normalnie do góry i zamykał ale żeby go wsunąć do tyłu to już musiałem kilka razy naciskać i puszczać...tylko naprawdę nie wiem jak to zrobiłem że akurat tą a nie inną zapadkę wyjałem, na pewno nie losowałem :roll:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Pękuś » 21 lis 2008, o 18:23

Rozumiem dzięki bardzo, a tego silniczka nie można po prostu wymienić??
Avatar użytkownika
Pękuś
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lis 2008, o 16:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pablomed » 21 lis 2008, o 19:55

jasne że można, przed przykręceniem musisz go ustawić, znaczy przy zamknietym dachu ustawasz podpięty do kabli silnik przyciskiem tak żeby również był w pozycji zamkniętej.
Ale co masz do stracenia, pogrzeb w nim trochę. Mimo słoty możesz go wyjąć zostawiając dach zamknięty, nic się nie naleje do środka.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Szyberdach

Postprzez dycha » 25 lis 2008, o 21:34

Witam Wszystkich Kolegów

Mam pytanie co do szyberdachu.Jak jest zamknięty to patrząc na niego wygląda jakby się nie domknął.Tzn. Jak trzymam przycisk zamykania i zamknie się do końca szyba to na krawędzi dachu od strony szyby przedniej jest troszkę niżej gdzieś ok 3 mm,a a patrząc na krawędź od strony tyłu jest na gładko z dachem.Czy powinien być na równo z dachem ze wszystkich stron?
Jak tak to jak ustawić go żeby był na gładko .To że jest troszkę niżej dziwnie wygląda,ale dach mi nie przecieka.

Pozdrawiam
Darek Gdynia
Ostatnio edytowano 25 lis 2008, o 21:36 przez dycha, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dycha
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21 sie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez K@mil » 25 lis 2008, o 21:36

Tak szyberdach powinien byc równo z dachem ze wszystkich stron tzn. tak jest u mnie :D :wstyd:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez dycha » 25 lis 2008, o 21:42

Tak myślałem że powinien być na gładko ale jaka jest przyczyna czy da radę to zlikwidować?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Avatar użytkownika
dycha
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21 sie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości