bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez morsdicti » 12 lis 2008, o 21:22

ksenonn napisał(a):nic z tym juz nie zrobisz, polerka nie ma sensu, odpadl lakier i po ptakach, najczesciej przyczyna takich kwiatkow jest - przesuszona baza, lub za duzo utwardzacza, za gruba warstwa lakieru bezbarwnego, reasumujac, lakiernik dal ciala, przyjedz do mnie to cos poradzimy :)


No facet od którego kupiłem auto mówił, że maska była lakierowana :) hmm nic nie zrobie to znaczy, że co ? trzeba malować całą maskę od nowa ? (jaki to jest koszt mniej więcej) i czy na pewno nic sie nie da zrobić ? spolerować ta warstwe zewnętrzną do drugiej warstwy i zostawić .. ktoś tu powiedział, że to nie będzie dalej gnić ..... ksenonn luknij na zdjęcie poniżej (tak to aktualnie wygląda po moich zabiegach) widać, że sie znasz na tym ... czy to dalej będzie szło ? znaczy sie czy dalej będzie się łuszczyć ? czy zostanie tak jak jest ...

jakieś pomysły ? ;]

Obrazek
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

 

Postprzez ksenonn » 12 lis 2008, o 22:39

nic nie zrobisz czyli jakiekolwiek polerki nie maja sensu - nic nie dadza

masz lakier metalik czyli sklada sie on z bazy tj. kolor i na to idzie bezbarwny ktory nadaje polysk lakierowi. Baza sama w sobie jest matowa.

bezbarwny ci schodzi i najprawdopodobniej bedzie schodzil dalej, moze sie pojawic niebawem nowe miejsce gdzie bedzie zlazil bezbarwny - na pewno nie bedzie lepiej, niestety..

o rdze na masce sie nie martw, jak schodzi tylko bezbarwny to gola blache zabezpiecza jeszcze podklad i baza :)

koszt lakierowania maski - zalezy gdzie ok. 250 - 500zł

jak cos to pytaj dalej :)
Avatar użytkownika
ksenonn
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 wrz 2008, o 11:48
Lokalizacja: Krakow

rdza

Postprzez kruger22 » 5 lut 2009, o 23:01

witam jak poradzic sobie z rdza ;/ na nadkolu tak z 2cm dlugosci na 1 niby to nic .prawie tego nie widac , ale wiadomo ze rdza z czasem robi sie jak packman ,postaram sie zrobic fotke tego.. ale mam pytanie czy da rade zrobic to samemu ?
Avatar użytkownika
kruger22
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 21:49
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Dam88 » 5 lut 2009, o 23:03

nadkola..ehh do blacharza i zrobi napewno ;)
Papier ścierny: kilka złotych, Golf mk3: kilka tysięcy złotych, ścierać z niego lakier -> Bezcenne :)

>>mk3 abd by Dam88 <<
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez wojtek070580 » 5 lut 2009, o 23:06

no hej jak masz sprzęt i pojęcie o blacharce to sobie poradzisz
Avatar użytkownika
wojtek070580
Badacz tematu
 
Posty: 238
Dołączył(a): 16 paź 2008, o 19:23
Lokalizacja: RTA TRZEŚŃ

Postprzez ksenonn » 5 lut 2009, o 23:33

moze zrobisz moze nie ;)

a co zrobic?! a usunac najlepiej rudego, czyli wyczyscic szlifiera do golego, zapodkladowac odpowiednimi badziewkami, polakierowac

easy ;-)

proponuje oddac do lakiernika bo bez sprzetu nic nie zrobisz a mozesz pogorszyc sprawe.

podam Ci taki przyklad:


robilem jakis czas temu (dawno juz) podloge w swoim transporterze, pod gumoleum byly male i wieksze wzery, naczyscilem sie jak glupi, na gola ladna juz blache nalozylem jakas farbe na rdze niby i tak zostawilem tzn przykrylem ta wykladzina gumowa, i zgadnij co po roku tam znalazlem?! jeszcze wiecej rdzy jak sie za to bralem wczesniej - a wystarczylo (jak zrobilem po roku, niestety wtedy taki madry jeszcze nie bylem :P) na gola blache nalozyc podklad reaktywny, na to akrylowy i na koncu lakier, sprawdzalem po paru miesiacach wynik mojej pracy i powiem Ci ze jest pieknie 8-)

moze skoncze ten przydulgawy wywod

reasumujac, bez sprzetu i wiedzy wiele nie zdzialasz, czy nawet miejsca gdzie moglbys grzebac..

decyduj sam, powodzenia ;-)
Avatar użytkownika
ksenonn
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 wrz 2008, o 11:48
Lokalizacja: Krakow

Postprzez swatu » 6 lut 2009, o 10:15

ja mam dokładnie taki sam problem tzj RDZA tylko u mnie sa ogniska rdzy na przednim lewym blotniku ,prawy spód dzwi, i co najgorsze tam gdzie jest forumowa wlepka ,narazie sa tylko babelki i lakier schodzi co doradzacie ?????
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzybek_3 » 6 lut 2009, o 10:31

Ja sie nie bawiłem i wstawiłem samochód do lakiernika i uporal sie z rdzą niestety wycioł jeden element i wstawil nowy i mam spokój jeszcze tylko klapa :-(

[ Dodano: 2009-02-06, 09:33 ]
A i odradzam wam bawienie sie w lakiernika i robie samemu zaprawek czy cos w tym stylu :-) bo naprawde nie ma sensu i tak wszystko odpadnie jak mojemu kumplowi :-/
Grzybek_3
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 22:11
Lokalizacja: Radzikow

Postprzez sitek699 » 6 lut 2009, o 13:26

:lol: chcecie zobaczyc rdze? piszcie na gg poprzesylam wam zdjecia :)jak robilem swego:) :lol:
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
moj-golf/bordowy-metalic-by-sitos-banditos-t23878.html
Avatar użytkownika
sitek699
Members
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 19:06
Lokalizacja: ...WPN...

Postprzez kruchy_ » 7 lut 2009, o 02:34

ja powiem tak... kwestia podkladu. kiedys facet w mieszalni jak zapytalem o wytrawiacz do rdzy pod podklad dal mi podklad z wytrawiaczem w jednym.

i rzeczywiscie. potem lakier to juz nawet sprayem mozna nalozyc i bedzie bomba. ja robilem rant blotnika i jest super
Avatar użytkownika
kruchy_
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 23:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ksenonn » 7 lut 2009, o 10:23

sitek dawaj te zdjecia z ruda :)

kruchy podklad podkladem tylko spreyem nie nalozysz go z utwardzaczem to samo z lakierem, przez co zwykle jest to tylko prowizorka..

podklad reaktywny - jest z utwardzaczem
p. akrylowy - j.w.
lakier - tak samo (acryl z utw, metalik - baza bez, bezbarwny z utw)

najlepsze zabezpieczenie przed rudzielcem

a jeszcze zeby to ladnie wyszlo trzeba miec pistolet z kompresorem
Avatar użytkownika
ksenonn
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 wrz 2008, o 11:48
Lokalizacja: Krakow

Postprzez kruchy_ » 7 lut 2009, o 23:00

ksenonn napisał(a):kruchy podklad podkladem tylko spreyem nie nalozysz go z utwardzaczem


a to jesli chodzi o podklad to tak. nakladalem pistoletem, a lakier w tym roku bede kladl na wiekszej powierzchni wiec moge sobie na prowizorke pozwolic przez zime trzeba jakos przejezdzic... nie wnikalem jaki to podklad... jest taki bialy jak wyschnie a w fiolne szary ;-) rewelacja.. zadna sol zaden mroz zadna woda... nawet bez lakieru sie sprawdzi podejrzewam
Avatar użytkownika
kruchy_
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 23:01
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości