Wszystko o ABS

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez Syki » 27 mar 2008, o 18:07

Stary czujniki są po 20 PLN na allegro, nowe i super działają, sam taki kupiłem i chodzi bez problemowo :)
Syki
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 18:06
Lokalizacja: Żywiec

 

Postprzez K@mil » 27 mar 2008, o 20:28

[center]Jest taka opcja jak "szukaj" -ten temat juz byl pare razy. pzdr.[/center]

http://www.golf3.pl/topics4/abs-swieci- ... hlight=abs

http://www.golf3.pl/topics4/palacy-sie- ... hlight=abs


A co do czujnika do www.allegro.pl:

Tu masz linki:
:arrow: Czujnik ABS

:arrow: Czujnik ABS



Zamykam ! ! ! :zdegustowany:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

ABS

Postprzez serciu » 29 mar 2008, o 21:23

Witam!!!
Posiadam Golfa 2.0 GTI z 94 roku. Problem mój polega na tym iż posiadam kontrolkę od ABS-u i poduszki powietrznej po lewej stronie zegarów lecz po wyjęciu jej i rozebraniu stwierdziłem iż nie ma tam żarówki tzn żarówka od poduszki jest a od ABS-u nie ma. Na obudowie kontrolki jest narysowany schemat tej mini elektroniki i na tym schemacie jest żarówka od ABS-u. Na płytce drukowanej również jest miejsce na żarówkę ale.... żarówki nie ma. Kostka którą się podpina do tej kontrolki posiada 6 przewodów. ABS w samochodzie jest bo pod maską jest wszystko co być powinno tzn pompa od ABS itd. Gdy zahamuje gwałtownie to blokuje mi lewe koło z przodu lecz nie wyczuwam charakterystycznego dla ABS-u drgania pedału hamulca. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć?? Co jest nie tak?? Ktoś wyjął żarówkę?? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
serciu
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:31
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez młody88 » 31 mar 2008, o 00:57

chyba tak. zrobił to przed sprzedażą
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Pompa ABS

Postprzez kazex » 21 kwi 2008, o 21:33

Mam problem z hamulcami. A dokładniej z pompą ABS tak przynajmniej stwierdził mechanik. gdyż ściąga mnie na lewo podczas hamowania na wskutek małego ciśnienia przy wyjściu z pompy ABS-u na lewe koło. Dodam, że wymieniłem tarcze, klocki, przewód, oraz płyn i nic nie pomogło.. Czy ktoś miał taki problem? I z kąd zdobyć taką pompę?
kazex
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 19:00
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez PawelGL85 » 21 kwi 2008, o 22:52

najlepiejjakis szrot albo moze w intercars maja jakis tani zamiennik
PawelGL85
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 23:42
Lokalizacja: gliwice

Problem z ABS po wymianie kompletu tarcz i klockow

Postprzez rzajdel » 6 maja 2008, o 19:06

Witam. Otoz wczoraj wymienilem caly komplecik tarcz i klockow u mechaniora. Ladnie sie jezdzilo a tu nagle przed domkiem zapalila mi sie kontrolka ABSu. Wkurzony bo kaski troche poszlo :/ Pogrzebalem na kilu forach i wczoraj tylko zresetowalem kompa i poszedlem spac.
Dzisiaj pojechalem na Vaga - kolesie powiedzieli ze problem jest z tylnimi czujnikami - niestety to byl moj debiut na Vagu wiec zapomnialem sie spytac o kod bledu :( .

Pojechalem od razu kupic czujniki - kupilem takie: http://allegro.pl/item360...at_germany.html

Kolejna moja niewiedza :( JAk zabralem sie do rozbierania zobaczylem ze wtyczka w tym jest kwadratowa a w kompie okragla - dzwonei do sprzedawcy i mowi ze4 mozna wtyczke od starego przelozyc - co zrobilem ( okazalo sie jeszcze ze oryginal ma kabel ala koncentryk a nowy dwa przeowdy czarny i brazowy - metoda dedukcji i jakis przewswitow ze szkly sredniej podlaczylem czarny do plecionki, a brazowy do tego przewody w srodku) Po zamontowaniu calosci czyli 2x czujnik ty - zresetowalem kompa i udalem sie na przejazdzke. Oczywiscie ABS nadal nei dziala ;/ Sprawdzilem rezystancje obudwa maja ponad 1k. Kontrolka ABS zachowuje sie tak: Przekrecam kluczyk to gasnie ale jak przekraczam 20km/h znowu sie zapala i ABS nei dziala.

Moze ktos spotkal sie z czyms takim i mi pomoze - jutro jeszcze raz moze uda mi sie podjechac na Vaga i spisze ten kod bledu na nowych czujnikach. A moze cos zle zrobilem??
Czy tarcze na tyl trzeba kupowac do wersji auta z ABSem? A moze wszystkei tarcze takie trzeba kupic.

PLZ Help

[ Dodano: 2008-05-08, 16:13 ]
Problem sie na ten czas wyjasnil - koles nie zalozyl mi pierscieni na piescie tylniej

Temat zwieszony do momentu zalozenie czyli do wtorku moze srody
Avatar użytkownika
rzajdel
Czytacz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 28 sty 2008, o 17:48
Lokalizacja: Zgierz

Kontrolka od ABS

Postprzez byry007 » 6 cze 2008, o 22:30

Witam mam problem z kontrolką od ABSów kiedys mi sie zapalała w czasie jazdy a teraz swieci cały czas od momentu jak odłączyłem wtyczke od abs bo chciałem przeczyscic styki(tą wtyczke od całego sterownika co jest obok zbiorniczka)
Avatar użytkownika
byry007
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 17:10
Lokalizacja: Koło

Postprzez piwko*! » 10 cze 2008, o 14:12

komputer pokazuje błąd trzeba podjechaś do serwisu vw zeby go zresetowali
albo czujnik padł jakiś to i tak ci w tedy powiedzą
piwko*!
Czytacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 22:41
Lokalizacja: wlkp

Problem z ABS

Postprzez Sebastian_golf » 30 cze 2008, o 21:54

Witam Was.
Jechalem ostatnio w trase i wpadlem w koleiny na swiatlach. Zapalil sie ABS. Nie zgasl, palil sie przez caly czas. Pozniej zgasilem silnik i uruchomilem, ciagle nie gasl. Pozniej zgasilem po przejechaniu jakis 100 km i abs zgasl. Pozniej jechalem i sam w czasie jazdy sie zapalil i swieci do tej pory. Potrzebuje Waszej pomocy. Nie mialem stycznosci z tym sysytemem, nie wiem co moze byc nie tak moze cos nie kontaktuje. Powiedzcie co zrobic.

Z góry dziekuje za pomoc.
Sebastian_golf
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SotoM » 30 cze 2008, o 22:07

jedyne co sam mozesz spr.to czy dobrze siedzi wtyczka od czujnika- podłączenie. i napewno w tym kole którym wpadłeś. jesli z tyłu to mogła spaść koronka z bebna lub sprzodu obluzować sie koronka na przegóbie zewnetrznym półosi. no i wybrac sie do warsztatu na podpiecie pod komputer.bo zeby coś z czujnikiem sie stało to wątpię.... :-/
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Mozesz powiedziec jak mam znalesc te czujniki i jak one

Postprzez Sebastian_golf » 1 lip 2008, o 19:16

wygladaja. Bo jak zaznaczam nie mialem stycznosci z absem...
Sebastian_golf
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości