Rozrusznik

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez prezesik » 4 lis 2012, o 16:03

Tu musi być tulejka ( zestaw naprawczy )

Obrazek

lub panewka

Obrazek

rozrusznika jeszcze nie rozbierałem, więc dokładnie nie podpowiem, jedynie schemat z ETKI.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

 

Postprzez Bonix » 4 lis 2012, o 16:28

No nic, czekam na dalsze odpowiedzi. Dziękuję kolego prezesik :-)

[ Dodano: 2012-11-04, 16:15 ]
znalazłem to będzie prawdopodobnie to:

http://auto-starter.com/czesci-rozruszn ... t/p,245093
Avatar użytkownika
Bonix
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 9 mar 2008, o 21:33
Lokalizacja: N.D.M

PILNE rozrusznik z golfa 1.6 do 1.9 TD

Postprzez tomcioo18 » 5 gru 2012, o 19:45

czy rozrusznik z golfa III 1.6 bedzie pasował do golfa 1.9 TD Bardzo pilne bo mi padł
tomcioo18
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez pablomed » 5 gru 2012, o 23:48

Zależy. Od ABU i innych tych co mają aparat zapłonowy w głowicy to niestety nie o ile wiem. Szukaj albo od silnika jaki masz albo od silników z rodziny 1,8, 2.0, i tu jest jeszcze kwestia mocy rozrusznika. Ale można naprawiać, nawet w dobrym zakładzie dasz za to raczej poniżej 2 stówek i masz jak nówkę do końca życia auta starczy a z używkami nigdy nie wiadomo. Jesli sam się za to bierzesz to wymontuj rozrusznik wycieczka na szrot z kolegą i praktycznie niema opcji żebyś nie wrócił ze sprawnym do tak popularnego modelu
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez trollu » 6 gru 2012, o 15:47

pablomed napisał(a):poniżej 2 stówek

zależy co padło, ja regenerowałem rozrusznik z 3 m-ce temu i za same graty normalnie by wyszło przeszło 300zł tylko że znajomy go robił to miałem taniej. Zmienione było praktycznie wszystko
za 20zł można zaryzykować używkę ale nigdy nie wiadomo czy po miesiącu nie siadzie
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 6 gru 2012, o 19:31

tak tylko że wiesz - jak nie robisz sam to powymieniają co się da a nie to co muszą, ja dostałem zużyte części w woreczku na dowód, m in bieżnię planety której złamanie wyglądało mi na wyjątkowo świeżutkie a nie była to nagła awaria i elektromagnes który normalnie działał, więc do wymiany poszły tulejki i szczotki i bieżnia i elektromagnes - już napewno niepotrzebnie - muszą zedrzeć kumpel nie kumpel.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Problem z rozrusznikiem

Postprzez Bonix » 17 gru 2012, o 17:56

Witam. Posiadam rozruszniki identyczny jak na tej aukcji:

http://allegro.pl/rozrusznik-vw-golf-ii ... 58929.html

Problem jest taki, że po wymianie łożysk rozrusznik w ogóle nie reaguje, po podłączeniu na stole pod akumulator, nie działa ani elektromagnes, ani wirnik nie kręci. Czy to możliwe że uszkodziło się to i to ? Dodam że przed naprawą też nie reagował ale po kilkukrotnym stukaniu w niego zadziałał. Szczotki są ok. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale próbowałem go uruchomić bez tej blaszanej osłony tego wałka.

Kolejne pytanie, ten rozrusznik ma niby przeznaczenie do TD, TDi, ale wcześniej był założony w 1.6 AEE I normalnie działał, czy to w czymś będzie przeszkadzało że jest od diesla ?
Avatar użytkownika
Bonix
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 9 mar 2008, o 21:33
Lokalizacja: N.D.M

Rozrusznik cykał a teraz już nie....tylko jak jest zimno

Postprzez sagios » 17 gru 2012, o 19:24

Witam!
Troszkę podobnych tematów jest ale nie do końca to co u mnie.
Problem pojawił się w poprzednim roku po przekręceniu kluczyka było tylko cyknięcie i koniec, jak przytrzymałem dłużej to końcu zaczął kręcić i odpalił bez problemu ale jakby z wielkim oporem tak z półobrotu, tyle że miałem wrażenie jakby coś przy tym się przypaliło tak czuć było przynajmniej. (problem pojawiał się tylko przy niższych temperaturach).
Żeby nie mieć problemu w zimę wymieniłem szczotki (bosch) i bendix (bosch) bo poprzedniej zimy tak przy -20 zdarzało się że przepuszczał. I na jakiś czas się poprawiło.
Teraz temperatura około zera i znów to samo tylko że coraz częściej i czasem już nawet tego cyknięcia już nie ma, tylko przekręcam kluczyk i cisza nawet jak dłużej przytrzymam to nie zaczyna kręcić, a za którymś razem jakby nigdy nic normalnie odpala ale jakby z lekkim oporem. Macie jakieś pomysły?
Klemy sprawdzałem i czyściłem nie pomogło ;/
sagios
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 gru 2011, o 15:02
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez greg001 » 18 gru 2012, o 08:02

ja bym obstawił kostkę stacyjki koszt nie duży a wymienić sam dasz radę
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez jasiu0997 » 18 gru 2012, o 10:11

skoro bendiks i szczotki wymienione, powinno być si,
mówisz ze to się dzieje tylko przy ujemnej temp, wątpię ze to kostka, podmień rozrusznik i sprawdz czy kable do rozrusznika są dobre i czy nie są zaśniedziałe i napisz :)
Mój Concept :serce: moj-golf/vw-mk3-cabrio-concept-by-jasko-t43936.html

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
Avatar użytkownika
jasiu0997
Members
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 00:56
Lokalizacja: Bytów

Postprzez Szheyk » 18 gru 2012, o 21:18

Być może masz za słaby rozrusznik .
Masz 1.9D a jest założony on 1.8 B
Avatar użytkownika
Szheyk
Badacz tematu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:12
Lokalizacja: NEL

Postprzez pablomed » 19 gru 2012, o 01:11

sagios, jak się rozbiera rozrusznik do takich napraw to przede wszystkim jeszcze zmienia się wszystkie trzy tulejki nie zapominając o tej w obudowie skrzyni i ocenia bieżnię przekładni planetarnej czy nie spękana bo jest z badziewnego plastyku - to co zrobiłeś o ile nie zrobiłeś więcej mogło nie poprawić funkcjonowania rozrusznika i chyba właśnie tak jest. Bo opcje to tylko słaby aku i/lub uszkodzone kable w tym masowy do silnika. Stacyjka odpada.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości