wszystko o sondzie lambda

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez Zaba2 » 30 lis 2008, o 16:48

Podejdz do sklepu powiedz ilu pinowa potrzebujesz i do jakiego auta i jaki masz silnik gosc powinien wiedziec jak skuka w katalogu, to jest chyba najprostrzy sposob :roll:
Avatar użytkownika
Zaba2
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 12:13
Lokalizacja: Olkusz

 

Co będzie z sondą

Postprzez Tomuś » 7 gru 2008, o 17:35

Witam planuje wydłubać wkład katalizatora a na jego miejsce wstawić kawałek rury :idea: chyba z otworami jak w zwykłym tłumiku. Gdybym wstawił całoą rure lub tak jak planuje to co w ten czas zrobic z sondą lambda zeby nie ukazały się błędy i jej odczyt był prawidłowy :?: . Dodam że sonde mam w katalizatorze na jego poczadku, silnik 1.4 ABD rok pr 93. Pozdro
Ostatnio edytowano 7 gru 2008, o 18:59 przez Tomuś, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tomuś
Badacz tematu
 
Posty: 207
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Jastrzębia

Postprzez pablomed » 7 gru 2008, o 19:56

to musisz przespawać gniazdo sondy przed katalizator, fachman od tłumików powinien to zrobić bez większego kłopotu. Albo tylko wybić wkład katalizatora - wtedy troszkę nieprzyjemnie będzie brzęczeć.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Jaka sonda lambda

Postprzez pom » 16 gru 2008, o 10:11

Witam
Muszę kupić sondę, wiem, że oryginał Boscha byłby najlepszym rozwiązaniem, jednak w chwili obecnej mam mocno zawężone finanse, jednocześnie będąc zmuszony do zakupu czegoś w rodzaju zamiennika.
I teraz tak, znalazłem na Allegro pasujące używane oryginały
Zamiennik z pasującą wtyczką
Bądź sondę uniwersalną Boscha
Zastanawiam się która opcja z powyższych byłaby najsensowniejsza.
1 sza - jednak oryginał, sprzedawcy zapewniają o 100% sprawności, ale gwarancji nie ma.
2 ga - zamiennik z wtyczką produkowany konktetnie pod parametry sondy oryginalnej/nowy/12 mc gwarancji.
3 cia - Boscha, ogólnie uniwersalna bez wtyczki do aut z sondami 4 ro przewodowymi/nowa/.

Prócz nowego oryginału, która z wymienionych opcja wg Was jest najsensowniejsza?

Dzięki i pozdrawiam
pom
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 23:33
Lokalizacja: warszawa

Postprzez marcinkoz2910 » 16 gru 2008, o 10:56

pom, kolego według mnie sonda to jedna z ważniejszych rzeczy potrzebna do prawidłowej pracy silnik i do prawidłowego spalania, więc tak co do używanych oryginałów to może jestem za ale nie za takimi czułymi elementami jak sonda (każde uderzenie mogło spowodować jej uszkodzenie) a jak mówisz że nie dają na niej gwarancji to bym się wstrzymał, na wtyczki nie patrz bo to sobie możesz polutować do starej wtyczki w tym nie ma problemu, ja bym powiedział tak jak nie chcesz dać 100zł więcej na sondę z BOSHA to kup z NGK jest tańsza ale fajnej produkcji, ale wybór należy od Ciebie
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez pom » 16 gru 2008, o 11:08

Dzięki za odp.
Oczywiście zgadzam się z Tobą, wiem, że to ważny element i delikatny, dlatego z dużym respektem podchodzę do tych oryginalnych używek, i tu z dwojga złego chyba ten nowy zamiennik byłby rzeczywiście bezpieczniejszy w zakupie... tylko czy zamiennik firmy krzak czy uniwersalna boscha...

Odnośnie tych '100zł więcej za oryginał Boscha' to ponoć można kupić czteroprzewodową dokładnie taką: http://moto.allegro.pl/item483033929_so ... _nowa.html za ok 2 stówek, wówczas wyszłoby rzeczywiście stówa więcej i ta opcja bylaby jeszcze dla mnie znośna, a tak przy blisko 3 stu wychodzi mi różnica ok 2 stów pomiedzy nowym zamiennikiem a nowym oryginałem...
pom
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 23:33
Lokalizacja: warszawa

Postprzez marcinkoz2910 » 16 gru 2008, o 11:12

pom, wiec tak, ja by kupił tego uniwersalnego bosha, ale patrz za takimi co daja rok gwarancji lub wiecej
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez pom » 16 gru 2008, o 11:24

I to już jest jakiś trop dla mnie, którym zapewne podążę :-)

Co prawda telefonując to firmy 'Jarcars' posiadającej oba rodzaje/zamienniki firmy krzak i uniwersalne Boscha/ zostałem poinformowany w ramach porady, że polecają zamiennik 'krzak', gdyż jest robiony pod konkretne parametry silnika.
Nie wiem jak to jest w praktyce, ale mi też wydaje się rozsądniejsza Twoja opcja z uniwersalną Boscha niż z zamiennikiem 'krzak'.

W sumie zastanawiam się nad różnicą tych sond:

W ofercie jednej z nich jest napis 'typu Bosch'..typu znaczy że Bosch czy że taka jak Bosch? :mrgreen:
pom
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 23:33
Lokalizacja: warszawa

Postprzez marcinkoz2910 » 16 gru 2008, o 11:44

pom napisał(a):Nie wiem jak to jest w praktyce, ale mi też wydaje się rozsądniejsza Twoja opcja z uniwersalną Boscha niż z zamiennikiem 'krzak'.
dokładnie

pom napisał(a):W sumie zastanawiam się nad różnicą tych sond:
l
W ofercie jednej z nich jest napis 'typu Bosch'..typu znaczy że Bosch czy że taka jak Bosch? :mrgreen:
według mnie jedno i to samo tylko inny opis :lol:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez -chudy- » 13 sty 2009, o 22:14

Tomuś, ja kupiłem takie auto bez kata i sondy..sonde zamontowałem...a zamiast kata jest rurka i powiem ci ze nieżle mruczy na wiekszych obrotach...
Avatar użytkownika
-chudy-
Badacz tematu
 
Posty: 219
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 14:50
Lokalizacja: JAVWOR

Postprzez Tomuś » 14 sty 2009, o 10:35

A co by było jak bym w wkładzie kata wywiercił dziure :?:
Avatar użytkownika
Tomuś
Badacz tematu
 
Posty: 207
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Jastrzębia

Postprzez mani51 » 14 sty 2009, o 10:48

Tomuś, to jest porcelana więc i tak Ci się rozleci jak zaczniesz to ruszać...zrób tak jak pisze pablomed...ja tak mam że do zwykłej rurki dospawane jest gniazdo wycięte z kata
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Poprzednia stronaNastępna strona

- - - skup konsol Warszawa



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość