szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Szyberek

Postprzez spartan93 » 20 sty 2008, o 11:30

Nie działa mi nie odjerzdza do tyl co robic prosze o pomoc :-/
spartan93
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 12:58
Lokalizacja: Żnin

Szyberek

 

Postprzez piootrek » 20 sty 2008, o 11:36

Zacznij od zdjęcia plastiku przy włączniku szyberdachu (taka klapka w pobliżu lampek oświetlenia).Jest tam mechanizm napędzający szyberdach.Sprawdź czy ktoś nie wypiął wtyczki (częsta praktyka przy uszkodzonym szyberdachu).
Jeżeli to co napisałem Ci pomogło to ...:D
Avatar użytkownika
piootrek
Czytacz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 21:41
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.4
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez spartan93 » 20 sty 2008, o 16:25

kostka jest wpieta ,szyder podnosi w gore na okolo 4 cm pod katem nie dziala 2 funkca tzn nie chowa go w dachu silniczek chodzi ,prowadnice sa luzne czy tak ma byc
spartan93
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 12:58
Lokalizacja: Żnin

Postprzez apacz » 20 sty 2008, o 22:32

Panowie!! wydaje mi się że to dość czesta przypadłość golfów :zalamany: Sam mialem takie przygodzy z szybrem... ale ja niestety przerobiłem aż trzy. Wymineiając szyber tzn po wymianie szybra sprawdzcie uszczelke tą która jest opleciona wokół szyby (ba ja miałem tak ze uszczelka nie pasowała i ciekło jak ch..era) Aha co do spawania prowadnic nie jestem pewien ale to jest chyba materiał który nie da się spawać I jeszcze cos jak by ktoś potrzebowla to mam części z szybra takie jak szyba ktoraś prowadnica i jeszcze jakieś pierdołki w razie co piszcie Pozdrawiam
apacz
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 gru 2007, o 16:00
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Trzask w szyberdachu

Postprzez Nursegirl » 29 sty 2008, o 02:22

Witam,
mam problem z szyberachem. Podczas kupna samochodu okazało się, że nie działa szyberdach i światła wewnątrz samochodu - wymienili bezpiecznik i wszystko grało poza jednym. Przy przesuwaniu do tyłu szyberdachu najpierw było słychać trzask jakby coś pękało i dalej szedł ok, uchulał się też dobrze. Po zamknięciu i ponownym przesuwaniu było to samo. A dzisiaj po trzasku nie przesunął się do tyłu a uchyla się, lecz zamyka nierównomiernie. Z prawej strony jest prawie domknięty a lewa strona stoi. Co to może być? Czy można to łączyć z zapchanymi odprowadzeniami wody? Czy można też domyślać się że woda po stronie pasażera jest też przez to?
Nursegirl
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 19:02
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Adi » 29 sty 2008, o 02:40

cos w podobie miał znajomy, tyle ze u niego prowadnice kaput :-|
Adi
 

Silniczek szyberdachu

Postprzez Nursegirl » 29 sty 2008, o 19:28

Witam,
mam pytanie odnośnie umiejscowienia silniczka szyberdachu, którego można odkręcić za pomocą imbusa.
Nursegirl
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 19:02
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez czepi » 29 sty 2008, o 19:40

między przełącznikiem szybera a szyberem jest taki szeroki plastik szary... trzeba go zdjąć i tam nawet imbus powinien być
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Re: Trzask w szyberdachu

Postprzez piwko*! » 29 sty 2008, o 21:40

ten trzask to tak zapatka nie wpadała w linke ja miałem tak samo. jeśli linka została wyłamala sie to szyber do naprawy (ja miałem to samo) linka pekła silnik sie spalił taniej i szybciej było kupić nowy szyber z silnikiem koszt 250 ja tyle dale ale dlugo szukałem ale znalazłem pozdrawiam
piwko*!
Czytacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 22:41
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Nursegirl » 30 sty 2008, o 01:21

O to chodzi że silnik działa, bo opuszcza ale tylko z prawej strony. Z lewej w ogóle się nie opuszcza:/ Jak to teraz zrobić żeby zamknąć ? Ręcznie kluczem imbusowym?
Nursegirl
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 19:02
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez bleky99 » 1 lut 2008, o 17:32

dokładnie zdejmij gumowaty plastik a pod nim masz silniczek oraz klucz impulowy do rozkrecenia--pozdro
Avatar użytkownika
bleky99
Badacz tematu
 
Posty: 206
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 23:52
Lokalizacja: warszawa

Postprzez adams » 2 lut 2008, o 05:08

Hej Koleżanko droga, pękła Ci lewa prowadnica (standard w golfach III niestety) , ratuje Cie praktycznie kupno nowego szybra albo samych czesci (koszt ok 300 zl w ASO) a jesli caly czas jest uhchylony po lewej stronie to zrob tak .... najpierw podnies sobie szyberek do gory a potem POWOLI opuszczaj (mozesz to zrobic silniczkiem) powoli opuszczaj szyber w pozycje zamkniecia , a druga reka przesuwaj po lewo prowadnice (paluchem mozesz to wykonac uwazajac zeby Ci rączki gdzies nie przycielo). Srubki i prowadnice zaslania Ci taka maskownica ktora spelnia rowniez role "tylnego odplywu" (taki czarny plastik) musisz to energicznym ruchem aczkolwiek z uczuciem :) odsunac do tylu .... wtedy bedziesz miala to co sie ukruszylo na widoku. palcem cofniesz to do takiej pozycji jakiej Ci pasuje , jesli zamkniesz tak ze lewa prowadnica zostanie z przodu to mozesz wylamac lewy zawias i Ci bedzie potem szyba od szyberdachu pukala w czasie jazdy.

Jesli bys sie zdecydowala kupowac drugi szyberdach to UWAZAJ bo jak ja szukalem to wszystkie mialy ten sam defekt co moj ...... czyli ulamana prowadnica po lewej stronie , oczywiscie panowie ze szrotow zapewniali ze te szyberdachy sa w 100% dobre a sie okazywalo ze jednak nie , poza tym znalezienie szyberdachu zajmuje baaaardzo wiele czasu i musi nieraz duzo km uplynac. Odradzam tez kupno z allegro bo zazwyczaj ktos dlatego sprzedaje bo mu sie zrobilo to samo co Tobie , a kiedy sie okaze ze ulamana jest to moze powiedziec ze podczas wysylki sie uszkodzila. Rada taka jesli chcesz cieszyc sie otwieranym szyberkiem to zainwestuj okolo 300 - 400 PLNów i kup z jakiegos szrotu z kims kto sie na tym zna. Niezazdroszcze wymontowywania tego szyberdachu, a jesli jeszcze moge Ci cosik poradzic to naprawe tego przeloz do czasu kiedy bedzie cieplo, bo takto zimny plastik Ci sie polamie i wszystkie plastikowe bajery beda Ci pukaly odstawaly i bedzie lipa.. Kup drugi szyberek , zablokuj sobie ten co teraz masz zeby nie lecial i przemecz sie przez zime.

odnosnie wody na miejscu pasazera , jesli tak sie dzialo zanim poraz pierwszy otworzylas szyberdach tzn ze prawdopodobnie zapchany przedni prawy odplyw masz. wtedy jak pada deszcz albo topnieje snieg na nogi pasazera leci woda spod półki. Kwestie szyberdachu naprawde mam obcykaną juz bo i prowadnice robilem i na nowo wezyki od odplywow prowadzilem , wiec jak chcesz sluze pomocą ;)

późno juz jest wiec troche chaotycznie Ci to opisalem, ale sie polapiesz mam nadzieje :D

POWODZONKA ;)
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron