Wszystko o ABS

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez konrad80 » 21 lut 2008, o 21:48

czesc jezeli wymienicie czujnik to nie mosicie kasowac bledu komputerem poniewaz golf 3 ma ubogi komputer w sobie ktory pokazoje błedy obecne a nie zapamietuje je
konrad80
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 cze 2007, o 19:53
Lokalizacja: Lublin

 

Postprzez Vixos » 21 lut 2008, o 21:55

W sumie to ja tez mam problem z ABS-em. Świeci mi sie kontrolka a jak zgaśnie to ABS dziala bardzo czule czyli nawet na sucham asfalcie przy normalnym hamowaniu pedal "chrobocze" co to moze byc? Klocki?
Vixos
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 21:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Sylwek » 25 lut 2008, o 22:21

ja też miałem podobny problem tzn miałem walnięty czujnik robiłem to w warsztacie i tam po wymianie kasowali błąd w kompie nie wiem czy po to żeby więcej skasować czy tak trzeba. Teraz działa jak należy bez żadnych zastrzeżeń
Sylwek
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 lis 2007, o 20:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez K@mil » 25 lut 2008, o 22:24

ja nie mam mfa w golfie ale jak zalozylem nowy czujnik i wlanczylem zaplon to kontrola dalej mi sie swiecila,
ale jak przejechalem kawalek i zahamowalem mocniej to zgasla i do tej pory wszystko jest ołki :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Vixos » 25 lut 2008, o 23:49

A ile taki czujnik kosztuje?? Moglby byc nawet uzywany.. samemu bez kanalu da sie wymienic?
Vixos
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 21:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez K@mil » 26 lut 2008, o 15:58

Taki czujnik to groszowa sprawa (nie kupuje sie takich rzeczy uzywanych).

Wymienisz go sam, odrecasz kolo i za tarcza bedziesz mial wlozony takie zagiety plastik z kabelkiem odlanczasz kabelek i wyciagasz czujniczke (pewnie bedziesz musial troszkie sie pobawic z wyciagnieciem czujnika bo pewnie przyrdzerwial, ale da rade go wyciagnac :) )

A tu masz linki z czujnikiami:

1

2

3

Jesli chcesz ich wiecej wpisz na allegro "czujnik abs" i bedziesz mial pzdr.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Vixos » 26 lut 2008, o 18:05

Czyli wystarczy go tylko wyjac? Nie trzeba nic odkecac? Bo tam na zdjeciach widac jakby to sie czegos trzymalo..
Vixos
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 21:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez K@mil » 26 lut 2008, o 18:30

Hmm teraz jak sobie przypominam to jest przykrecony na jedna srube imbusową:)
(ja mialem problem z wyciagnieciem go, bo rdzy bylo troszkie, ale postukalem, poszlifowalem i dziala)

Tak wyglada ten klucz:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Vixos » 26 lut 2008, o 21:06

Widze ze zabaway duzo, ale postaram sie:)
Vixos
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 21:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez K@mil » 26 lut 2008, o 21:09

Nie nie jest duzo zabawy, moze akurat tobie ladnie wyjdzie stary czujnik i nie bedzie wogole problemu :) :mrgreen:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

ABS

Postprzez Jackal » 11 mar 2008, o 20:05

Witam. Parę dni temu zapaliła mi się kontrolka od ABS-u. Byłem z moim golfem na komputerze, który wskazał, że to prawe przednie koło. Prawdopodobnie jest to czujnik. No i tu jest problem. Próbowałem go zdemontować iiiiiiiiiiii na próbach się skończyło. Czujnik z tego co widziałem trzyma jedna śrubka, ale po odkręceniu jej, czujnik nawet drgnie, próbowałem wszystkiego chyba :-( . I teraz pytanie, czy może przy tym czujniku jest jakiś schowany zaczep,który go trzyma?? co wy na to ??
Jackal
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 13:12
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez K@mil » 11 mar 2008, o 20:57

Czujnik trzyma tak jak napisales jedna sruba imbulsowa i nic wiecej,

Czujnik jest pewnie skorodowany i tak latwo go nie wyciagniesz.

Moze napisze ci jak ja to zrobilem:
Na poczatek wzialem mlotek i pudnalem w niego pare razy az sie rozwalil, pozniej wlozylem w niego srubokret i wyginalem go na boki, no i na koncu jak juz widzialem ze sie rusza wyciagnelem go kombinerkami.

Pewnie bedziesz mial problem rowniez z wlozenie nowego, bedzie ci potrzebny papier scierny lub cos w tym stylu po to aby zdrapas troszkie rdzy tak zeby czujnik wszedl bez problemu.

pzdr. :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości