szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

nie zasunął mi sie szyberdach

Postprzez pawel_ns » 16 mar 2008, o 15:50

pomozcie jesli mozecie bo to pilne... klima mi przestala dzialac wiec sobie odsunelem szyberdach, po chwili klima zaczela chodzic normalnie ale szyberdach juz sie nie chce zlozyc. wyciaglem przelacznik i probowalismy podlaczyc cos do niego ale nie ma w kablach pradu. aktualnie szyberdach jest odsuniety, bezpieczniki wszystkie dobre. moze ktos cos poradzic bo jutro z rana musze jechac w trase a w takim przypadku to bedzie ciezka sprawa
Ostatnio edytowano 26 sie 2008, o 16:39 przez pawel_ns, łącznie edytowano 1 raz
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

nie zasunął mi sie szyberdach

 

Postprzez xwojtassx » 16 mar 2008, o 16:04

wiesz co mozesz sobie zamknac szyber recznie. na podsufitce masz taka plastikowa klape od przedniej szyby jeszcze przed przelacznikami i p[odswietleniem. jak ja zdejmiesz( powinna sie dac docisnac do gori lekko i zsunac w strone przedniej szyby) i jak to zdejmiesz to tam bedzie widac silnik steruyjacy szyberdachem i elektryke od tego silnika a dodatkowo powinien tam byc kluczyjk imbusowy i srobka na ten kluczyk na silniku. tak mozesz sobie recznie zamknac i otworzyc szyberdach. u mnie tak jest a tez mam problem z szyberdachem. tylko uwazaj bo ten plastik jest dosc delikatny latwo sie go zdejmuje nieco trodniej zaklada. a wogole to wlasnie tam moze byc problem w tej elektryce przy silniczku. zakladajac ze wogole dochodzi zasilanie od akumulatora(a w zasadzie od stacyjki). :-)
xwojtassx
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 12:05
Lokalizacja: Wawa

Postprzez pawel_ns » 16 mar 2008, o 16:35

wielkie dzieki :) dalo sie zamknac recznie... a teraz gdzie mam z tym jechac zeby mi to zrobili ? do elektryka jakiegos czy co ?
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez xwojtassx » 16 mar 2008, o 16:48

wiesz co ja jeszcze ze swoim szyberdachem nigdzie nie bylem ale wydaje mi sie ze jak pojedziesz do jakiegos elektryka samochodowego i wyjasnisz mu co sie dzieje to powinien(jesli to elektryka) naprawic a jesli to szlag trafil silnik to powinien to wyktyc sprawdzajac przewody od szybera.
w zasadzie jak masz chwile czasu i masz miernik to mozesz sobie sprawdzic czy po przekreceniu stacyjki masz napiecie na glownych kablach przy przelaczniku od szybera i ewentualnie czy jak zalaczysz ktorys wlacznik to czy napiecie jest podawane dalej. jesli na tym polaczeniu stacyjka-przelaczniki-silnik bedzie wszystko ok to bedzie wynikalo ze albo poszla elektryka przy samym silniku albo silnik. w zasadzie to tez mozna sprawdzic jak wymatujesz silnik razem z tym ukladem sterujacym to jak odepniesz ten komputerek od silnika i przy pomozy prostownika podasz na niego 12V i bedzie dzialal to znaczy ze elektryka w tym komputerku sterujacym a jak nie zaqdziala to znaczy ze silnik.
z tym ze nie jestem pewien czy ten silnicvzek jest na 12V ale to powinno pisac na tabliczce znamionowej od niego. tam powinny byc wszystkie jego parametry.
a i jeszcze jedno sprawdz czy prowadnice od szyberdachu sa ok i czy ten jeden motylek suwajacy dachem jest w porzadku czy bnie chaczy nigdzie bo takie problemy tez sie pojawialy to juz czytalem na forum chlopaki opisywali wczesniej
powodzenia i mam nadzieje ze juz niedlugo szyber zadziala ;-)
xwojtassx
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 12:05
Lokalizacja: Wawa

Postprzez pawel_ns » 16 mar 2008, o 16:53

dziekuje jeszcze raz za dobre wytlumaczenie... oczywiscie punkcik dla Ciebie... pozdrawiam :)
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

szyberdach

Postprzez arek3358 » 18 mar 2008, o 21:56

niedziala mi szyber w mojej 3 wogule nie daje znaku zycia co robic
arek
arek3358
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 21:49
Lokalizacja: witten

Postprzez marko1967 » 18 mar 2008, o 22:08

arek3358, sprawdz może bezpieczniki a tak na margineśie swojego posta powinieneś dać tutaj http://www.golf3.pl/elektryka-klimatyza ... ze-vf4.htm pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

szyberdach

Postprzez arek3358 » 19 mar 2008, o 21:46

nie laczy mikostka z kablami od szyberdachu jak nia rusze to dziala a za chwile nie co z tym zrobic :-)
arek
arek3358
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 21:49
Lokalizacja: witten

Postprzez piotr0488 » 19 mar 2008, o 22:16

odkrec te srubki i bedziesz mial dostep aby sprawdzic czy nieodlutowaly (pekly) bolce od kostki
Obrazek
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez opolanin » 20 mar 2008, o 23:49

marko1967, dzieki za uwage juz przenosze
opolanin
 

Postprzez młody88 » 22 mar 2008, o 14:11

sprawdź czy dochodzi prąd do przełącznika jeżeli tak to winny będzie przełącznik lub elektronika silnika
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

znow ten szyber

Postprzez arek3358 » 25 mar 2008, o 20:38

[shadow=red][/shadow] pisale juz o moim problemie z szyberdachem ktory wogule nie dzialal po waszych poradach wymontowalem caly mechanizm przeczyscilem styki i bylo ok do dzis gdy w trakcie jazdy zauwazylem ze jest lekko uchylony wiec go domknolem <a po demontarzu i ponownym zamontowaniu zamykal sie za bardzo czyli uchylal sie lekko do gory< a przed chwila bylem w aucie i znow uchylony odlaczylem kostke ale niewiem co dalej dzieki za pomoc
arek
arek3358
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 21:49
Lokalizacja: witten

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości