elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez maximus_spi » 20 lip 2013, o 15:38

tu masz kolego wszystko czarno na białym
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160158
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez PAPIK » 20 lip 2013, o 18:37

ok wielkie dzieki szukalem ale nie umialem tego nigdzie znalesc
PAPIK
PAPIK
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 gru 2010, o 14:53
Lokalizacja: J-bie

elektryczne szyby - podnoszenie automatyczne

Postprzez danny.tcz » 21 lip 2013, o 13:14

witam mam pytanko jak zrobic aby szyby po chwilowym przytrzymaniu przycisku zamykania i jego puszczeninu same szly do gory mam tak gdy je otwieram jak chwile przytrzymam przycisk otwierania i po chwili puszcze szyba idzie na sam dol jest mozliwosc zrobienia tego samego z zamykaniem byloby praktyczne dodam ze mam szyby z modulem komfortu ze po przekreceniu kluczyka w drzwiach manipuluje szybami domykaja sie i otwieraja w zaleznosci od pozycji kluczyka
druga sprawa to taka ze nie podswietlaja mi sie przyciski od szyb praktycznie od samego poczatku sprawdzalem na innych i tez sie nie swiecily co musialbym sprawdzic ???

z gory dzieki za porady
to nie jest zwykłe 1,4 zawsze to powtarzałem :P
Avatar użytkownika
danny.tcz
Gaduła
 
Posty: 406
Dołączył(a): 5 lut 2010, o 17:05
Lokalizacja: gtc

Postprzez VfrymarW » 22 lip 2013, o 21:10

W moim Golf posiadam też z tyłu elektryczne szyby no i wczoraj jak otworzylem to nie moge zamknąc :banghead: Ale wychodzi na to ze nie dochodzi napiecie do tyłu poniewaz nie działa szyba ani z kluczyka, ani z zadnego z 2 przyciskow tak samo jak przestał grac glosnik. ogolnie wczesniej jak nie laczylo wystarczylo poruszac prowadzeniem wiazki pomiedzy drzwiami a slupkiem i pomagało, ale teraz juz nawet to nie pomaga :grrr: jak dzisiaj rozebrałem widac ze cos tak bylo kombinowane bo ktos kiedys lutowal i poizolowal, myslalem ze sie zerwal ktorys kabelek no i mialem racje, zlutowalem, zaizolowalem i co ? nadal nic :/ Co moze byc przyczyna ? Albo co moge chociaz zrobic zeby zamknac szybe, lepiej zeby byla zamknieta niz caly czas otwarta.
Avatar użytkownika
VfrymarW
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 16 lip 2010, o 17:59
Lokalizacja: Skępe

Postprzez maximus_spi » 22 lip 2013, o 22:58

ostatnio borykalem sie z przednia prawa szyba,nie wiem jak jest z tylnimi bo mam 3d ale na pierwszym miejscu szukalbym przyczyny w kablach,ja tak do tego doszlem,najwazniejsze to sprawdz czy masz w nich napiecie i tez nie wiem jak jest w 5d z kolorami tych kabli ale w 3d najwaznieszje w nich to brązowy-masa,czerwono-żółty plus stały oraz żółto-czarny plus po zapłonie sprawdz najpierw to o ile w 5d wystepuja te kolory kabli w drzwiach.
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez VfrymarW » 22 lip 2013, o 23:01

Z tego co dzisiaj widziałem to kolory sa chyba te same ;) napięcie jutro posprawdzam bo dzisiaj czasu zbrakło, no i posprawdzam laczenia i itd, mam nadzieje ze to ogarne
Avatar użytkownika
VfrymarW
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 16 lip 2010, o 17:59
Lokalizacja: Skępe

Postprzez maximus_spi » 22 lip 2013, o 23:08

jesli faktycznie nie dochodzi napiecie to przyczyna raczej bedzie w ktoryms z tych kabli,jesli bedziesz juz wiedzial w ktorym to latwiejsza droga do rozwiazania problemu :-) powodzenia :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez danny.tcz » 28 lip 2013, o 12:38

witam mam pytanko jak zrobic aby szyby po chwilowym przytrzymaniu przycisku zamykania i jego puszczeninu same szly do gory mam tak gdy je otwieram jak chwile przytrzymam przycisk otwierania i po chwili puszcze szyba idzie na sam dol jest mozliwosc zrobienia tego samego z zamykaniem byloby praktyczne dodam ze mam szyby z modulem komfortu ze po przekreceniu kluczyka w drzwiach manipuluje szybami domykaja sie i otwieraja w zaleznosci od pozycji kluczyka
druga sprawa to taka ze nie podswietlaja mi sie przyciski od szyb praktycznie od samego poczatku sprawdzalem na innych i tez sie nie swiecily co musialbym sprawdzic ?

z gory dzieki za porady
ktos zna przyczyne ????
to nie jest zwykłe 1,4 zawsze to powtarzałem :P
Avatar użytkownika
danny.tcz
Gaduła
 
Posty: 406
Dołączył(a): 5 lut 2010, o 17:05
Lokalizacja: gtc

Postprzez fiszerman » 15 sie 2013, o 22:12

Witam, jestem na etapie montażu 4x el szyb w golfie 3, i mam kilka problemów
1. szyba od kierowcy z przodu na włączonym zapłonie można ją opuścić ale już nie można jej podnieść, na wyłączonym zapłonie działa bezproblemowo.
2. szyba od pasażera z przodu, działa skokowo i tak samo jak szyba od kierowcy na włączonym zapłonie opuszcza się (też skokowo) ale nie można jej podnieść. Na wyłączonym zapłonie opuszcza się i zamyka się (tyle że chodzi skokowo)
3. szyba lewy tył czyli od kierowcy z tyłu ( zero oznak życia) nie ma podświetlenia, silniczek nie reaguje na wciskanie przycisku opuszczania i podnoszenia.
4. szyba prawy tył czyli od pasażera z tyłu tutaj jeszcze nie mam puszczonej instalacji także niewiem czy działa (jutro będę ją podłączał)

moje pytania :
1. to że na włączonym zapłonie nie moge szyb z przodu domykać to wina źle podłączonego plusa po zapłonie w wiązce głównej czy mam szukać przyczyny gdzieś indziej ?
2. dlaczego szyba przednia od pasażera chodzi mi skokowo ?
3. dlaczego lewy tył - zero oznak życia ? czyżby spalony silniczek ? czy coś źle podpięte ? Czy może to wina tego że prawego tyłu jeszcze nie mam złożonego i nie ma obiegu zamkniętego w kablach ?

dodam że nie mam tego przycisku koło popielniczki do sterowania tylnymi szybami tzn wiązkę mam tylko samego przycisku nie mam.

pozdrawiam
fiszerman
Czytacz
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 17:05
Lokalizacja: WSE

Postprzez kapitan_bomba » 26 wrz 2013, o 10:22

Pany takie pytanie mam... spotkaliście się kiedyś z takim czymś ze po naciśnięciu guzika prawa szyba w 3d zamyka się... a po chwili w jakimś momencie staje i jedzie w dół... dopiero powiedzmy po 2 czy 3 razie udaje mi się ja zamknąć normalnie... :-D
Avatar użytkownika
kapitan_bomba
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 11:32
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez CHLASTA92 » 26 wrz 2013, o 19:10

[quote][/quote] Mam tak samo ale bardzo rzadko się to zdarza więc nic z tym nie robiłem ale podłączam się pod pytanie
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez mariusz48 » 27 wrz 2013, o 12:19

mam to samo, z prawą.
z lewą też tylko że w lewej coś tam zgrzyta, moim zdaniem coś blokuje szybę i nie pozwala jej do końca zamknąć dlatego się cofa
Bedzie trzeba tapicerkę rozbierać i obczaić :)
Avatar użytkownika
mariusz48
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 16:02
Lokalizacja: B-ce

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości