szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Faciu3 » 22 maja 2013, o 17:55

Mój problem:

- uchylanie działa zawsze, szybko. Bezproblemowo się uchyla i zamyka
- otwarcie całkowite już nie zawsze. Czasami działa a czasami się zacina i żeby go zamknąć lub otworzyć muszę klikać 50 razy i wtedy co 2cm się otwiera.

Nasmarowałem prowadnice itp. Niestety zero poprawy.
Gdzie szukać przyczyny tego problemu ?
Faciu3
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 13:33
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

 

Postprzez prezesik » 22 maja 2013, o 22:01

Trzeba niestety wyjąć szyber i dokładnie sprawdzić wszystkie prowadnice i linki oraz mechanizm przy silniczku.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Faciu3 » 23 maja 2013, o 13:09

Chciałbym się najpierw zająć mechanizmem silniczka, bo dach jak działa to idzie prosto, równomiernie, czasami chodzi dobrze a czasami źle. Nie wygląda mi to np. na pęknięte prowadnice albo coś w tym rodzaju.
Można wyjąć silniczek bez wyciągania szyberdachu ?
Czego tam szukać ? Krasnoludków napędzających koło zębate ? :lol:
Faciu3
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 13:33
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Postprzez pablomed » 24 maja 2013, o 16:37

Zaśniedziałych styczników i wylanych kondensatorów na płytce silniczka. Zależnie od chęci i umiejętnosci można coś próbować naprawić, ale prościej będzie włożyć sprawny silniczek z modułem ze szrotu. Procedura zakładania silniczka jest istotna i opisana na forum: w skrócie silniczek przed założeniem musi być podpięty do wtyczki i ustawiony włącznikiem w tej samej pozycji jak dach - najlepiej na pozycję zamknietego .
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Problemu nie ma ale jest zapytanie czysto techniczne.

Postprzez fatijoe » 9 cze 2013, o 12:35

Witam, posiadam golfa III 95r. z elektrycznym szyberdachem. Wszystko fajnie działa jak należy, zamykam go z kluczyka również bez problemu. Moje pytanko brzmi czy da się jakoś przerobić zamykanie szyberdachu z kluczyka tak aby przy otwieraniu auta(centralka) otwierał się również szyberdach?
fatijoe
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 23:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Postprzez 14SoundSX » 9 cze 2013, o 15:01

Będzie ulewa i Ci samochod zaleje zanim zdążysz go zamknąć :-P

Również mam elektryczny szyberdach i czasami w ogole nie reaguje. Przekręcam kluczyk a podswietlenie przycisku sie nie podswietla a po naciśnieciu tak jakby słychac metaliczny dźwięk. Zdarza się tak jak samochód stoi na słońcu.

Macie jakieś pomysły jaka może być przyczyna?

Normalnie wszystko chodzi normalnie.
14SoundSX
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 00:36
Lokalizacja: Zawiercie

Postprzez fatijoe » 9 cze 2013, o 17:12

:) Chodzi tak samo z centralnego jak i normalnie od środka :) Więc i tak i tak zaleje :p jak przyjdzie ulewa ale mi chodzi o otwieranie z centralki taki fajny bajer...
fatijoe
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 23:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Postprzez tarczyn » 9 cze 2013, o 21:04

siema,Mam elek.szyber dach, kątrolka świeci i nic więcej nie działa co jest z nim nie tak?czy silniczek jest szajs?
tarczyn
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 12:51
Lokalizacja: jawor

Postprzez 14SoundSX » 12 cze 2013, o 14:30

Teraz mam to samo co tarczyn Przycisk sie podswietla ale nie można utworzyc elektrycznie szyberdachu. Manualnie chodzi.
Kiedyś też tak mialem ale samo się naprawiło.
14SoundSX
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 00:36
Lokalizacja: Zawiercie

Postprzez Grzesiek2507 » 12 cze 2013, o 21:07

a grzebaliscie cos ostatnio tam? Zaslepka od recznego otwierania musi byc zamknieta, bo inaczej silniczek nie ruszy.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez tarczyn » 12 cze 2013, o 21:40

Dzisiaj grzebałem przy szybru i wiecie co się okazało?ściągnołem silniczek (bo wiadomo nie działał)rozebrałem go całogo i w samym silniczku na szczotkach i komutatorze było smarem zawalone i nie bylo przejścia prądu.Wyczyściłem to ładnie podłączyłem i chodzi pięknie ale co z tego jak otwiera się tylko do góry i się już nie zamyka-musze ręcznie :-( nie wiem co jeszcze tam jest nie tak?
tarczyn
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 12:51
Lokalizacja: jawor

Postprzez 14SoundSX » 12 cze 2013, o 22:58

Jutro musze sprawdzic co tam pod obudowa sie dzieje... moze mam to samo co u Ciebie.
Jeszcze powiem Wam że podswietlenie tego dzyndzelka dziala i gasnie po ruszeniu za wyjatkiem gdy przyciskam żeby uchylić do góry.
Przy każdej probie ruszenie dzyndzelka (gora dół przud tył) słychac delikatny metaliczny dźwięk którego nie ma po wyłączeniu zapłonu (brak zasilania zapłonu).
14SoundSX
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 00:36
Lokalizacja: Zawiercie

Poprzednia stronaNastępna strona

wina izraelskie yarden - Filtracja oleju hydraulicznego - Blog o zdrowiu -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości