ogrzewanie nie działa

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez mkkay » 18 gru 2012, o 21:04

a że się spytam, ktoś wie jak sie zabrać za wymianę termostatu w 1.9 TD, AAZ?
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

 

Postprzez witboy » 18 gru 2012, o 21:09

w aaz tez jest od spodu, ale u mnie tez termostat pokazywal 80 st i ani grama wiecej ani mniej i zawsze tak samo... co sie okazalo czujnik przeklamuje teraz mam taki ktory pokazuje 100 st i tez wiem ze jest ok na tym samym termostacie... a dlaczego bo 82czy 92 st i wentylator sie zalacza :d
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Dziwne ogrzewanie...

Postprzez ABU » 19 gru 2012, o 22:05

Problem polega na tym, że do póki sa utrzymywane obroty powyżej 1200-1500 to z nawiewów wieje ciepłem.
Na wolnych obrotach temperatura powietrza z nawiewów spada i w końcu wieje zimnem.
Ktoś się z tym spotkał i zna rozwiązanie?
x
Silnika ABU, 1600, przebieg powyżej 200 tysięcy.
ABU
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slawek5t » 20 gru 2012, o 00:59

Podstawowe pytanie : czy silnik grzeje sie do 90 stopni ?
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez greg001 » 20 gru 2012, o 08:34

nie leciały z nawiewów ci jakieś pianki / gąbki,
Sprawdź czy obie rury idące do nagrzewnicy są ciepłe w komorze silnika
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez vinni_pl » 20 gru 2012, o 08:47

Ok :) koledzy i koleżanki ;d żeby nie otwierać kolejnego tematu.
Szukaj nie pomogła albo moje to raczej moje umiejętności szukania padły.
a więc czy może mi ktoś wyjaśnić jak dostać się do linek od otwierania nawiewu ponieważ po wymianie termostatu temperatura na blacie jakby rośnie szybciej (Mrozy odpuściły więc typowego porównania jeszcze nie mam) ale, nawiew wciąż przynajmniej według mnie działa leniwie z racji braku czasu i garażu póki co rozbiórka deski odpada ;/ a więc czy jest możliwość sprawdzenia naciągu linek bez zdejmowania całej deski i czy można otworzyć klapy nawiewu ręcznie żeby porównać to z otwarciem przez przełącznik,
czekam na wasze dobre i jasno wyjaśnione rady
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez K7 » 20 gru 2012, o 17:16

linke zimno/ciepło mozna sprawdzic poprzez zdemontowanie schowka dolnego ( a najlepiej górnego i dolnego) od dołu powinienes te linke zobaczyc, Dostępu do innych ustawien o ile pamiętam bez sciągania deski nie ma, w twoim przypadku ja postawiłbym na uszkodzoną gąbkę na klapce Zimno/ciepło w golfach ta gąbka lubi sie wykruszac, wtedy zimne powietrze miesza sie z ciepłym i nadmuch juz nie działa tak efektywnie.
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez vinni_pl » 20 gru 2012, o 18:52

K7 napisał(a):linke zimno/ciepło mozna sprawdzic poprzez zdemontowanie schowka dolnego ( a najlepiej górnego i dolnego) od dołu powinienes te linke zobaczyc, Dostępu do innych ustawien o ile pamiętam bez sciągania deski nie ma, w twoim przypadku ja postawiłbym na uszkodzoną gąbkę na klapce Zimno/ciepło w golfach ta gąbka lubi sie wykruszac, wtedy zimne powietrze miesza sie z ciepłym i nadmuch juz nie działa tak efektywnie.

meh,
też stawiam na tą gąbkę, tylko tak, mechanik bierze sporo za ściąganie dechy.. sam nie mam garażu ani miejscówki żeby się do tego dobrać ;/ dlatego chciałem sprawdzić linkę.. jutro zobaczę czy otwiera do końca. a jak nie to gąbka pewnie..
Dzięki za pomoc ;)
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez ABU » 21 gru 2012, o 00:01

Silnik nagrzewa się prawidłowo do 90 stopni. Nic mi z nawiewów nie leciało a "sprawa" stała się nagle. Grzał normalnie i nagle przestał w ogóle.
Po wymianie termostatu, zaczął grzać ale po dwóch dniach stała sie sytuacja opisana przez mnie i tak jest do tej pory.
Z tym że...
Dzisiaj rano na mrozie silnik nie odpalił. Po wykończeniu akumulatora lawetą zawiozłem samochód do mechanika.
Ponieważ coś takiego wydarzyło sie w zeszłym roku, doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie poszła uszczelka pod głowicą, ponieważ od dłuższego czasu ubywało dużo płynu chłodniczego a nie było widac żadnych wycieków.
Zapalał dobrze (w miarę) jak temperatura zewnętrzna była plusowa. Na mrozie przestał odpalać.
Wg mnie jeśli silnik zmarzł to nieszczelności się powiększały i silnik zalewany płynem nie miał możliwości odpalenia.Bo po zagrzaniu jeździł bez problemu a więc po rozgrzaniu silnik się uszczelniał na tyle że mała dawka płynu nie przeszkadzała w spalaniu.
A co było/jest tak naprawde dowiem się jutro od pana mechanika.... :-(
ABU
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piekal » 21 gru 2012, o 09:34

U mnie tez samochod nie grzeje,chlodne powietrze leci. Nagrzewnica nowa , odpowietrzony,termostat nowy ,plyn nowy,ale temp nie dochodzi do 90stopni tylko do 80. Co to moze byc ? Gabka jest dobra.
Piekal
Badacz tematu
 
Posty: 292
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 12:32
Lokalizacja: Dzierzno

Postprzez greg001 » 21 gru 2012, o 09:53

Piekal napisał(a):U mnie tez samochod nie grzeje,chlodne powietrze leci. Nagrzewnica nowa , odpowietrzony,termostat nowy ,plyn nowy,ale temp nie dochodzi do 90stopni tylko do 80. Co to moze byc ? Gabka jest dobra.


sprawdzić czy obie rury które idą do nagrzewnicy są ciepłe
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Piekal » 21 gru 2012, o 09:57

Są gorące
Piekal
Badacz tematu
 
Posty: 292
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 12:32
Lokalizacja: Dzierzno

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości