Klimatyzacja manualna

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez noname_conek » 30 sie 2008, o 12:03

marcinkoz2910 napisał(a):ma być full zimne czy full ciepłe??
ja nieraz ranoi mam tak zaparowane szyby ze nic nie widac i po włączeniu klimy dosłownie 3 sekundy i odparowane [na zimnym, bona ciepłym nie sprawdzałem]
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

 

Postprzez virus_wrona » 30 sie 2008, o 14:40

Odparowujemy zimnym. Klimatyzowane powietrze jest suche, wiec dokładnie wysusza parę z szyby. Z tymi chorobami to chodziło mi dokładnie oto co kici, napisał.
"Some things are best left alone
VW Golf"
Avatar użytkownika
virus_wrona
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:06
Lokalizacja: Niepołomice

Postprzez pablomed » 30 sie 2008, o 15:25

żeby sie tak jeszcze przy większum zimnie dała włącyć, byłoby super
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Klimatyzacja

Postprzez kerad40 » 31 sie 2008, o 11:56

Mam taki problem po włączeniu przycisku klimatyzacji i włączeniu pokrętła od nawiewu obroty silnika spadają wynika że klimatyzacja chodzi ale jak otworzę maskę od silnika to widać że klimatyzacja nie jest załączona jak to sprawdzić
kerad40
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5 kwi 2008, o 14:46
Lokalizacja: Parszów

Postprzez marcinkoz2910 » 31 sie 2008, o 12:04

a po czym to poznajesz?? a masz gaz w klimie?? dmucha zimnie??
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez kerad40 » 1 wrz 2008, o 16:50

kiedy załącze klime powinien zadziałać elektro magnes i obracać się razem z kołem pasowym a nie łapie
kerad40
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5 kwi 2008, o 14:46
Lokalizacja: Parszów

Postprzez TomekKutno » 1 wrz 2008, o 22:02

sprawdz, czy wogóle do tej spręzarki dochodzi prąd. włącz silnik, klime, rozepnij kostke i sprawdź kontrolką. Jak nie, to pompa klimy zatarta. Mam to samo i nie mam kiedy wymienić pompy...

Jak już to zrobisz, to sprawdź szczelność układu. Jedź na nabicie i niech od razu Ci sprawdzą sondą szczelność (mają takie śmieszne sądy czułe na dźwiek ruchu powietrza).

Skoro spadają obroty, to znaczy że spręzarka jest zatarta... bo chce przekręcić, ale nie ma siły czyli chyba jednak zatarta... na spalonej kręci kołem, ale łapie elektromagnes.
Nie wiem, czy ty wiesz, ale ja lubię tak, kiedy widzę jak na Twego OPLA nasrał ptak. :)
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

Postprzez kici » 2 wrz 2008, o 10:11

hola hola panowie;]
jak sprawdzaja szczelnośc ukł klimatyzacji???? Z tego co ja sie oriętuje (a nie jestem expertem) ale byłem ze swoim GOLFEM nabijac klime i szczelnośc sprawdzaja wytważając w układzie podciśnienie (próżnie) i czeka sie chwile po czym wiadomo czy układ jest szczelny
żadnych
:arrow: "Jak już to zrobisz, to sprawdź szczelność układu. Jedź na nabicie i niech od razu Ci sprawdzą sondą szczelność (mają takie śmieszne sądy czułe na dźwiek ruchu powietrza)." :!:
nie wiedziałem nigdy nigdy czegos takiego ;-) co ty qrde "pogodynek" jesteś ze ruch powietrza chcesz mierzyć????po cooo
kici
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 16 maja 2007, o 10:53
Lokalizacja: GUBIN

Problem z klimą (nie działa elektryka chyba)

Postprzez semi14 » 1 paź 2008, o 21:52

Witam

klima się u mnie nie załancza, :-( Jest maualna, przycisk się świeci tak samo jak obieg, kiedy przekrecam stopień dmuchawy i wciskam przycisk AC wentylator(wentylatory) się załancza, więc sprawdziłem miernikiem kostke która idzie na sprężarke(jest tam jedyna taka) ale nie pokazało żadnego napiecia więc jak ma chodzić sprężarka jeżeli nie dochodzi do niej prąd. moje pytanie brzmi czy do doprowadzeniu prądu na sprężarke odpowiedzialny jest jakiś czujnik a może przekaźnik bezpiecznik jest ok a jak nie to czy ktoś ma jakiś schemat elektryczny klimy, i jak sprawdzić czy jest nabita czy nie :-)



Pozdrawiam :-)
semi14
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 20:22
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez pablomed » 1 paź 2008, o 23:06

Jest sterownik klimy załączający wentylatory i sprzęgło sprężarki, zlokalizowany za aku, pod zbiorniczkiem płynu (czarna skrzyneczka). Nie jestem pewien na 100 procent ale jeśli załącza wentylatory na drugim biegu po włączeniu klimy, to chyba powinien też włączyć spręzarkę. Może jest uszkodzony, na allegro koło 100 zeta. Ale poczekaj jeszcze na wypowiedzi innych.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez semi14 » 2 paź 2008, o 16:53

dziś zauważyłem że przy bezpiecznikach nie ma pierwszego przekaźnika który wyczytałem jest od klimy czy to ma znaczenie pewnie tak ale jaki to jest przekaźnik może ktoś napisac nr org.

[ Dodano: 2008-10-02, 18:53 ]
przy okazji może mi ktoś podać nr przekażnika od sterowania silnikiem bo go też nie ma
semi14
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 20:22
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez pablomed » 2 paź 2008, o 20:22

semi14 napisał(a):przy okazji może mi ktoś podać nr przekażnika od sterowania silnikiem bo go też nie ma
nie ma takowego w 1.8 na monowtrysku
a jeśli chodzi o przekaźniki od klimy odezwij się jutro na priv jeśli jeszcze będziesz potrzebował zerknę do swojego bo nie mam w głowie numerów. Ale wogóle co, klima przestała działać czy nigdy nie działała?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości