szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Mario1987 » 27 lip 2013, o 12:02

Wiesz co silnik u mnie dizała, bo się podnosi do góry, do dołu już nie chce zejść, albo idzie kawałek do tyłu i staje to samo z powrotem, albo wciskam do przodu a on do tyłu jedzie. Silnik działa tylko coś się powaliło z elektronioką podejrzewam. Pewnie nie dasz rady niz wykąbinować ze swoim szyberem? Ja Ci nie pomogę niestety, moze ktoś z forum miał taki przypadek. Ale radziłbym Ci zmienić szyber na inny. Ja kupiłem za 25 zł na tablicy bez silniczka. A przy okazji jak zdemontujesz podsufitkę to zobaczysz czy nie przecieka itd. u mnie stary troche ciekł a teraz suchutko.
Mario
Mario1987
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:44
Lokalizacja: Legionowo

 

Postprzez pawlacz » 27 lip 2013, o 20:03

:O za 25zł kupieles szyber? to ladnie musze czatowac.

Moze cos wymysle z moim szyberdachem, a co do twojego to wykerc silniczek i zobacz czy dziala na sucho zamykanie ;p
pawlacz
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 12:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Mario1987 » 27 lip 2013, o 21:14

Trzeba czatować najlepiej na tablica.pl albo allegro tam rzadziej się trafiają ale jednak też. Wchodziłem codziennie gdzieś przez ponad pół roku i trafiłem. Będę musiał coś pokombinować z tym silnikiem, ale już mam dosyć szczerze mówiąc perypetii z szyberem.
Mario
Mario1987
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:44
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Przemek21 » 3 sie 2013, o 08:17

Koledzy czym smarować prowadnice szyberdachu? I jak to najlepiej robić? Mam auto 3 tygodnie i jeszcze nic tam nie robiłem
Przemek21
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:04
Lokalizacja: PZL

Postprzez Mario1987 » 3 sie 2013, o 09:11

Tak jak pisałem wcześniej, wazelina techniczna. Chyba, że ktoś poleca jeszcze coś innego. ja nakładam śrubokrętem płaskim, pod prowadnice wciskam tej wazeliny i jeszcze troche wzdłuż. Potem puszczasz szybera do przodu powoli, do tyłu, jak coś uzupełniasz i tyle. Proponuje robić takie czynności np. wraz z rozpoczęciem wiosny. Wtedy szyberek pochodzi. A nie jak dopiero padnie :) No i musisz jeszcze szybę zdemontować na samym początku. jak nie wiesz jak to Ci napisze później.
Mario
Mario1987
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:44
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Przemek21 » 3 sie 2013, o 10:13

Spokojnie, mój szyberdach działa i ma się dobrze, ale słyszałem, ze często się psują i wolę zapobiegać niż potem leczyć hehe
Przemek21
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:04
Lokalizacja: PZL

Postprzez Mario1987 » 3 sie 2013, o 14:21

Myśle, że wazelina techniczna to dobry wybór, towot śmierdzi :P
Mario
Mario1987
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:44
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez pablo.95 » 1 sty 2014, o 22:58

Witam:) Mam problem z szyberdachem w moim GOLFIE 3 1.8 GT 1992r.
Szyberdach ani się nie otwiera, ani nie uchyla nic - zero reakcji. Sprawdziłem bezpiecznik - okazało się, że był przepalony więc wymieniłem zgodnie z opisem skrzynki bezpieczników i nadal nic - co może być tego przyczyną?
pablo.95
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 22:46
Lokalizacja: Pleszew

Postprzez deusiwo » 1 sty 2014, o 23:22

zdejmij osłonke silniczka i zobacz czy czarna zaślepka z żółtą strzałką zasłania śrubkę, bo jeśli nie to nie będzie działać
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablo.95 » 2 sty 2014, o 20:32

Dzięki za odpowiedź - jutro to sprawdzę i dam znać czy to od tego :) :-)
pablo.95
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 22:46
Lokalizacja: Pleszew

Postprzez Banita95 » 23 mar 2014, o 23:21

Panowie szyber unosi się tylko do góry nie chce schować się cały ziomek mówi że mogą być to linki ale czy na pewno ? miał ktoś tak kiedyś ? robił coś takiego ?
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez adams » 24 mar 2014, o 02:44

Pobawię się w jasnowidza :P Widzę widzę wiiiidzęęęę .. pękniętą prowadnicę... mało tego widzę że po lewej stronie ... widzę że jeśli będziesz próbował zamykać szyberdach z pozycji uchylonej to połamiesz sobie zawias i wtedy bez wymiany całego zawiasu się nie obejdzie. Prowadnicę możesz sobie zregenerować. Poczytaj wątek - trochę stron masz :) Jeśli nie znajdziesz jak naprawić prowadnicę to wklep w gogle i będziesz miał fotoporadę. Poza tym poczytaj sobie dlaczego prowadnice pękają (nie ma sensu żebym się teraz produkował jak już gdzieś o tym pisaliśmy kiedyś na forum) i zlikwiduj przyczynę. PS. Pekanie prowadnicy w golfie 3ce to normalna sprawa i nie ma się co przejmować tylko naprawiać. Mają fabryczną wadę i muszą pęknąć prędzej czy później dopóki się nie podklei tam takiej gumki albo czegoś w tym stylu. Tak do wyciągnięcia szyberdachu trzeba ściągać sufitówkę. Nie jest klejona więc nie ma obaw, jeśli zrobisz to ostrożnie to nie będzie śladu że coś demontowałeś. Robota na bezdeszczowy dzień lub w garażu. POWODZENIA :mrgreen: POZDRO :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości