bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Radekb351 » 29 maja 2012, o 21:19

L041- zwykły czarny. Może być akryl lub baza ?
Avatar użytkownika
Radekb351
Gaduła
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:53
Lokalizacja: STW

 

Golf 3, szpachla i rdza

Postprzez kviat » 3 sie 2012, o 23:14

Witam. Na początku dodam że posiadaczem golfa jestem od jakiś 3 dni :) i jest to samochód który zawsze chciałem mieć. 97 rocznik na elektryce, 1,6l 75 koni :) skromy silniczek ale przejdźmy do sedna sprawy. Chodzi dokładniej o blache. Kupując nie do końca wiedziałem jaki jest stan zewnętrzny. Jest trochę rdzy, zapewne dużo szpachli i czarne listy oszpachlowane i pomalowane w kolor samochodu... Ktoś był wyjątkowo inteligentny bo całe listy są popękane. A dokładniej szpachla z lakierem. Nadkola pewnie są ostro zrzarte. Drzwi na dole równierz jak i dach przy szybie. Widać że golf był malowany. I tutaj zaczyna się mój problem. Chciałbym tego golfa doprowadzić do porządku i zrobić pod siebie. I potrzebuję opinii i porady...

Czy warto oddać go do blacharza żeby wyszpachlował wszystkie nierówności i rdze oraz do polakierowania cały samochód czy jednak nie jest to warte swojej ceny? Oraz ile mniej więcej może taki zabieg kosztować? Bo nie wiem czy inwestować w ten samochód czy wjechać od razu w drzewo za nie celny strzał w kupno :D
Avatar użytkownika
kviat
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Grzesiek2507 » 3 sie 2012, o 23:24

nie wiem ile za niego dales, ale z tego co piszesz to wyglada na jakiegos strucla skrzywdzonego przez poprzednich wlascicieli. Koszta beda spore i zaleza od warsztatu i tego co sam mozesz zrobic?
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez meerkat » 3 sie 2012, o 23:33

2 możliwości widze:

1. wymiana elementów typu drzwi błotniki na wolne od rdzy i naprawa reszty budy u blacharza czyli wycięcie rdzyt i wspawanie zdrowej blachy. do tego porządna konserwa i można smigać.

2. ratowanie tego cortaninem/brunoxem szpachla i lakierowaniem. Po zimie i tak wyjdzie.

NIestety z rdzą jest tak że jak sie już pojawi to cięźko wytępić. Ewentualnie możesz jeździć aż się rozpadnie i oddać na złom/sptrzedać na części.
meerkat
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 21:17
Lokalizacja: Cidry

Postprzez Grzesiek2507 » 3 sie 2012, o 23:47

opcja 1 to jak sam nie zrobi wielu rzeczy to koszta beda ogromne...fundusze beda na tyle wysokie z calym malowaniem, ze za ta kase moglbys dorwac zdrowo bude z niemiec i zrobic szczepana.No chyba, ze masz zaprzyjaznionego blacharza, w rodzinie, znajomych etc.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez kviat » 3 sie 2012, o 23:52

znajomy się znajdzie. Wziąłem kredyt 5 tyś. Za golfa dałem 2,9 tyś. Tyle że nie ma opłat. Także wyjdzie koło 4 tyś. 97 rok.
Avatar użytkownika
kviat
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Grzesiek2507 » 3 sie 2012, o 23:56

zaloz temat z autem i jakies foty daj. Bedzie latwiej.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez kviat » 4 sie 2012, o 00:02

ok na dniach wrzucę ;p dodam tylko że podejrzewam dużą ilość szpachli. Bo kolory się mienią. Ale może to być wyblakły lakier po prostu.
Avatar użytkownika
kviat
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez PrzemkoXVI » 5 sie 2012, o 18:18

kviat napisał(a):Ale może to być wyblakły lakier po prostu.


Kolor blaknie po całości, a nie miejscowo ;-)

kviat napisał(a):Za golfa dałem 2,9 tyś.


Golf z 1997? Trochę mało. Goferki w dobrym stanie kosztują 1 500-2 000 zł więcej. Jeżeli wszędzie jest szpachla to najlepiej byłoby ją zlokalizować, zobaczyć na jakiej części jest jej najwięcej i wymienić kawał blachy. Chciał nie chciał ruda i tak wyskoczy, może nie w tym miejscu, ale zawsze. Czasami wyskoczyć może również na samej szpachli, jeżeli nie zastosowało się utwardzacza. Ogarnij najpierw blachę, a później możesz iść z tym do lakiernika. Jednak musisz liczyć się z tym, że może Ci zabraknąć kasy, bo 5 tysi minus autko to trochę mało jak na te zabiegi.

Proponuję jeździć tym Goferkiem ile wlezie, a z czasem jak uzbierasz kasy to kup Golfa z mocniejszym silnikiem, a ten wówczas byłby tzw. dawcą, ew. "dupowozem" ;-)
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez Opik » 5 sie 2012, o 18:31

za ten rocznik i w ogóle jak za Golfa to dałeś naprawdę mało i to niestety wychodzi.. szkoda że tak uważnie nie przyjrzałeś się przed kupnem.
Zobacz dokładnie gdzie jest rdza gdzie może być szpachla obejrz dokładnie progi i podłogę. Łatwiej wymienić błotnik czy drzwi niż całą podłogę od nowa robić
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez prezesik » 5 sie 2012, o 19:06

To co się zaoszczędziło na kupnie auta trzeba będzie wydać na remont. Czasem tak bywa. Zapodaj foty i będziem radzić.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez bioly21 » 5 sie 2012, o 21:36

ja kupilem tak samo cale przednie blotniki i klapa tylna w dziurach nie nadajaca sie do naprawy , kupilem czesci pod kolor odpowiednio blotniki za 120zl oba klape tyl za 100zl w bdb stanie bez grama rdzy w kolorze samochodu czesci idealnie pasuja jak ktos nie wie to niema mowy aby sie dopatrzyl wymiany :) mam tez 3 ogniska rdzy ktore sam sobie zrobilem a mianowicie zjechalem do blachy podszpachlowalem i jutro oddaje auto do znajomego lakiernika ktory mi to prysnie bo ja za malowanie sam sie nie biore bo trzeba miec troche pojecia.

jak bardzo zgnite to szukaj elementow w tym samym kolorze bez rudej a miejsca lekko biorace trzeba zrobic profesjonalnie w warsztacie i masz spokoj na 2-3 lata
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości