bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez marcinkoz2910 » 2 lis 2008, o 19:33

czmarceli, nie ma czegoś takiego jeśli bedzie miało zgnić to i tak zgnije a takie wynalazki to wywalone pieniądze w rdze
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

 

Postprzez Cysiu_NS » 3 lis 2008, o 01:13

nie wierze w zadne elektroniczne odrdzewiacze oraz magnetyzery i tym podobne pieniadze wyrzucone w bloto. Chcesz zabezpieczyc auto przed rdza jedz do lakiernika on powie co zrobic i ile taka operacja kosztuje ta bedzie dzialac napewno.
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez sitek699 » 3 lis 2008, o 23:27

koledzy maja racje sam sie przekonalem jak zdjelem nadkola ....pozdrawiam...
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
moj-golf/bordowy-metalic-by-sitos-banditos-t23878.html
Avatar użytkownika
sitek699
Members
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 19:06
Lokalizacja: ...WPN...

Rdza - czy dużo roboty ? zdjęcia

Postprzez morsdicti » 12 lis 2008, o 12:29

Witam,
Mam problem z moim Golfem mianowicie bierze go rdza i to nie mało .... a na domiar złego dzisiaj po umyciu nie wiem czy to wina tej automatycznej myjni czy czego ... ale wyskoczyło coś na masce ... pokazują to zdjęcia ..... jest to tak jakby odprysk wierzchniej warstwy lakieru .... I chcac nie chcac odpadł i jest plac goły do drugiej warstwy lakieru ... czy to będzie dalej szło i czy np polerowanei pomożę i usunie problem czy trzeba malować całą maskę ? No ikolejne pytanie dużo jest roboty żeby zlikwidować przedstawiona na zdjęciach rdze ? prawe nadkole oraz tylna klamka ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Grzybek_3 » 12 lis 2008, o 12:32

Wydaje mi sie ze to na masce to chyba jedna warstwa lakieru schodzi :kwasny:
Grzybek_3
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 22:11
Lokalizacja: Radzikow

Postprzez morsdicti » 12 lis 2008, o 13:13

No schodzi dlatego pytam czy w miejscu gdzie nie ma tej warstwy bedzie rdza ? ?
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez ksenonn » 12 lis 2008, o 13:26

to co schodzi to jest lakier bezbarwny, tylko ponowne lakierowanie, nic z tym sie nie poradzi.. rdza nie wyjdzie, wizualnie kiepsko to wyglada

co do rdzy to mysle ze przy czyszczeniu tego badziewia wyjda dziury, no chyba ze ktos zrobi prowizorke, podczysci, troche podszpachluje i na chwile bedzie - prowizorka :dobani:

ja bym to dobrze wyczuscil, wycial co trzeba, pospawal i by bylo tak jak trzeba.
na blache podklad reaktywny, akrylowy, baza, lakier i rdza juz nie wyjdzie :)
Avatar użytkownika
ksenonn
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 wrz 2008, o 11:48
Lokalizacja: Krakow

Postprzez morsdicti » 12 lis 2008, o 15:12

No ja na chwile obecna zerwalem .... wlasciwie to zrobil sie babel powietrza i samo odpadlo ... ten płat tego bezbarwnego lakieru ... troche pasta polerska wypolerowalem ten kawalek i na chwile obecna jest dobrze dalej nie idzie ten lakier ... mam nadzieje ze przez zime przetrzyma i ta rdza i ta maska ... nie wiem od czego to sie mogło zrobić ? ten bezbarwny lakier od czego może zejść ?
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez kajtek » 12 lis 2008, o 15:20

a myłeś maske karcherem? zdarzają sie takie odpryski pod wysokim ciśnieniem niestety :kwasny:
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez morsdicti » 12 lis 2008, o 15:25

Mylem w myjni automatycznej ale oni potem poprawiaja karcherem masz racje ... myli :) z tym ze to sie ujawnilo gdy auto dobrze wyschlo bo jak byl mokry w miare to ten pecherz powietrza przylegał do maski nie było tak widac dopiero w garażu zauważyłem :)

ale kłucić się do nich nie ma co bo co ja im udowodnie na gorącym uczynku nikogo nie złapałem :/
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez mlodye39 » 12 lis 2008, o 16:06

rozejrzyj sie najlepiej za blotnikiem w dobrym stanie na jakims szrocie albo na allegro bo moga byc dziury pod tymi pecherzami a przy tej klamce raczej mi sie wydaje ze nie powinno nic byc oprocz jakis delikatnych wzerow ;-)
mlodye39
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 6 cze 2008, o 13:37
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez ksenonn » 12 lis 2008, o 18:57

nic z tym juz nie zrobisz, polerka nie ma sensu, odpadl lakier i po ptakach, najczesciej przyczyna takich kwiatkow jest - przesuszona baza, lub za duzo utwardzacza, za gruba warstwa lakieru bezbarwnego, reasumujac, lakiernik dal ciala, przyjedz do mnie to cos poradzimy :)
Avatar użytkownika
ksenonn
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 wrz 2008, o 11:48
Lokalizacja: Krakow

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości