ogrzewanie nie działa

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez vinni_pl » 6 gru 2012, o 21:33

łukasz1983 napisał(a):Przerabiałem podobny temat.Auto szybko sie dogrzewało bo w zime po przejechaniu około 7 km na blacie miałem 90 stopni a z nawiewów leciało letnie powietrze.Oba węże od nagrzewnicy ciepłe i wylatywała mi właśnie taka cieniutka bąbka z nawiewów.Wziołem sie za wymiane nagrzewnicy(wiem oba węże ciepłe więc była drożna ale asekuracyjnie postanowiłem ją zmienić bo idzie zima)Po paru godzinach majsterkowania dostałem się do niej i co zauważyłem :-x klapka sterująca ciepłe zimne powietrze miała 3 okrągłe dziury i choć było ustawione na ciepłe powietrze to nic z tego bo mieszało się z zimnym.Zakleiłem te dziury,zmieniłem nagrzewnice i teraz po przejechaniu 2 km leci mi ciepłe powietrze :super: Szok jaki upał mam teraz w aucie po zaklejeniu tych dziur w klapce i zmianie nagrzewnicy.

też myśle żeby wymienić nagrzewnicę, jeśli jeszcze dostanę pomoc ojca elektryka będzie mi na pewno łatwiej, no i właśnie stawiałem na tą gąbkę i wydaje mi się że mam to samo co miałeś Ty, leci zimne z ciepłym wymieszane, bardziej zimne niż ciepłe, dlatego muszę się ogarnać i w wolnym czasie to zrobić, przeraża mnie tylko ile się trzeba z tym bawić i ile jest wszystkiego do okręcania i bawienia się potem w kable śruby no ale nie ma rady, albo mechanik i dodatkowe koszta albo "zrób to sam"
Dzięki za rzeczową odpowiedź :)
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

 

Postprzez łukasz1983 » 6 gru 2012, o 21:53

Powiem ci tak z elektryką nie powinieneś mieć dużego problemu bo wszystkie wtyczki są tak pomyślane,że nie da się ich pomylić(podpiąć w inne miejsce).Jak zmieniałem nagrzewnice to byłem kompletnie zielony jak i co ale wcześniej poczytałem na forum i się przygotowałem i jakoś poszło.Ogólnie zeszło mi około 7 godzin(jak to się robi po raz pierwszy to jest troche zabawy).Jak masz ogrzewany garaż(bo wiadomo zimno na zewnątrz)i wolny dzień to polecam zrobić to samemu,człowiek nauczy się coś nowego i zaoszczędzi troche grosza(w moim przypadku 200 zł)
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Dinuś » 6 gru 2012, o 22:23

gąbka tez jest dobra bo to było wyjęte z mojego starego vr a tam grzało jak wściekłe :D
Avatar użytkownika
Dinuś
Members
 
Posty: 1506
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 14:02
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez witboy » 7 gru 2012, o 00:13

moglo sie pokruszyc mi w rekach sie rozsypala ta gabka z czego z 1 klapy ta co daje nawiew na twarz z 3 otworami bylo jej jeszcze sporo natomiast na klapie cieplo zimno z ok 20 otworami nie bylo jej wcale, w zeszle zime marzlem a teraz ciepelko az wysiedziec sie nieda.. szkoda ze diesle sie wolno nagrzewaja ;/
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Dinuś » 7 gru 2012, o 10:00

to co piszecie jes ok , ,już brak pomysłów co to może byc
:zalamany:
Avatar użytkownika
Dinuś
Members
 
Posty: 1506
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 14:02
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez FOCZKA ;) » 7 gru 2012, o 11:18

WITAM :-) , MAM PROBLEM Z OGRZEWANIEM, W MOIM GOLFIE ,, OD JAKIEGOS CZASU W KRATKACH WENTYLACYJNYCH W SRODKU AUTA , POJAWIAJA SIE SKRAWKI JAKIEJS PIANKI ,, I SPADŁO JAKOSC OGRZEWANIA , PO DOPIERO PO KILKU MIN JAZDY ,ZACZYNA POJAWIAC SIE CIEPŁE POWIETRZE,,,,, MAM PYTANIE , co to za skrawki pianki i czy da sie to zmienic w domowych warunkach , czy konieczny warsztat :-) ,,,, miłego dnia i czekam na porady ,,,,
MIŁEGO DNIA :)
Avatar użytkownika
FOCZKA ;)
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 11:11
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez greg001 » 7 gru 2012, o 11:53

FOCZKA ;) napisał(a):WITAM :-) , MAM PROBLEM Z OGRZEWANIEM, W MOIM GOLFIE ,, OD JAKIEGOS CZASU W KRATKACH WENTYLACYJNYCH W SRODKU AUTA , POJAWIAJA SIE SKRAWKI JAKIEJS PIANKI ,, I SPADŁO JAKOSC OGRZEWANIA , PO DOPIERO PO KILKU MIN JAZDY ,ZACZYNA POJAWIAC SIE CIEPŁE POWIETRZE,,,,, MAM PYTANIE , co to za skrawki pianki i czy da sie to zmienic w domowych warunkach , czy konieczny warsztat :-) ,,,, miłego dnia i czekam na porady ,,,,


poczytaj temat -> http://www.golf3.pl/topics40/slabo-grze ... 095,15.htm znajdziesz tu rozwiązanie
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez FOCZKA ;) » 7 gru 2012, o 13:36

greg001 napisał(a):
FOCZKA ;) napisał(a):WITAM :-) , MAM PROBLEM Z OGRZEWANIEM, W MOIM GOLFIE ,, OD JAKIEGOS CZASU W KRATKACH WENTYLACYJNYCH W SRODKU AUTA , POJAWIAJA SIE SKRAWKI JAKIEJS PIANKI ,, I SPADŁO JAKOSC OGRZEWANIA , PO DOPIERO PO KILKU MIN JAZDY ,ZACZYNA POJAWIAC SIE CIEPŁE POWIETRZE,,,,, MAM PYTANIE , co to za skrawki pianki i czy da sie to zmienic w domowych warunkach , czy konieczny warsztat :-) ,,,, miłego dnia i czekam na porady ,,,,


poczytaj temat -> http://www.golf3.pl/topics40/slabo-grze ... 095,15.htm znajdziesz tu rozwiązanie
..................................................
.................................................................................................................................
Poczytałam tam posty zawarte w tym linku , moje pytanie , ja sie do tego dobrac ( a za bardzo nie mam meskiej pomocy -jedynie mechanik ), jak dobrac sie dobrac do tego wszystkiego ,,,, :roll: dzięki z góry za wszelkie pomoce
MIŁEGO DNIA :)
Avatar użytkownika
FOCZKA ;)
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 11:11
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Dinuś » 7 gru 2012, o 17:41

FOCZKA ;), załóż nowy temat bo teraz w moim temacie robisz mętlik
Avatar użytkownika
Dinuś
Members
 
Posty: 1506
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 14:02
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez Kurczak781 » 8 gru 2012, o 12:34

michu93, właśnie kolego sam się zdziwiłem, 2 tygodnie walki w odpowietrzanie i sprawdzanie węży. wymieniłem filtr pyłkowy i w samochodzie gorąco. polecam sprawdzić. objawy były u mnie takie same i ta gąbka też się czasem pojawia. :-)
Avatar użytkownika
Kurczak781
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 lip 2008, o 22:39
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Postprzez timotej1234 » 8 gru 2012, o 19:53

witam mam problem czytalem wymienilem termostat i nagrzewnice :-( i letnie powietrze leci chyba musze rozebrac srodek te kalpki bo nie mam wyjscia a gabke mozna kupic taka klejaca zeby nakleic na te miejscaco byla ta gabka :?: cieple weze sa dwa do nagrzewnicy
timotej1234
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lis 2012, o 19:32
Lokalizacja: Jasło

Postprzez mkkay » 8 gru 2012, o 20:59

czyli u mnie tez będzie termostat do wymiany ?
bo rano jadąc do pracy 12 km czasem ledwo do 70 st dobije a przeważnie to wskazówka ledwo się ruszy :zakrecony:
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości