Rozrusznik

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Lucek777 » 19 gru 2012, o 05:28

Do obudowy rozrusznika podłączasz masę czyli -12 do szpilki na której masz nakrętkę na klucz 13 ( bodajże ) ta większa podłączasz + 12 nogą mocno trzymasz i do małej wsuwki dotykasz dodatkowy + 12 jeśli nawet nie tyknie oznacza że padł automat (elektromagnes)

Ps. Podczas prób dobrze zamocuj rozrusznik w imadle lub trzymaj nogą .
Mój były goferek
moj-golf/golf-mk3-2-0-16v-abf-by-lucek777-t63414.html
Masz problem z autem , chcesz naprawić lub pospawać ? Napisz lub zadzwoń 501-973-826
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez sagios » 21 gru 2012, o 09:58

jasiu0997 napisał(a):skoro bendiks i szczotki wymienione, powinno być si,
mówisz ze to się dzieje tylko przy ujemnej temp, wątpię ze to kostka, podmień rozrusznik i sprawdz czy kable do rozrusznika są dobre i czy nie są zaśniedziałe i napisz :)


Miałem w końcu chwilę żeby zająć się tematem. 3 dni temu padł mi na parkingu całkiem nawet cyknięcia nie było, ale odkręciłem takie dwa kable które są razem przy rozruszniku po ruszałem i jakoś z trudem odpalił.
Przedwczoraj odkręciłem owe kable jak również przewód masowy przy silniku, styki dokładnie wyczyściłem nawet wypiłowałem pilnikiem więc były jak nowe, dołożyłem nowe podkładki na przekładki żeby było ok no i było super przez cały kolejny dzień do wczoraj wieczora kiedy to stało się dokładnie to samo znów samo cyknięcie;/

Jak sprawdzić czy te kable są dobre, jakie to w ogóle kable, może ja nie te co trzeba czyściłem.

Rozrusznik mam raczej od tego silnika, mam samochód 3 lata i nie było wcześniej problemów nawet przy mrozie pow. -20st.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-01-10, 14:22 ]
Problem został rozwiązany, wystarczyło wyczyścić klemy przy aku. Zmyliło mnie to że z rok temu je czyściłem i wysmarowałem miedzianem i myślałem że po jego użyciu to już będzie na zawsze super a jednak nie. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-01-10, 14:27 ]
Problem został rozwiązany, wystarczyło wyczyścić klemy przy aku. Zmyliło mnie to że z rok temu je czyściłem i wysmarowałem miedzianem i myślałem że po jego użyciu to już będzie na zawsze super a jednak nie. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam
sagios
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 gru 2011, o 15:02
Lokalizacja: Pruszków

rozrusznik nie łapie

Postprzez Pozor » 21 gru 2012, o 21:56

Cześć mam problem z moim AAZ dziś gdy chciałem odpalić rano klekota to niemile mnie zaskoczył bo zamiast rozrusznik normalnie działać zaczął miałczeć tak jakby elektromagnes nie wyskakiwał i bendix się kręcił tuż przy wieńcu wyciągnąłem rozrusznik sprawdziłem na stole i wszystko działa jak należy to wsadziłem z powrotem myśląc że to wina instalacji dałem bezpośrednio prąd z aku i znów ten okropny dźwięk nie mam pojęcia co to może być może wy wiecie ?
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez pablomed » 22 gru 2012, o 23:16

bendix pewnie, nie musiałeś go zakręcać szkoda było czasu
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Pozor » 23 gru 2012, o 18:29

ale żeby od razu bendix tak nagle ? trochę poczytałem na ten temat i niby podobne objawy powodują wyrobione tulejki rozrusznika więc wymienię je pierw a potem sprawdzę motyw z tym bendixem :kwasny:
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Rozrusznik

Postprzez sponsi » 26 gru 2012, o 20:36

Witam! Padł mi rozrusznik. Chciałem się dowiedzieć czy wymiana jest droga ? Tam padł albo magnes albo coś na w (widełki ? ) Generalnie znajomy mechanik mi odpalił go z górki, ale jak dojechałem pod blok to nie odpala mi znów..wcześniej ładowałem akumulator i nic. Więc to chyba to. Proszę o odp.

[ Dodano: 2012-12-26, 20:45 ]
Aha, to nie widełki, a szczotki. Dam radę to sam wymienić ? Drogie to jest ?
sponsi
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 09:22
Lokalizacja: Żory

Postprzez K7 » 26 gru 2012, o 22:00

Jesli nie znasz sie zbytnio na rozrusznikach ( budowa, zasada działania itp..) to lepiej bedzie jesli oddasz rozrusznik do regeneracji lub zakupisz nowy ew. uzywany. Wymiana samego rozrusznika nie jest zbytnio kłopotliwa wymieniałem juz pare razy w roznych silnikach i nigdy nie było problemu, pewnie w internecie znajdziesz tez poradniki na temat rozruszników.
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez sponsi » 26 gru 2012, o 22:21

Na początku wolę wymienić albo te szczotki, albo magnes. Dowiem się gdzie to jest i po prostu zakupię te części. Dlatego też pytam o ich koszt. Jeżeli zadziała to spoko, jak nie to oddam do mechanika ;)
sponsi
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 09:22
Lokalizacja: Żory

Postprzez PiJey88 » 26 gru 2012, o 22:43

sponsi, taniej cie wyjdzie kupić używkę, a jeśli chcesz dobrze to kup części i sam zrób, w inter carsie są wszystkie takie części do rozruszników więc nie ma problemu z dostępnością, mechanik weźmie sporo kasy za coś takiego, a nie warto przepłacać
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez sponsi » 26 gru 2012, o 22:53

Taki mam właśnie zamiar. Będę wymieniał póki nie trafię na tą część, reszta najwyżej będzie na kiedyś. A jak myślisz która to może być część najprawdopodobniej ? Po przekręceniu klucza w ogóle nie reaguje zapłon, kontrolki świecą, tak jak pisałem wcześniej znajomy mechanik sprawdzał to i ruszył na popych, wcześniej sprawdzał zwykłym kablem czy zapali od aku, ale nie zapalił, iskry szły, ale nic więcej. No i powiedział że to albo magnes albo te szczoteczki, Poczytałem trochę i wydaje mi się że to będą te szczoteczki bo to częsta przyczyna.
sponsi
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 09:22
Lokalizacja: Żory

Postprzez pablomed » 26 gru 2012, o 23:05

Posłuchaj czy uruchamia się stycznik - czyli czy słychać głośne cyknięcie przy próbie rozruchu. Bo jak nie to w grę jeszcze wchodzi kostka stacyjki, wówczas sprawdź go na krótko czyli biegi KONIECZNIE na luz, i kawałkiem kabelka łączysz śrubę od grubego kabla plusowego idącego od aku ze stykiem kabelka czarnoczerwonego idącego od stacyjki, to ma spowodować zadziałanie rozrusznika.
Odradzam ci kupowanie części w ciemno. padają szczotki, elektromagnes, bendix, przekładnia planetarna, tulejki i ciężko czasem się zorientować co jest winne. A z wyjęciem rozrusznika trochę roboty jest, w 1.8 trzeba podeprzeć silnik bo śruby rozrusznika trzymają również poduszkę silnika, i ile razy będziesz to robił? Szkoda czasu. Zaopatrz się w sprawną używkę albo oddaj rozrusznik do regeneracji. Przykładowy koszt: elektromagnes, tulejki, szczotki i zewnętrzna bieżnia przekładni planetarnej plus robocizna w specjalistycznym zakładzie - 180 zeta. I masz spokój i pewność że rozrusznik jest jak (prawie) nowy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez witboy » 26 gru 2012, o 23:59

panowie a na szybko pytanie zauwazylem ze nie zazebia sie rozrusznik z bendixem strasznie cos rzezi w okolicy rozrusznika a wal widze ze sie nie zazebia bo widze to w tym wizjerze ze nawet nie drgnie, patrze tulejki niema, zeby wydaja sie byc wmiare ok... moze byc tak ze przez brak tej tulejki rozrusznik sie nie zazebia? bo jutro z rana bede szukal tej tulejki
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości