podświetlene wewnątrz auta

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez dbdgonzo » 7 lut 2013, o 10:05

Zamówiłem nr 12 :cwaniak: Do tego czerwone podświetlenie zapalniczki i białe podświetlenie Kiepowiark :lol:
Avatar użytkownika
dbdgonzo
Czytacz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 19:01
Lokalizacja: DZG
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez kamilkol20 » 8 lut 2013, o 11:58

U mnie np to wygląda tak tylko ja nie mam indiglo tylko sam lutowałem diody

Obrazek
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Postprzez spaRR » 8 lut 2013, o 17:20

Odradzam niebieski, na dłuższą metę potrafi nieźle człowieka wymęczyć.
Ja sam mam wszystko w czerwieni, polecam.
Avatar użytkownika
spaRR
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:48
Lokalizacja: Śląskie

Podświetlenie nawiewów i popielniczki

Postprzez popek213 » 8 lut 2013, o 20:39

Witam, mam pare pytań otóż kupiłem ostatnio golfa III i nie świeci mi zbyt dobrze oświetlenie nawiewów działa tylko na środkowym pokrętle, moje pytanie brzmi czy da się zrobić samemu tak by świeciły wszystkie pokrętła?
rozbierałem ten panel i nie widziałem żadnych przewodów od podświetlenia popielniczki i zapalniczki skąd poprowadzić takowe przewody chyba że gdzieś przeoczyłem gdzie mogę szukać takich żarówek podświetlających
Mój golf to 19. GL TD Variant kombii
popek213
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 8 lut 2013, o 20:17
Lokalizacja: Świebodzice

Postprzez golf 1.4 » 8 lut 2013, o 21:35

Musisz to wszystko rozebrać (panel nawiewu) i w środkowym pokrętle masz żaróweczkę, najlepiej wymień ją na nową, a pajączek umyj w wodzie z płynem do naczyń (pajączek to ten przejrzysty plastik w kształcie pajączka. Albo możesz zakupić na allegro gotowy zestaw do podświetlenia, jest to genialna sprawa bo podświetla wszystko równomiernie i bardzo ładnie wygląda.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Siw3k » 9 lut 2013, o 01:10

Moja była Golfina
Przeszłość Peugeot 406
Aktual tored MkIII
Avatar użytkownika
Siw3k
Members
 
Posty: 2181
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 15:36
Lokalizacja: CTR
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8T
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez brzesiu » 9 lut 2013, o 13:59

Z mojego doswiadczenia weź od razu zamów sobie ten gotowy zestaw mniej krwi sobie napsujesz.

Ja próbowałem troche u siebie modzić metoda prób i błędów i nadal nie uzyskałem ładnego równomiernego podświetlenia.

Najgorsze ze rozplanowanie plastiku jest takie do d.. ze nie idzie pominąć światłowodów przy zastosowaniu ledów.

Cena 50 zeta za kawałek płytki i kilka ledów wydaje sie przesadzona ale jak sam sie za to zabierzesz to masz 2-3 godziny z głowy wiec wszystko zależy jak własny czas cenisz ;)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez prezesik » 9 lut 2013, o 23:47

Ja dobrze wyczyściłem światłowody, oraz wszystkie elementy panelu sterowania nawiewem i mam piękne oryginalne równe podświetlenie. Nie potrzeba kupować zestawów z allegro. Zrobiłem sobie wsześniej płytkę na wzór tej z allegro w kolor niebieski, znudził mi się ten kolor i powróciłem do oryginału.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez hellaflush » 14 lut 2013, o 16:53

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem :P Mam lampki podsufitki z vento te małe co były z tyłu.

Chciałbym je podłączyć tak aby działało na zasadzie lampki głównej. Mam wersję z szyberdachem. Póki co wiem, że +12V pojawia się stale na pinie 3, na pinie 2 pojawia się +12V po zamknięciu drzwi, na otwartych jest 0V.

Wygląda na to, że najprostszym sposobem będzie wlutowanie się przy samej żarówce i pociągnięcie przewodów na tył? :P
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez saszelqq » 14 lut 2013, o 18:22

hellaflush napisał(a):Nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem :P Mam lampki podsufitki z vento te małe co były z tyłu.

Chciałbym je podłączyć tak aby działało na zasadzie lampki głównej. Mam wersję z szyberdachem. Póki co wiem, że +12V pojawia się stale na pinie 3, na pinie 2 pojawia się +12V po zamknięciu drzwi, na otwartych jest 0V.

Wygląda na to, że najprostszym sposobem będzie wlutowanie się przy samej żarówce i pociągnięcie przewodów na tył? :P

Ja dokładnie tak zrobiłem, przy samej żarówce w te blaszki i działa wszystko jak trzeba :hyhy:
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez hellaflush » 14 lut 2013, o 19:50

Tylko chce podłączyć te lampki na tył, kopertówki w drzwi i podświetlane osłony przeciwsłoneczne więc chyba za dużo tego :D
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez Affkariusz » 27 maja 2013, o 17:38

koledzy mam taki problem, ze lampka w dachu działa prawidłowo dopiero po przekreceniu zapłonu. Kiedy zaplon nie jest włączony, to lampka świeci cały czas i nie gaśnie po zamknieciu drzwi. mam lampke bez szyberka :)
Affkariusz
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 14 lis 2012, o 18:04
Lokalizacja: Rypin

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron