Alarm i centralny zamek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez noren13 » 29 sie 2012, o 04:09

Dobrze kolego zrobilem jak na rysunku ale nic sie nie dzieje kierunki mrygaja ale nie zamyka i nie otwiera z pilota. kluczykiem tak ale z pilota nic.
noren13
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 17:34
Lokalizacja: lubelskie

 

Postprzez Zico63 » 29 sie 2012, o 11:16

Żółty i żółto-czarny muszą być razem spięte i dołączone do czerwonego przy bezpieczniku, od strony sterownika.
Czy w chwili dawania komend coś "cyka" w sterowniku? Czy na białym oraz odpowiednio biało-czarnym świeci podłączana na próbę żaróweczka w chwili dawania komend?
Jeśli wszystko dobrze podłączone a nie działa - może uszkodzona centralka lub tylko przekaźniki w niej, moża je ewentualnie obejrzeć...
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez noren13 » 29 sie 2012, o 12:17

Wszystko dobrze podlaczone zaroweczka swieci a w sterowniku cyka. Wszystko wydaje sie byc w porzadku. Kabelek od domykania szyb i od syrenki nie podlaczone. I mimo tego szyby i tak mozna domknac z kluczyka moze tu gdzies tkwi problem? Nie wiem rece opadaja:(
noren13
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 17:34
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Gofer » 29 sie 2012, o 15:26

noren13 napisał(a):nie zamyka i nie otwiera z pilota


Pompka , pin 3 i 8 jest masa ? Czy tylko w 3 ?
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez pablomed » 29 sie 2012, o 22:52

noren13 napisał(a):moze tu gdzies tkwi problem?
nie to nie jest problem tylko norma

Weź więc miernik i sprawdź czy w chwili zamykania pilotem pojawia się krótki impuls plusowy na białym, a przy otwieraniu na biało czarnym.
To co kolega wyżej pyta z pinami pompki ma znaczenie tylko przy otwieraniu ale nie przy zamykaniu więc na razie to zostawmy.
Nie wiem gdzie jest błąd. Może w tym że przy pompce masz kabel czerwono czarny z którego powinieneś wziąć plus stały ale jest też czarno czerwony (pasek czarny szerszy) może się pomyliłeś
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Gofer » 30 sie 2012, o 15:41

pablomed napisał(a):przy pompce masz kabel czerwono czarny z którego powinieneś wziąć plus stały


Czerwono czarny jest chyba od czujnika rygli . Stały plus jest na pinie nr 1 pompki , czerwono -biały .

pablomed napisał(a):To co kolega wyżej pyta z pinami pompki ma znaczenie tylko przy otwieraniu


Fakt , nie słyszałem o zamykaniu na dwa razy ;-)
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Zico63 » 30 sie 2012, o 18:44

Chyba Kolega Gofer właśnie wychwycił pomyłkę, powielaną w schematach i w "sieci": TAK STAŁY PLUS TO czerwono-BIAŁY.
Spróbuje więc Kolega Noren13 przełożyć zasilanie i "się zobaczy"...
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez tomi2561 » 30 sie 2012, o 22:49

Dokładnie Ori nie mają sygnału dźwiękowego - mrugają tylko kierunki i słychać fabryczną pompkę centralnego zamka a jeżeli masz zamykany na pilot to powineneś mieć centralke standardowo i chyba ktoś to dokładał bo fabryczna centralka alarmu jest za prawa tylną lampą zawsze!.
A nawiązując do tematu to mi też coś dziś zaszfankowało i przestał się zamykać z pilota - wogole niereaguje i stało się to z chwili na chwile, bo rano go otworzyłem pilotem no i fakt jest faktem ze mi 2x upadł pilot więc pomyślałem ze może pilot coś sie uszkodzil i przelozylem baterie do drugiego pilota a tu znok nic nie działa a jak przekrece kluczykiem to załącza sie dioda i rygle wszystykie idą w dół - dodam że od jakiegoś czasu szfanukje domykanie szyb+ szyber - domyka nie do końca i elektryk powiedział że za krótki sygnał czasowy ale nie sądze żeby to miało coś wspólnego bo auto sie przez 2 lata zamykało cały czas z pilota mimo szfankowania domykania szyb i nie wiem co się stało - odłączałem centralke w bagolu i też nic nie dało i mało tego alarm się nie załączył przy otwartej klapie bagola a powinien dzwonić klakosnem jak to kiedyś miało miejsce.
Macie jakieś pomysły? - a jak programować ten alarm wiem ze na bank jest fabryczny bo jest ori kostka podpieta pod niego - jak trzeba porobię zdjęcia
tomi2561
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 wrz 2011, o 14:29
Lokalizacja: Lbn

Postprzez Zico63 » 31 sie 2012, o 09:01

Najpierw warto starannie posprawdzać przewody w przelotkach do drzwi - ich złamanie może powodować dziwne zachowania alarmu (dziwne będą "informacje" z czujników w drzwiach). A jak nie - to kupić "nowy" alarm bo to jest w zasadzie nieprogramowalne... :-/
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

problem z centralnym zamkiem golf 3 1,9 TDI

Postprzez Agisss » 31 sie 2012, o 09:53

Witam Panowie
mam problem z centralnym zamkiem
od dłuższego czasu pompka przy zamykaniu bardzo głośno i długo mi chodziła ale drzwi po jakiś 5 do 15 sekund zamykała, potem zamykała wszystkie drzwi oprócz tych od kierowcy te zamykały się dopiero jak je raz albo dwa trzasnęłam. Dodam, że pompka cały czas chodziła.
Potem drzwi od kierowcy w ogóle się nie zamykały a teraz już żadne się nie zamykają. Z otwieraniem nie było i nie ma problemu i przy otwieraniu pompka chodzi normalnie.
Mam zamek pneumatyczny co to może być i jak to naprawić.
Mam golfa 3 1997 1,9 TDI
Drugie pytanie to w zamku od kierowcy muszę mieć jakiś śmieć, bo nie mogę zamknąć drzwi kluczykiem, kluczyk nie wchodzi od pasażera jest ok. Jak mam go wyczyścić.
Pozdrawiam
Agisss
Agisss
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sie 2012, o 09:45
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez pietrasiak2 » 31 sie 2012, o 11:03

1. pompka ma albo opór od tego zamka kierowcy albo masz nieszczelność .Proponuję zdjąć boczek drzwi kierowcy i zobaczyć co się dzieje ,że nie chodzi wkładka kluczyka może być to przyczyną tej długiej pracy.Sprawdź też szczelność układy pneumatycznego szczególnie przelotki drzwi :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Gofer » 31 sie 2012, o 16:55

Zico63 napisał(a):Gofer właśnie wychwycił pomyłkę


Przy takim podłączeniu ( do czerwono - czarnego ) nie migną kierunkowskazy podczas podania sygnału otwórz. A koledze noren13 podobno migają ?

Poczekajmy jak autor postu się odezwie , narazie brak szczegółowych danych .
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości