elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

szyby

Postprzez aras27 » 5 lip 2007, o 11:47

witam mam problem z szybami od strony kierowcy druga strona otwiera sie normalnie a po mojej stronie jak chcem otworzyc to zamykam szyber.Sprawdzalem na kablach jest ok niewiem co jest pomocy
aras27
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 23:34
Lokalizacja: Mokotow

szyby

 

Postprzez krazek1 » 5 lip 2007, o 13:54

Sprawdź kostki czy nie są luźne na wszystkich włącznikach od elektrycznych szyb i od włącznika od szyberdachu i posprawdzaj jeszcze czy masz dokręcone przyłącze przy drzwiach które wchodzi w karoserie samochodu
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

elektryczne szyby lewy przod nie chce dzialac!!

Postprzez dariusz21 » 21 lip 2007, o 12:55

Witam mam taki maly problemik, przestala mi dzialac lewa szyba (wogole nie reaguje na wciskanie guzika, prawa dziala normlanie. co to moze byc?? jeszcze jedno. czy el, lusterk sa podlaczone do tego samego silniczka co szyby bo lusterka mi dzialaja!! pomocy bo ona zaciela mi sie na pelnym otwarciu :/ porazka!!
dariusz21
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 cze 2007, o 20:53
Lokalizacja: Kanie Helenowskie

Postprzez Rider » 21 lip 2007, o 13:00

dariusz21, mi wczoraj terz padla lewa szyba (w 3D) ale umnie sie opuszcza bez problemu tylko podniesc jej nie moge :( podejrzewam ze to wina podnosnika bo slysze jak sam silniczek dziala.
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez adams » 21 lip 2007, o 15:43

Panowie, tak na marginesie, lusterko ma swoj silniczek a szyba swoj ...przynajmniej tak mi sie wydaje, ni e mam elektryki w golfie wiec na 100 % Wam nei powiem, Juz raz mialem doczynienia ze stara ibiza 100KM :) w ktorej byly elektryczne szyby ..... mialem do czynieniai wiecej juz nie chce miec z tym stycznosci, dlatego kupilem samochod z szybami na korbe ....ale kto ma to niech sie cieszy .... odnonie problemyu, to ja sie opuscilo a sie podniesc nie chce, a slychac jak silnik pracuje to ja bym postawil na peknieta linke od podnosnika, tylko ze we wspomnianej ibizie to byl element nie wymienialny, dlatego podnosnik wyjelismy i prawa szyba zostala podparta bardzo fachowo drewnianym koleczkiem . PORAZKA!! moze w golfach nie trzeba innej prowadnicy szukac tylko linke sama zmienic, bo niestety W tamtym sprzecie to byl kosz 400 zl ze silnikiem albo 350 bez ...PORAZKA ... A jak u Ciebie nie slychac silnika, to zlukaj w przewody, przelacznik ....... bezpiecznik chyba jest jeden na obie strony wiec tam chyba nie ma sensu szukac przyczyn.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Rider » 21 lip 2007, o 22:25

adams, umnie na pewno nie jest to przeloncznik bo jak opuszcze szybe na max i chce ja podniesc to troche sie podnosi i dopiero po tym zaczyna sie problem. Na dniech zdejme boczek i oblukam sytuacje :)
adams napisał(a):Panowie, tak na marginesie, lusterko ma swoj silniczek a szyba swoj

tez mi sie tak wydaje ;)
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Brak reakcji lusterek elektrychnych

Postprzez Artuss.s » 28 sie 2007, o 14:13

Problem jak w temacie nie działają lusterka i nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny. Będe wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Artuss.s
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 sie 2007, o 13:26
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez MaVeL » 28 sie 2007, o 23:12

Od dawna masz te auto? Może poprzedni właściciel grzebał coś pod tapicerką drzwi i odłączył kabelek potem zapomniał podłączyć. Ja tak miałem...
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Artuss.s » 30 sie 2007, o 15:28

MaVeL napisał(a):Od dawna masz te auto? Może poprzedni właściciel grzebał coś pod tapicerką drzwi i odłączył kabelek potem zapomniał podłączyć. Ja tak miałem...



Witam Auto mam od niedawna i mam właśnie nadzieje że to tylko wtyczka. Jednak z moim szczęściem pewnie będzie to coś o wieli poważniejszego:( Ale nie zaszkodzi sprawdzić wtyczki. Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.
Artuss.s
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 sie 2007, o 13:26
Lokalizacja: Lubuskie

Niedziałające tylnie szyby elektryczne.

Postprzez bartman » 4 wrz 2007, o 11:04

Posiadam Golfa III Avenue. Otóż nie działają mi dwie tylne szyby elektryczne. Niby słychać jak coś się dzieje podczas włączania przycisku, ale szyby zachowują się jakby były zacięte. Bezpieczniki są ok. Proszę o pomoc.
bartman
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 wrz 2007, o 10:59
Lokalizacja: Rostkowo

Elektryczne szyby i lusterka

Postprzez dr.pajchiwo » 5 wrz 2007, o 00:19

Witam wszystkich tutaj zgromadzonych!!! Posiadam golfika 1,9 td. W wyposazeniu mam manualne lusterka i szyby. I teraz mam pytanie do Was, czy da sie zamontowac elektryke?? Bo nie chce mi sie ciagle recznie otwierac szyb. Jaki bylby koszt(jezeli wogole da sie taka operacje wykonac).. Pozdrawiam...
****Volkswagen****Team****Łódź****
Avatar użytkownika
dr.pajchiwo
Czytacz
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 sie 2007, o 10:34
Lokalizacja: Łódź

Postprzez krazek1 » 5 wrz 2007, o 15:16

Ja u siebie musiałem wymienić same mechanizmy , bo silniki na szczęście były dobre. Jeden mechanizm kosztuje 65zł na allegro, oczywiście jest to zamiennik
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości