elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Adii4x4 » 11 lut 2013, o 22:32

w/w
hehe..... :lol:
Avatar użytkownika
Adii4x4
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 14:48
Lokalizacja: Wrocław/Prusice

 

Postprzez Maciek90 » 11 kwi 2013, o 13:09

Witam,
Mam golfa 3 1.9 TD 95r. 3 drzwiowy.
Mój problem jest następujący, gdy przekręcę zapłon to szyby działają normalnie, otwieranie szyb z kluczyka również działa normalnie, lecz gdy włączę silnik wtedy szyba od kierowcy nie działa. Sprawdzałem wiązkę kabli w drzwiach wygląda dobrze, tak samo w skrzynce elektrycznej. Sprawdziłem miernikiem napięcie i gdy włączam silnik wtedy napięcie znika na przełączniku, ale tylko od lewej szyby (bodajże piny 2 i 4 oraz 2 i 3). Masa także jest. Zauważyłem że zaraz po włączeniu przez 2-3 sekundy szyba działa. Bardzo proszę o jakąś poradę.
Maciek90
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 12:28
Lokalizacja: Opole

Chce założyć el.szyby. Potrzebuje pomocy w opisaniu co i jak

Postprzez Achtel » 12 kwi 2013, o 21:19

Prośba, opisałby mi ktoś wszystko dokładnie jak mam założyć elektryczne szyby ? i jak je podłączyć ? Bo kupiłem sobie wszystko, ale nie chce sie do tego zabierać jak narazie, bo nie mam o tym pojęcia, nie wiem gdzie podpiąć kabelki i w ogóle.

POMOŻECIE ?
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez łukasz1983 » 13 kwi 2013, o 16:24

Poszukaj w tym działe,masz 17 stron,napewno coś znajdziesz.
http://www.golf3.pl/topics4/elektryczne ... t50919.htm
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez killah » 21 kwi 2013, o 12:59

witam

Problem jest taki że opuszczanie szyby kierowcy raz działa raz nie (z naciskiem na NIE)

Nie wiem o co chodzi. Jak opuszczam szybę z kluczyka to działa bez zarzutu. Po sprawdzeniu miernikiem to przy naciskaniu opuszczania szyby pojawia się 0v czyli idzie maas na silniczek szyby.

Czasem jak zadziała to wtedy się opuszcza a jak nacisnę 2gi raz opuszczanie to raz załapie raz nie.

Przeczyściłem styki w przełączniku kierowcy. Nic nie dało. Moje podejrzenie to zimne luty w silniczku szyb kierowcy. Macie inne pomysły?
killah
 

Postprzez ll_90 » 22 kwi 2013, o 14:22

witam, potrzebuje pomocy, mianowicie dlaczego w moim golfie szyby działaja tylko wtedy gdy drzwi kierowcy sa otwartel, a jak je zamkne to juz nie, POMÓŻCIE

[ Dodano: 2013-04-22, 13:28 ]
a i jeszcze jedno, ciągle mi pali bezpiecznik nr 14 i przez to mi el. lusterka nie działaja, wie ktos o co chodzi?
ll_90
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sty 2013, o 18:23
Lokalizacja: Miedziana Góra

Postprzez CHLASTA92 » 15 maja 2013, o 01:34

Witam mam malutki problem z szybą kierowcy a mianowicie przyciskając otwieranie to szyba staje po 3 czy 4 cm i sie zatrzymuje po czym muszę znowu przycisnąć i po opuszczeniu sie tych paru cm szyba znów staje i tak do końca przy podnoszeniu jest tak samo
Czasami działa normalnie a czasami właśnie tak świruje
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez maximus_spi » 16 maja 2013, o 08:04

Koledzy mam problem z elektryczna szyba od strony pasazera,mianowicie jakis tydzien temu wymienialem mechanizm szyby,zbyt dlugo nie nacieszylem sie sprawna strona,dzisiaj gdy chcialem ja uchylic spotkala mnie nie mila niespodzianka,szyba ani nie drgnela nie slychac nawet charakterystecznego tykania w momencie nacisniecia przycisku czy to w drzwiach kierowcy czy pasazera,rozebralem boczek,sprawdzilem miernikiem prad dochodzi zarowno do wtyczki od silniczka jak i do przyciskow od sterowania szyb,tak wiec jestem juz bezradny bo nie wiem co to moze byc,dodam ze z elektryki jestem zielony,jesli ktos cos moglby podpowiedziec bylbym wdzieczny
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 16 maja 2013, o 09:34

CHLASTA92, szukaj pod hasłem czujniczek halla silniczka szyby, dałem małą porade co zrobić.

maximus_spi, tu potrzeba dokłądniejszych testów elektrycznych, sam oceń czy dasz radę, do silnika szyby dochodzi wiele kabelków, a podstawa to plus stały plus, po zapłonie i masa, sa schematy na forum ale jeśli jestes zielony to jedź do elektryka szybko oceni czy silnik z modułem sa zepsute czy okablowanie. Uszkodzeń kabli szuka sie napioerw w gumie wchodzącej do dzrwi dopiero potem pod tapicerką.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez maximus_spi » 16 maja 2013, o 11:00

Dzieki,a czy fakt ze w wtyczce tej co wchodzi do calego modulu silniczka jest napiecie a dalej nie ma zadnej reakcji moze tylko swiadczyc ze padl silniczek z przekaznikiem?? bo z tego co wyczytalem przekaznik znajduje sie razem w module z silniczkiem?

miernik wlasnie stwierdzilem brak napiecia w przewodzie plusa po zaplonie oczywiscie na wlaczonym zaplonie,czy to bedzie glowna przyczyna?? tylko nie wiem co dalej bo przewod ten jak i pozostale wydaja sie byc nie naruszone,jedynie co zuca sie troche w oczy to jeden styk od ktoregos przewodu w kostce jest tak jakby zoltawo-brazowy jakby przepalony
Chyba wizyta u elektryka bedzie nieunikniona
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 16 maja 2013, o 22:43

Musisz iść po tym kablu aż do skrzynki aż znajdziesz uszkodzenie, innego wyjścia niema. Nie jest to wina bezpiecznika bo i druga szyba by szwankowała. Sprawdź jeszcze czy zaczyna normalnie działać jak otworzysz drzwi. Bo powinna wówczas mimo braku plusa po zapłonie, domykanie z kluczyka tez powinno działac
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez maximus_spi » 16 maja 2013, o 23:10

chyba jednak oddam to w rece fachowca bo nie mam nerwow do tych kabelkow,domykanie jak i otwieranie z kluczyka dziala poprawnie natomiast jak otworze drzwi to bez zmian nadal zero reakcji
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 11 gości

cron