szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Dziękuję

Postprzez Nursegirl » 2 lut 2008, o 16:18

Dziękuję Ci za pomoc!! Tak też zrobię - głębszą naprawę odłoże sobie na lato. A co do wody po stronie pasażera to zgromadziła się ona ( chyba po raz pierwszy, bo miałam samochód 1 dzień) po otwarciu szyberdachu lecz wówczas jeszcze działał sprawnie.
Nursegirl
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 19:02
Lokalizacja: Pomorskie

Dziękuję

 

Proszę ;)

Postprzez adams » 2 lut 2008, o 17:08

Zrób sobie maly test ... Zaparkuj golfika tak zeby stal pochylony ryjkiem do dolu (czyli pierwsza lepsza gorka ;) wpuść kogos na miejsce kierowcy i niech obserwuje podloge po stronie pasazera. nalej tak dosyć ostrawym strumieniem w prawy przedni róg szyberdachu wody , najlepiej jakąś miarką do wody albo kwartą z "dzióbkiem", otworz prawe przednie drzwi i staraj sie lac tylko w szczeline z przodu miedzy szyberdachem a dachem. Jesli woda bedzie leciala na nogi pasazera tzn ze odplyw zapchany albo ze sie wypiął z takiej gumowej koncowki(ktora powinna wystawac z przednich slupków pod zawiasami drzwi ... (a moze nad zawiasami , kurde nie pamietam, jesli bedzie leciala przez taką gumową "rurke" w drzwiach to znaczy ze odplyw jest ok. zrob to samo z lewą stroną ... lewy przedni rog zalej woda tak zeby sie swobodnie woda wlala miedzy uszczelka szyby szyberdachu a dachem i patrz czy woda ucieka "lewą gumką" w slupku czy leci na puszkę z bezpiecznikami. sprawdz sobie przy okazji odplywy tylne ... podlaczone sa tak ze woda powinna wylatywac z tylu tak jakby ze zderzaka :) konkretniej na koła.Czyli tak samo samochodem stan pod górke tym razem zeby tył był pochylony troche niżej i lej wode ale tym razem znajdz szczeline po prawej stronie ale po boku albo mozesz nawet lac tam z przodu bo jak samochod bedzie stal z gorki to ladnie woda bedzie spywac do tylu. i z lewej tak samo. Jesli woda nie bedzie leciala "spod zderzaka" i bedzie stala w szyberku to masz zapchane odplywy i sie poprostu bedzie przelewac górą. tylko nie lej tej wody wiadrem bo wtedy czy zapchane czy nie to i tak woda bedzie na siedzeniu. Jeszcze jest jedna kwestia co do wody na siedzeniu pasazera ale najpierw sprawdz odplywy bo już Ci nie chce w głowie bardziej mieszac . polecam sie Koleżanko . POZDRO
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Szyberdach jeszcze raz!

Postprzez piter » 4 lut 2008, o 16:52

Mam problem z elektrycznym szyberdachem w Golfiku III. Mianowicie po przyciśnięciu przycisku zamykanie szyberu, normalnie się zamyka, ale przechodzi przez punkt w którym się powinien zatrzymać i się lekko uchyla do góry. Tak samo jest jak zamykam samochód (centralny zamek), szyberdach zamiast zatrzymać sie w pozycji zamkniętej lekko sie uchyla ku górze. Może to problem z jakimiś czujnikami krańcowymi, ale nie wiem gdzie one są i jak się zabrać do naprawy tego problemu. Zaznaczam, że silnik szyberu działa rónomiernie bez żadnych szarpnięć i prowadnice są w jak najlepszym porządku. Będę wdzięczny za pomoc.
piter
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 lut 2008, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez adams » 4 lut 2008, o 17:12

"czujniki krancowe" znajduja sie w silniczku od szybra, jakos inaczej sie nazywaja , ale jezeli zatrzymuje sie sam w pozycji uchylenia , zamkniecia i odsuniecia (czyli te 3 stopnie dzialaja prawidlowo) to ja bym na Twoim miejscu wypoziomowal szybe. dlatego wlasnie przy zamykaniu samochodu szyber Ci sie uchyla , poniewaz wraca do punktu zamkniecia. Wcisnij sobie przycisk na zamkniecie , silnik niech sie sam zatrzyma i wtedy poluzuj 4 sruby na torksie i wypoziomuj szybe. powodzenia !
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez piter » 4 lut 2008, o 17:30

No własnie problem nie jest w xle wypoziomowanej szybie. ale ewidentnie w silniczku. Załużmy że mam szyberdach odsunięty do tyłu. chcę go zamknąć więc naciskam przycisk zamykania i czekam aż się zamknie. Tylko że jak wspomniałem przechodzi on przez punkt w którym się powinien zatrzymać (słychać nawet lekkie pyknięcie) i zatrzymuje się uchlony do góry o jakiś 1 cm.
Chociaż może masz rację. spróbuję z tym poziomowaniem. Dzięki za radę.
piter
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 lut 2008, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez szakur » 4 lut 2008, o 17:52

piter, adams ma całkowitą rację, bo z tego co piszesz to wszystko działa ci tak jak powinno, więc pozostaje złe ułożenie szyby. Przerabiałem ten temat i trzeba ustawić odpowiednio szybe względem ruchów jakie wykonuje silniczek.
Avatar użytkownika
szakur
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 11 sty 2008, o 14:48
Lokalizacja: Kraków

Postprzez piter » 4 lut 2008, o 17:57

Dzięki panowie. Spróbuję tego poziomowania. Wiosna niedługo i szyber się na pewno przyda. Życzę miłego dnia.
piter
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 lut 2008, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez oiram123 » 5 lut 2008, o 17:58

hej a ja mam pytanie jak naciskam przycisk zeby otworzyl mi sie szyber dach to nie chce mi sie otworzyc a napiecie normalie w kablach jest tych co sie dodlacza do silniczka czy mozna jakos zrobic go ??
POGOŃ TO MY !!!
oiram123
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 lut 2008, o 20:34
Lokalizacja: Gryfino

EL. SZYBERDACH-AWARIA

Postprzez adek129 » 27 lut 2008, o 17:19

NIE Otwierałem szyberdachu przez całą zimę a teraz naciskam przycisk a tu nic nie działa.
Silniczek nie reaguje i nie świeci podświetlenie przycisku. Sprawdziłem bezpiecznik nr 4 (15A) jest dobry . Korbką otwiera sie bez problemu. Co zrobić zeby znaleźć przyczyne awarii.
adek129
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 17:13
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez K@mil » 27 lut 2008, o 17:33

Jesli nie swieci guzik to musial odlanczyc sie kabel (sprawdz czy nic od silniczka sie nie odpielo) :-|
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez adek129 » 27 lut 2008, o 19:02

Sprawdzilem wszystkie kostki są podłączone ale coś mi sie zdaje że tam prąd nie dochodzi tylko dlaczego to nie wiem wczesniej działał bez zarzutów.
adek129
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 17:13
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez Jumper » 29 lut 2008, o 10:26

podepne sie pod temat :P
Bo mam maly problem :P:P:P Niedawno kupilem golfa III i otwarlem sobie szyberdach :( teraz nie moge go zamknac :/ ? jak to zrobic???;/ :oops:
Avatar użytkownika
Jumper
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 10:19
Lokalizacja: Olkusz/Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości