Alarm i centralny zamek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez casijks » 12 sty 2014, o 20:30

Witam,
zastanawiam się nad montażem do golfa 3drzwiowego centralnego zamka, chciałbym dowiedzieć się, czy przeszło by założenie czegoś typu http://m.allegro.pl/przedmiot,centralny ... 18561.html I jak te kluczyki mają się do kluczyka do stacyjki, czy musiałbym to dorabiać ?
casijks
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 22:47
Lokalizacja: Jasło

 

Postprzez wilk3 » 26 sty 2014, o 22:30

Witam Panowie serdecznie ! Jestem nowy więc witam ciepło wszystkich ! ale pisze do was z poważnym problemem nie mogę dostać się do auta. Jak wiemy nastała nas zima i potężne mrozy.Kupiłem golferka niedawno w sumie nie wiem jeszcze co dokładnie w sobie ma ale brakuje mu podsufitki i ma małe ubytki w podwoziu..i podejrzewam że to jest moja bolączka...a więc przechodzę do setna dzień przed nieotwarciem auta byłem w mieście że tak powiem obok no i auto nagrzałem z racji tego na dachu od środka lekko skraplała się woda po odstawieniu auta na drugi dzień chciałem pojechać ale zaskoczyło mnie to że nie mogłem włożyć kluczyka do końca mówię pewnie przymarzł spróbuje jeszcze raz ale no klapa kluczyk wszedł dalej ale nie chciał się przekręcić a nie chciałem na siłę więc odpuściłem z drugiej strony wgl nie mogłem włożyć kluczyka a w bagażniku nie wiem czy jest sprawny bo wkładam kluczyk do konca i też nie chce się przekręcić w żadną stronę...ale napatoczył się Pan też z Golferkiem i zapytałem czy ma może odmrażacz do zamków powiedział że nie ale ma coś w stylu wd-40 i żebym prysnoł to rozpuści mi i otworzę...no niestety stało się coś dziwnego wkładam kluczyk przekręcam w lewo na luzie w prawo na luzie a reakcji w centralnym zero! Panowie z tym pisze jak mam się dostać do auta od 4 dni stoi nie moge go otworzyć dzisiaj jest postęp po nawaleniu odmrażacza od strony pasażera wkładam kluczyk i też dzieje się to samo prawo lewo i nic się nie dzieje..proszę o jaką kolwiek pomoc...prawdopodobnie akumulator jest jeszcze sprawny nie rozładował się..
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez KrOlikkk » 26 sty 2014, o 23:53

wilk pomimo ze nawet gdyby aku byl wyczerpany to zamek otworzyl by sie
jak przekrecasz kluczyk w lewo to rygiel sie podnosi czy nie ?
Bo ja np mam u sb tak ze zamek sie otwiera kluczykiem i centralka dziala ale drzwi kierowcy nie da sie otworzyc z zewnatrza ani wewnatrz poniewaz zamek zamarl po dluzszej jezdzie i rozgrzaniu sie auta w srodku jakos sie da otworzyc drzwi od pasazera za to dzialaja bez problemu.
Moze kluczyk sie da ruszyc a zamek sie zamarl ze nie jest w stanie sie otworzyc
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez pablomed » 27 sty 2014, o 00:33

kolego a może masz pilota a poprzedni właściciel usunął tzw wiosełka z zamków żeby nie można było kluczykiem otwierać?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez wilk3 » 27 sty 2014, o 12:54

Jak krece w lewo nie ma żadnej reakcji i tak samo sie dzieje jak przekrecam w prawo..niestety pilota nie mam w kluczyku jest jakis guzik ale to byla latareczka prawdopodobnie ale i jej nie ma...krece w lewo luz i prawo tez luzik bez praktycznie zadnego oporu czasami jak przekrece w prawo to kluczyk zostaje ale po chwili odbija spowrotem tak sie dzieje raz na jakis czas...kurcze naprawdę nie rozumiem co moglo sie zepsuc od pryśniecia smarem w sprayu..

[ Dodano: 2014-01-28, 12:55 ]
Sorki za maly spam ale dzisiaj wynikla kolejna ciekawostka...wkladajac kluczyk do zamka od strony pasażera przekrecajac kluczyk po czym nastepnie chcąc go wyciągnąć wyciaglem caly zamek ;0 zajrzalem tam do srodka jakis tam mechanizm opadl bylo slychac dzwiek jak by cos spadlo w srodku w drzwiach...ku mojemu zaskoczeniu zamek od strony kierowcy tak samo wypadl!! zglupialem nie wiem co mam teraz robic zamek jedyny ktory jest w bagazniku ani drgnie...mam wybijac szybe ale mieszkam na osiedlu rozkradna auto naprawde poddaje sie prosze panowie pomocy!!!
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez KrOlikkk » 28 sty 2014, o 18:10

to jak wypadla ci wkladka to powinno widac zamek ktory jest zamontowany w drzwiach jezeli tak to srubokretem powinno dac sie przekracic zanej tak jak bys to robil kluczykiem
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez wilk3 » 29 sty 2014, o 00:02

No niby widać ale to się tam w środku troszkę obsunęło ale spróbuje jutro z rana tym śrubokrętem...dzięki wielkie za porady !
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez pablomed » 29 sty 2014, o 11:33

dokładnie przez dziurę po bębenku zobaczysz plastyk w zamku z płaskim nacięciem w które włożysz śrubokręt. A co do naprawy, poszukaj tematów o wiosełku oraz trzeba sprawdzić czy bębenki sa sprawne czyli czy zapadki w nim sa ruchome.
Nie podejrzewasz dziwnej działalnosci poprzedniego własciciela (lub nie właściciela?) . To się nie zdarza - naraz awaria dwóch zamków.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez wilk3 » 29 sty 2014, o 14:33

Walczylem dzisiaj z kolegami ponad godzine na tym mrozie i niestety nie otworzylismy go...sprobowalismy od gory drzwi odgiac lekko i srubokret wlozylem i druta do auta udalo nam sie z kazdej strony pociagnac do gory dzyngle ale drzwi ani rusz! Tylko w drzwiach od strony kierowcy jak wzielisny tego dzyngla do gory i trzymalismy to buczalo cos jak by centralny chodzil ale jak drut zlatywal nam z dzyngla dzwi sie same zamykaly tzn dzyngiel opadal na dol i tak we wszystkich drzwiach sie dzialo..z tym plastikiem to ja go tam nie widze zeby wlozyc srubokret i przekrecic..tam tylko widzialem kawalek jakiejs sprezynki
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez max19921 » 24 mar 2014, o 10:20

Witam, otóż mam taki problem. Podczas zimy nie mogłem otworzyć drzwi po wielu próbach złamało się wiosełko w zamku kierowcy :) Golfik dostał nową wkładkę i wiosło, rozebrałem cały zamek, umyłem go benzyną ekstrakcyjną i nasmarowałem. Wszystko ładnie pięknie już nie przymarzał tylko po otwarciu sam się zamykał. Na chwilę obecną mam odłączoną wtyczkę w drzwiach kierowcy od centralnego zamka. Gdy zamykam kluczem zamykają sie wszystkie drzwi, zamykanie ryglem od środka nic nie daje bo zamyka tylko jedne drzwi. Czy może być coś zepsute w zamku? Czy to wina kabli?
max19921
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 21:47
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Postprzez Michałvw » 5 maja 2014, o 15:07

Witam. Kupiłem taki sterownik http://allegro.pl/show_item.php?item=4172254908 i teraz pytanie do was, planuję go podpiąć przy pompce i czy kable które idą do pomki mam rozciąć i wpiąć się nich? Jak podłączyć opcję komfort (domykanie szyb)? Czy już ktoś montował taki pilot?
Michałvw
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 15:31
Lokalizacja: Lubelskie, okolice Puław

Postprzez łukasz1983 » 5 maja 2014, o 15:30

Michałvw, Co do montażu to masz tu rozpiskę kabli wtyczki pompki centralnego.
Obrazek
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości