bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Dargas » 12 sie 2012, o 12:21

Mam jedna dziurę przy progu jak idzie taka jak by belka to w niej mam dziurę. Nie mam pieniędzy, ale bardzo mi szkoda tego auta a dbam o golfa jak tylko mogę. Dopiero się uczę wiec nie zarabiam pieniędzy. Jak to zakonserwować ze by wytrzymało to do następnego lata? Aha no i cala podłogę oczyścić szczotka druciana? A później zamalować to bitexem? A purchle zedrzeć papierem ściernym? Jak tak to, o jakiej gradacji? I czym zamalować, jaka farba?
Dargas
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 19 cze 2012, o 17:20
Lokalizacja: Kuj-Pom

 

Postprzez trojeczkaGT » 12 sie 2012, o 13:32

Dargas napisał(a):Mam jedna dziurę przy progu jak idzie taka jak by belka to w niej mam dziurę. Nie mam pieniędzy, ale bardzo mi szkoda tego auta a dbam o golfa jak tylko mogę. Dopiero się uczę wiec nie zarabiam pieniędzy. Jak to zakonserwować ze by wytrzymało to do następnego lata? Aha no i cala podłogę oczyścić szczotka druciana? A później zamalować to bitexem? A purchle zedrzeć papierem ściernym? Jak tak to, o jakiej gradacji? I czym zamalować, jaka farba?


podloge oczysc tylko z ziemi jezeli masz i potem to tak z dwie warstwy :

http://allegro.pl/bitgum-srodek-do-kons ... 59353.html

a rdze na blasze lub przy progu najpierw mozesz szczotka druciana a potem papierem sciernym a potem kupic w tesco szpachle i nalozyc na ta dziure i pomalowac jakas farba podobna do koloru auta i wytrzyma do lata :)
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Dargas » 12 sie 2012, o 18:13

Mam dziurę. Przy progu idzie belka i w tej belce jest duża dziura. Nie chce ze by tam w zimę woda się dostawała. Jak to zabezpieczyć? Czymś zakleić ze by do następnego lata wytrzymała?
Dargas
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 19 cze 2012, o 17:20
Lokalizacja: Kuj-Pom

Pękniecia -szpachla

Postprzez lukasz9501 » 29 wrz 2012, o 16:37

Witam ,otóż mam golfinke i rok temu była ona malowana -odświeżana przez poprzedniego właściciela .Teraz ja go mam ,zauważyłem na tylnej klapie pęknięcia (takie ryski) również na boku auta (tył słupek) i prawy błotnik ,jest to niewielkie ale z bliska widać. Dodam że nei mam listwe na boczkach (zapewne jest szpachla zamiast ich ) i klape na gładko . Wrzuce jutro zdjęcia ,bo teraz nie mam lustrzanki , to wam pokaże .Czy da się wcześniej czymś to spowolnić lub jakoś zakonserwować ?
lukasz9501
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 19:24
Lokalizacja: Lubin

Postprzez paxstor » 29 wrz 2012, o 16:50

lukasz9501 napisał(a):Czy da się wcześniej czymś to spowolnić lub jakoś zakonserwować ?

Nie da się nic z tym zrobić jedynie dawać mniej szpachli w przyszłości :hyhy:
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez lukasz9501 » 30 wrz 2012, o 21:46

ROzumiem ,teraz zastanawiam się czy samochód nie sprzedać ,bo nadwozie jak i silnik mam żylete z gazem .Tylko ta szpachla ... Najbardziej mnie boli ; ( Co byście zrobili na moim miejscu ??

Czy łupanie bassem przyszpiesza niszczenie się szpachli ?
lukasz9501
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 19:24
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Opik » 30 wrz 2012, o 23:06

Tak, przyspiesza. I przede wszystkim jest wieśniackie :P
Wszystko co powoduje drgania/wibracje/pracowanie elementów szpachlowanych przyspiesza sypanie się szpachli. Jazda po bezdrożach też ma na to wpływ bo elementy pracują bardziej od szpachli.

To jak to w końcu z tym nadwoziem, jest żyleta ale szpachla z niego odłazi?
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez lukasz9501 » 1 paź 2012, o 00:11

Opik, Znaczy mowa tu o progi (świeżo wymienione )dół cały auta jest zakonserwowany ,w silniku wymieniłem : bardzo dużo rzeczy rozrząd itd , a teraz wychodzą pęknięcia (A dokłądnie rysy ) na masce zauważyłem ,na klapie ,lewy słupek i prawy błotnik .

Obrazek
Obrazek
lukasz9501
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 19:24
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Opik » 1 paź 2012, o 00:21

To musiał być ładnie bity że tyle szpachli poszło
Jak masz zdrową budę i silnik, to olej sprawę i za jakiś czas wydasz trochę grosza na lakierowanie.

I na litość Boską wywal tą klapę na złom :wstyd:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez paxstor » 1 paź 2012, o 10:02

Opik, ma racje wywal tą klapę bo jest tragiczna, a przy okazji pozbędziesz się trochę albo i nie trochę szpachli :-P ja jeżeli bym wiedział że, reszta jest sprawna to bym powymienia te elementy ze szpachlą

A szpachle powinno się dawać max do 4mm jak ktoś nawali więcej to waśnie widać co później się robi ;-)
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez chomik » 1 paź 2012, o 11:52

paxstor napisał(a):
A szpachle powinno się dawać max do 4mm jak ktoś nawali więcej to waśnie widać co później się robi ;-)

WTF !!! 4mm ?? szpachli na strone....?? 2-3 to już jest grubo i pęknie na bank ....
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 1 paź 2012, o 13:12

chomik, nie peknie, zalezy gdzie bedzie. W Polowce kombi gora klapy byla mocno zlachana, zdarte do zywego plus dobra szpachla, na to czarny mat (jak w lagunie kombi) i sie pieknie trzymalo
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości