Alarm i centralny zamek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez shift00 » 23 wrz 2015, o 08:48

GolfiarzJR napisał(a):damianax260, Tak będzie pasować , musisz zrobić otwory na siłowniki , potem te druciki połączyć z bolcem , na przelotce kable pociagnąć i podłaczyć do stałego plusa chyba , te pierdoły po roku się psują uważaj


Ja u siebie montowałem te siłowniki bez wiercenia. damianax260 jak będziesz montował zwróć uwagę na połączenie +/- bo jak coś odwrotnie zrobisz to może Ci jedna strona zamykać, druga otwierać - szkoda czasu na rozbieranie kabelków. A tak jak GolfiarzJR wspomniał o drucikach i bolcu (sam jesteś bolec :P) to skręć to porządnie. U mnie po kilku miesiącach się obluzowało połączenie i musiałem to dokręcać :)
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Alarm i centralny zamek

 

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez GolfiarzJR » 23 wrz 2015, o 13:31

Z wierceniem jak kto woli ale lepiej żeby to było dobrze przymocowane bo jednak dziury nie dziury i plastik pracuje :D SZIFT osobiscie podkabluje Cię administracji za obrażanie i wyzwiska na mój temat , pózniej Cię znajde i te twoje januszowe swiecidełka zastąpie zamiast oczu :D :D :D :D
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez damianax260 » 27 wrz 2015, o 11:19

Już zamontowane (tydzien temu) było proste jak budowa cepa :D nawet klape bagażnika zrobiłem otwieraną na przycisk z pilota :D jak narazie działa, pozdrawiam :D P.S mam 2 lata gwarancji :D
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie
moj-golf/1-6-abu-75km-damianax260-t71480.html
Avatar użytkownika
damianax260
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 23:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez Rzemo » 21 paź 2015, o 10:02

damianax260 napisał(a):Już zamontowane (tydzien temu) było proste jak budowa cepa :D nawet klape bagażnika zrobiłem otwieraną na przycisk z pilota :D jak narazie działa, pozdrawiam :D P.S mam 2 lata gwarancji :D


Kolego damianax260, montowałeś może siłownik do klapki wlewu ?. Jestem chętny na taki sam central, i dlatego pytam jak to rozwiązać, gdyż co do klapki wlewu nie mam pojęcia.
Avatar użytkownika
Rzemo
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 09:56
Lokalizacja: Rzeszów woj. Podkarpackie
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez damianax260 » 21 paź 2015, o 23:26

Pioneer298 napisał(a):Kolego damianax260, montowałeś może siłownik do klapki wlewu ?. Jestem chętny na taki sam central, i dlatego pytam jak to rozwiązać, gdyż co do klapki wlewu nie mam pojęcia.

Montowałem, w temacie swojego golfa dałem ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=8gXKnN_UQj0
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie
moj-golf/1-6-abu-75km-damianax260-t71480.html
Avatar użytkownika
damianax260
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 23:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez vojtek50 » 22 paź 2015, o 11:22

Mam mały problem, otóż posiadam centralny zamek na pilota montowany osobiście. Od pewnego czasu drzwi same się otwierają i zamykaja. Byłem zmuszony nietstey odłączyć centralke :/ co może być przyczyną takiego problemu?
vojtek50
Badacz tematu
 
Posty: 237
Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez GolfiarzJR » 23 paź 2015, o 23:36

Wilgoć , masa , jedynie tylko to mi się przypomina , ewentualnie samoistne resetowanie się modułu sterującego siłownikami , wpierw sprawdź czy masz mase
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez Inspectah » 6 lut 2016, o 13:39

Witam,

wczoraj auto odmówiło mi posłuszeństwa. Auto posiada fabryczny alarm (czerwona dioda obok rygielka od otwierania drzwi po stronie kierowcy). Drzwi się otwierają normalnie, jednak dioda nadal się pali i alarm się załącza w różnych momentach, np:

-po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu
-jak ruszam czujnikiem od drzwi, nie zawsze się włączy, ale po jakimś czasie
-po otwarciu maski

Dobrałem się do modułu alarmu, czytałem że można zrobić obejście, żeby go całkowicie wyłączyć, mógłby ktoś podpowiedzieć jak to zrobić? Podsyłam zdjęcia jak wygląda ten moduł u mnie po rozebraniu.

http://imgur.com/WIQvMus
http://imgur.com/v9CIIhq

wydaje mi się jakby to ścieżki były popalone, ale nie znam się, nie jestem elektrykiem. Potrafię jednak posługiwać się lutownicą i cyną, więc wszelkie porady będą mile widziane.

Auta oczywiście nie da się odpalić, po przekręceniu kluczyka nawet się nie palą zegary, jedynie światła wewnętrzne i zewnętrzne.

PS. Potrzebuję auta dziś na godzinę 16 :(

PS.2 http://avtodata.by/data/big/1h0953233b.jpg to jest mój sterownik, móglby ktoś pomóc z ominięciem go?
Inspectah
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 20:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez bawer » 9 lut 2016, o 16:10

z tym sobie sam nie poradzisz raczej
bawer
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 16:05
Rocznik: 1999
Silnik: 1.4
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Alarm i centralny zamek

Postprzez Mario2325 » 4 kwi 2021, o 10:09

Witam mam taki maly problem z fabrycznym alarmem ale od poczatku. Mialem pod deska sztukowana wiazke kabli osobna od lusterek osobna od szyb i od centralnego z ktorym to wlasnie dzlal alarm fabryczny jakis czas temu znalazlem wiazke ktora ma to wszystko w sobobie jako jedna wiec zabralem sie za wymiane wyjolem te sztukowane ktore nawet nie mialy podpiec tak jak to powinno byc i polozylem druga lepsza podpiolem wszystkie kabelki wedlug kolorow i plusa z bespiecnikow i szyby dzialaja lusterka tez ale centralny z alarmem nie chce potem znalazlem w wiazce jeszcze jedna kostke czarna z 6ma pinali jeden bialoczerwony i reszta w innych kolorach po podaniu plusa pod bialoczerwony centralny ruszyl ale alarm dalej milczy nawet dioda nie mrugnie jak odepne tego plusa ro dioda swieci caly czas i nie dziala centralny. Pomoze mi ktos z tym problemem
Mario2325
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 maja 2018, o 23:19
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 6 gości