elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez VfrymarW » 20 maja 2013, o 10:09

Witam, w swoim Golfie wszystkie 4 szyby mam elektryczne i wszystkie się domykały z kluczyka, aż do dzisiaj :-| Od tej pory 3 sie nadal domykają z kluczyka a tylna prawa przestała się domykać z klucza, bo przyciskiem normalnie jest okey. Co może być tego przyczyną ? I co zrobić żeby było dobrze ?
Avatar użytkownika
VfrymarW
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 16 lip 2010, o 17:59
Lokalizacja: Skępe

 

Postprzez CHLASTA92 » 20 maja 2013, o 21:18

[quote][/quote] zobacz czy gdzieś nie jest przerwany kabelek którym jest podawany prąd przy domykaniu z kluczyka bo najprawdopodobniej sie gdzieś przełamał i niema przejścia
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez VfrymarW » 20 maja 2013, o 23:12

a czy od zamykania i otwierania z kluczka jest jeden czy dwa osobne kabelki ? bo z kluczyka jak otwieram to sie wszystkie otwieraja, a jak zamykam to ta jedna nie chce
Avatar użytkownika
VfrymarW
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 16 lip 2010, o 17:59
Lokalizacja: Skępe

Postprzez CHLASTA92 » 21 maja 2013, o 14:23

2 osobne
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez pablomed » 21 maja 2013, o 15:14

szukaj przełamanego w przelotce do tych drzwi, kolor na otwieranie zielony na zamykanie szary, może z czerwonym paskiem nie pamietam.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez benq99 » 31 maja 2013, o 13:09

witam. jestem nowy na forum ale mam pytanie bo może ktoś już miał taki problem. w golfiku wersji trzy drzwiowej miedzy słupkiem a drzwiami idzie wiązka kabli połączona taką okrągłą przykręcaną kostką. i jest taki problem, że wkręcam ten plastik do końca i kostka się wysuwa mimo to.. jak się ja dociśnie ręką to szyby działają. Miał może ktoś taki problem i wie jak to rozwiązać?
benq99
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 maja 2013, o 13:03
Lokalizacja: Katowice

Postprzez orafal150 » 3 cze 2013, o 21:57

Eloo. Właścicielem golfa jestem od niedawna, podobnie użytkownikiem forum. Mam problem z moim golfem 1.8. Jego wyposażenie to 4x el. szyby el. lusterka klima wspomaganie i centralny a jego rok to koniec 95r. I mój problem polega na tym że szyby z tyłu anie z jednej ani z drugiej strony nie chodzą, brak jakiejkolwiek reakcji a przycisk w drzwiach czy przy panelu z przodu. Co to może być? Bezpieczniki wydaje mi się że są OK bo nie było widać przepaleń. A druga sprawa to Z przodu u kierowcy też szyba. Słychać harczenie, silnik szyb chodzi normalnie a jak sprawdzałem linkę to jakby się napinała ale nie wystarczająco. Co to może być :zdegustowany:
Avatar użytkownika
orafal150
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 15:25
Lokalizacja: Sokółka

Postprzez Gofer » 4 cze 2013, o 07:13

orafal150 napisał(a): I mój problem polega na tym że szyby z tyłu anie z jednej ani z drugiej strony nie chodzą, brak jakiejkolwiek reakcji a przycisk w drzwiach czy przy panelu z przodu


Jeżeli przyciski z tyłu nie są podświetlone to spróbuj nacisnąc środkowy przycisk najdujący się pomiędzy przyciskami ze strzałkami na panelu z przodu (Ten z symbolem szyby) i zobacz.
Ten wyłącznik ma trzeci guzik (blokada tylnych szyb ) o czym nie wszyscy pamiętają.

orafal150 napisał(a): A druga sprawa to Z przodu u kierowcy też szyba. Słychać harczenie


Może linka się splątała albo postrzępiła?

[ Dodano: 2013-06-04, 06:15 ]
benq99 napisał(a):jak się ja dociśnie ręką to szyby działają.


Wyjmij wtyczkę, przeczyść konektorki i zobacz.
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez orafal150 » 4 cze 2013, o 18:26

Dzięki za radę ale co do tylnych szyb to właśnie chodzi o to że już tego próbowałem :kwasny:
Avatar użytkownika
orafal150
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 15:25
Lokalizacja: Sokółka

Postprzez mariusz48 » 17 cze 2013, o 19:16

siema
jestem w trakcie montażu el. szyb, lusterek i centralnego zamka wszystko ori
powiedzcie mi gdzie mam to podłączyć ??
Obrazek
Obrazek

I jeszcze jedno może głupie pytanie, ale jak mam poprowadzić instalacje w drzwiach xd ? na być na zewnątrz czy schowana tuż przy szybie ??
Avatar użytkownika
mariusz48
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 16:02
Lokalizacja: B-ce

Postprzez matik_923 » 5 lip 2013, o 23:34

Witam mój problem polega na tym że posiadam elektryczne szyby przednie ale mam do nich dorabianą wiązke kabli i nie wiem pod które piny w przełączniku podpiąć kable żeby to zadziałało prosił bym o jakiś schemat przełącznika albo zdjęcie przełącznika z podpiętymi kablami
Avatar użytkownika
matik_923
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 sty 2012, o 15:15
Lokalizacja: muszyna

Postprzez PAPIK » 20 lip 2013, o 12:02

Witam mam pytako takiej natury jak sie wyciaga modul ten co jest w drzwiach od el. szyb?
PAPIK
PAPIK
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 gru 2010, o 14:53
Lokalizacja: J-bie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości