logo

Golf 3 Klub Polska
Forum miłośników VW Golf 3

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: palio
2014-03-22, 14:03
jak naprawic szyberdach
Autor Wiadomość
trojeczkaGT 

Silnik: 1.9 TD i 1.9 TDI
Wysłany: 2012-01-31, 19:53   jak naprawic szyberdach

witam mam problem otoz jak kazdy wie w golfikach czesto pekaja prowadnice ;/ i naprawilem sobie ladnie sposobem z forum ale mam problem bo szyberdach ladnie sie chowa pod dach ale potem jest problem z wysunieciem go (zamknieciem) poniewaz jedna prowadnica ( ten zaczep-zapadka ) podnosi sie za latwo i jedna trzyma a ta druga puszcza i szyber chce sie podnosic gdy jest schowany pod dachem jeszcze.

jak temu zaradzic ?

wiedza o golfach i nie tylko >>>> http://chomikuj.pl/chomciududumciu

pablomed 
POMOCNIK

Silnik: Vento 2E
Wysłany: 2012-01-31, 21:34   

jeśli chodzi ci o tą błyszczącą część, zwiemy ją pieskiem, to winne jest odłamanie jednej lub dwóch z czterech nóżek w suwaku który przesuwa się w szynie szyberdachu i jest z tym pieskiem połączona, po odłamaniu tych nóżek część ta znajduje się za wysoko do dobrego działania, trzeba odpiąć pieska od suwaka, suwak wysunąć w tył (oczywiście zdejmowanie podsufitki), uważać bo odłamana nóżka pewnie wypadnie na odłoge a jest potrzebna. Potem przymocować nóżkę jak była nawiercając 3 otworki wiertłem ok. 1.2 mm, popzez nóżkę i suwak potem z tegoż wiertła zrobić 3 trzpienie i złoć wszystko na kleju do metalu. Powiedzmy jeszcze, czasem wystarczy założyć grubszy plastykowy pierścionek na elemencie pieska który opiera się o szynę - to pomoże do czasu odłamania następnej nóżki więc lepiej zrobić to od razu porządnie. masz to pokazane strzałką , nóżki z wąsami tez widać, mają być 4 http://www.scarab.jawnet.pl/fotki/szyber1.jpg reszte doczytaj fotka pochodzi z tego tematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=17245

Bradley 
Fanatyk
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Wysłany: 2012-01-31, 22:27   

Ja zamiast tej gumeczki nalozylem wezyk igielitowy, pozniej drugi o wiekszej srednicy, calosc przykleilem poxipolem i pieski sa na wlasciwej wysokosci i szyber smiga od naprawy :)

trojeczkaGT 

Silnik: 1.9 TD i 1.9 TDI
Wysłany: 2012-02-01, 08:29   

chyba pomysl bradleya mi najbardziej pomoze ale to na wiosne teraz gromadze wiedze :d bo szyber juz ma wstawione te ulamane czesci prowadnicy w prowadnice (szlifierka i dopasowanie w srodek) tylko wlasnie ten "piesek" mi problemy robil

wiedza o golfach i nie tylko >>>> http://chomikuj.pl/chomciududumciu

pablomed 
POMOCNIK

Silnik: Vento 2E
Wysłany: 2012-02-01, 21:52   

trojeczkaGT, ktoś w necie bawił się dorabianie tych suwaków na frezarce na zamówienie, nie mogę teraz znaleźć może tobie się uda, inaczej tylko coś ze szrotu albo szukaj w dziele giełdy jeśli ktoś ma niesprawny szyber to może ci tą część wyjmie, oczywiście na wypadek jakby zakładanie rurki nie wystarczyło na długo

Reklama

Skad:...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi