elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez pablomed » 27 wrz 2013, o 13:00

częty przypadek opisany na forum znalazłbyć o tym tylko opisz czy szyba zjeźdża na sam dół czy tylko cofa się ok 5 cm.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

 

Postprzez jumper777 » 27 wrz 2013, o 19:36

a ja mam takie pytanie by nie zakładać nowego tematu, skąd pociągnąć zasilanie do lusterek/szyb ? obecnie chce podłączyć tylko lusterka i przygotować instalację pod szyby, ale z nimi zawalczę na wiosnę. Zakupiłem już przełączniki a lusterka dorwałem dzisiaj na złomie, tyle że ktoś mnie uprzedził z instalacją, tzn poucinał wtyczki i takie było tylko jego dzieło ;/ także instalacji nie brałem tym bardziej że auto było zakleszczone z dwóch stron i nie było warunków. Także wracając do meritum skąd pociągnąć zasilanie ? czy na listwę dodać kolejny przekaźnik ? czy prosto z akumulatora 12V i dodać gdzieś pod maską przekaźnik z bezpiecznikiem lub koło skrzynki wewnątrz ? auto oryginalnie bez elektrycznych szyb/lusterek. Pozdrawiam i przepraszam jeżeli takie pytanie już padło nie mogłem znaleźć, jeżeli jest proszę o odesłanie do niego :)
jumper777
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 22:47
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez mariusz48 » 29 wrz 2013, o 14:31

Mam do wymiany mechanizm el. szyb
co myślicie o zamiennikach, czy lepiej kupić używany oryginalny ?
Avatar użytkownika
mariusz48
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 16:02
Lokalizacja: B-ce

Postprzez CHLASTA92 » 29 wrz 2013, o 14:57

Ja mam zamiennik bo w ori padła mi linka i jak najbardziej polecam a poza tym jest możliwość iż używka padnie ci bo linka z racji starości może być już do bani
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez Tomekmisiek » 4 paź 2013, o 08:55

panowie mam golfa 3 niestety szybki manual moje pytanko jaki byłby całkowity koszt zrobienia tego na elektrykę?? i czy sam to ogarne czy musze odwiedzić mechanika?
Tomekmisiek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 20:57
Lokalizacja: Katowice

Postprzez jumper777 » 14 lis 2013, o 10:39

witam, proszę o pomoc, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, skąd pobrać zasilanie sterowania lusterek? z której kostki, i pinu z tylu tablicy bezpiecznikow? bo podswietlanje rozumiem pobieram z ogólnej wiazki kiedy to reszta się podswietla?
jumper777
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 22:47
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Jaro85 » 4 sty 2014, o 17:19

Witam przypnę się pod temat jestem w trakcie montażu elektrycznych szyb do mojego golfa 5D i mam taki problem ze jedna tylna szyba chodzi na odwrót wiązką jest ori wiec powinno być wszystko ok , nawet na włączniku centralnym jest na odwrót ale tylko 1 druga jest ok . Pomocy już 2 dzień się z tym mecze
Jaro85
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 17:36
Lokalizacja: ERA

Postprzez golf 1.4 » 5 sty 2014, o 19:49

Witam. Mam golfa totalnego golasa :kwasny: a chce kupić do niego cały swap elektrycznych szyb, lecz czy uda mi się wszystkie wiązki podłączyć jeśli nie mam tego białego kapsla w słupku przy drzwiach który jest zasłonięty czarną gumą?
Dodam zdjęcie o co mi chodzi (załącznik znaleziony na necie)
http://naforum.zapodaj.net/0336acf9ff7c.jpg.html

Ps. Mam centralny zamek ale nie jest on fabryczny, zakładałem go rok temu i między drzwiami a słupkiem są luźno puszczone kabelki...
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez CHLASTA92 » 6 sty 2014, o 20:04

golf 1.4 napisał(a):Witam. Mam golfa totalnego golasa :kwasny: a chce kupić do niego cały swap elektrycznych szyb, lecz czy uda mi się wszystkie wiązki podłączyć jeśli nie mam tego białego kapsla w słupku przy drzwiach który jest zasłonięty czarną gumą?
Dodam zdjęcie o co mi chodzi (załącznik znaleziony na necie)
http://naforum.zapodaj.net/0336acf9ff7c.jpg.html

Ps. Mam centralny zamek ale nie jest on fabryczny, zakładałem go rok temu i między drzwiami a słupkiem są luźno puszczone kabelki...




Tak zrobisz to wszystko i nie ważne czy masz golasa czy najbogatszą wersje bo elementy blacharskie jak i buda są takie same od 1.4 do 2.9 Tak że bez obaw
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez golf 1.4 » 7 sty 2014, o 00:36

A gdzie mam podłączyć wiązkę od szyb? gdzie ona idzie dalej jak wyjdzie z drzwi i dojdzie do słupków? idzie do skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami i tam są odpowiednie miejsca na to?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez CHLASTA92 » 7 sty 2014, o 16:28

golf 1.4 napisał(a):A gdzie mam podłączyć wiązkę od szyb? gdzie ona idzie dalej jak wyjdzie z drzwi i dojdzie do słupków? idzie do skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami i tam są odpowiednie miejsca na to?



Było juz chyba z 100 razy w tym temacie wystarczy poczytrac ...
Co strona to wałkowany ten sam temat gdzie to podłączyć
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez golf 1.4 » 7 sty 2014, o 20:24

Wiem że było wałkowane ze 100 razy bo dokładnie przeczytałem o tym (już rok planuję zakupić el. szyby ale boje się czy to wszystko będzie działać). Nie wiem ile ma być tych wiązek? i czy wiązki są na stałe zamontowane do podnośników? Nie chcę abym się na ciął że koleś powie mi że wszystkie kable są, a później okaże się że czegoś brakuje... :kwasny:
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości