ogrzewanie nie działa

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez vinni_pl » 9 gru 2012, o 23:33

hym, dziś jechałem w krótką trasę, po przejechaniu gdzieś około 16-19 km .. taką posiadałem temperaturę silnika no i ledwo letnie powietrze z nawiewu ; /

nie wiem jak umieścić filmik tutaj więc zarzucam linka
http://youtu.be/0nOamXhmJIU
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

 

Postprzez Michu! » 10 gru 2012, o 17:06

przez przypadek wpadłem na ten temat i widzę, że musze kupić nowy termostat :-| też sie dziwiłem, że wskazówka temp. silnika w ogole sie nie rusza po przejechaniu 20km..
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mkkay » 10 gru 2012, o 22:04

z dzisiejszych obserwacji: po wyczyszczeniu filtra kabinowego- w końcu szyby nie parują :super: :super:
niby drobnostka a jak cieszy :-D
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Mateuszjch3 » 12 gru 2012, o 22:59

Wszedłem na no forum bo juz nie wiem co jest . W moim golfiku wymieniłem nagrzewnice 3 dni temu i wszystko ładnie pięknie ... było . Po wymianie otrzywiście zalałem płynem odpowietrzyłem i grzał pięknie gorące do słownie leciało . Ale gdy postał na zimnym w garazu na 2 dzień nic grzeje ale bardzo słabo więc znowu go odpowietrzyłem i znowu zaczął grzać ale na 2 dzień to samo . Błagam pomóż cie mi . Nie wiem co jest grane węże od nagrzewnicy dobrze ciepłe żeby nie powiedzieć gorące ...
Mateuszjch3
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 22:50
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez pablomed » 13 gru 2012, o 10:30

Może trzeba płynu jeszcze dolać po po odpowietrzaniu go ubywa w zbiorniczku (co znaczy odpowietrzyłeś ponownie przeciez sam się od razu ma odpowietrzyć jak tylko termostat się otworzy)
Może jest problem z odpowietrzaniem najczesciej od uszkodzonego korka lub zatkanego wezyka cienkiego odpowietrzajacego idącego do zbiorniczka
Częsty jest problem z wykruszonymi gąbkami w klapie przed nagrzewnicą.
Rzadko pomyłka w ułożeniu paska pompy, ma iść dołem nie góra czyli pod kołem pompy nie nad.
Nie wiem czemu trochę nie poczytasz tematów o tym problemie bo jest ch setki, to co napisałem to powtórka chyba dziesiąty raz w tym roku.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

ledwo wieje...

Postprzez luksus1989 » 13 gru 2012, o 16:20

Panowie czytam i czytam ale nie moge znalezc nic na temat slabego nawiewu... no wiec wieje mi tak jak by chcialo a nie moglo... czy to zimne czy to cieple powietrze :-/ poczatkowo myslalem ze to filtr kabinowy faktycznie byl caly zasyfiony no to wymienilem i bez rewelacji nic sie nie zmienilo... :-? sam wentylator smiga w najlepsze kreci tak jak powinien na odpowiednim biegu... tylko blagam was nie mowcie ze to nagrzewnica bo to duuuzo pracy a ja w dodatku nie mam grzanego domku dla golfiny mojej a sami wiecie jaka pogoda teraz.... no wiec slucham slucham i jescze raz z gory dziekuje za pomoc :-D
luksus1989
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 23:51
Lokalizacja: Lublin

Postprzez prezesik » 13 gru 2012, o 17:56

Prawdopodobnie masz nie dostatecznie otwartą klapkę dopływu powietrza z zewnątrz. Znajduje się ona nad nogami pasażera, do niej idzie linka, która jest przymocowana do pokrętła mocy dmuchawy. Sprawdź mocowanie tej linki i daj znać.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez luksus1989 » 14 gru 2012, o 17:28

prezesik25, jestes Gosc:) nie myliles sie co do nawiewu :super: teraz dmucha jak szalony :luka: jak zalaczylem na 4 do az jakies liscie sie posypaly z nawiewu hehe to + wymieniony filtr kabinowy = cieplusienko i ladnie pachnie a nie jakims syfem jak wczesniej jechalo:P jeszcze raz Dzieki wielkie :-D
Mam Golfine i Latam Nim oczywiscie jak odpali ;-)
luksus1989
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 23:51
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Piekal » 15 gru 2012, o 17:06

Panowie wymienilem termostat , plyn,odpowietrzylem, gabka na klapce jest jak nowa. Wiec co teraz ? Nagrzewnica ?
Piekal
Badacz tematu
 
Posty: 292
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 12:32
Lokalizacja: Dzierzno

Postprzez mkkay » 15 gru 2012, o 20:19

Piekal napisał(a):Panowie wymienilem termostat , plyn,odpowietrzylem, gabka na klapce jest jak nowa. Wiec co teraz ? Nagrzewnica ?


szczęściarz :-) termostat wymienił ,
ja miałem dzisiaj u siebie zmieniać ale jak zobaczyłem gdzie on jest i ile roboty to stwierdziłem że nie biorę sie za to :-?
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Piekal » 15 gru 2012, o 20:35

Prosze o pomoc
Piekal
Badacz tematu
 
Posty: 292
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 12:32
Lokalizacja: Dzierzno

Postprzez trojeczkaGT » 15 gru 2012, o 21:45

jezeli auto grzeje sie dobrze to jedynie trzeba zobaczyc nagrzerwnice jezeli ona bedzie tez goraca to trzeba zobaczyc czy otwiera nawiew dobrze bo moze nie leci na nagrzewnice i stad chodne powietrze. ja tak mialem w polonezie ze linka nie dawala rady otworzyc i wialo chlodne pomijajac nagrzewnice.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość