Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wolne obroty stopniowo opadaja i sam chwile jedzie

Postprzez Bart » 30 mar 2013, o 18:26

Czasem mam tak, ze jak jade i zdejmuje noge z gazu to jeszcze jak by chwile jedzie dopiero potem sie odblokowuje i zwalnia ( prawie tempomat :d ). Wolne obroty tez cos dziwnie trzyma, nie opadaja od razu na 900 tylko chwilke trzyma 1100->1000->900. Linka z gazu jest ok naciagnieta (przepustnica domyka sie). Krokowiec stuka sobie (moze to on). Lewe powietrze ?? hmm nie wiem gdzie by moglo lapac (bo dolot za przeplywka szczelny, tak samo wezyki podcisnienia) , zostaly 3 miejsca :

-zawor odpowetrzania zniornika
-monowtrysk
-uszczelka kolektora ssacego

Jakies rady, moze wlasne przygody zwiazane z tymi problemami?
Old Vw don't die, they just get lower :D

Golf 3 GTI I swear ;)

http://www.golf3.pl/topics2/gofer-by-bart-vt44794.htm
Avatar użytkownika
Bart
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Wolne obroty stopniowo opadaja i sam chwile jedzie

 

1,6 AEA dusi się i spadają obroty

Postprzez K@niu » 30 mar 2013, o 23:02

Witam
Przez pewien czas miałem problemy jakby z immobilizerem, golfik odpalał i za chwilę gasł czasami trzeba było z 10 razy zakręcić, nieraz pomagało dodanie gazu i łapał obroty czyli immo nie wchodzi raczej w grę.Na dzień dzisiejszy raczej odpala na dotyk natomiast na postoju na wolnych obrotach po pewnym czasie gaśnie tak samo zachowuje się przytrzymując go przez 10-15 sekund na 2000 obrotów zaczynają same spadać dopiero popuszczenie gazu i ponowne dodanie reaguje na gaz, można tak uzyska nawet 4000 obrotów ale jak tylko czuje się że obroty spadają popuszczenie i dodanie gazu przez parę sekund normalnie i znowu spadek. Dodam jeszcze że pół roku temu wymieniłem cewkę zapłonową no i kable ale wtedy gasł po wjechaniu w kałużę i przy dużej wilgotności no i raczej popuszczenie i dodanie gazu nie pomagało tak szybko

[ Dodano: 2013-04-01, 10:59 ]
Witam
czy pryz silniku AEA czyszczenie przepustnicy i adaptacja bez vaga w domowych warunkach da rade przeprowadzić

[ Dodano: 2013-04-01, 19:27 ]
Dziękuję z wszystkie sugestie i podpowiedzi już doszedłem co jest nie tak
K@niu
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 22:09
Lokalizacja: Nowe Miasteczko

szarpie do 2000 rpm

Postprzez relaniu » 1 kwi 2013, o 22:15

Siemanko, właśnie jechałem swoim golfikirm gdy to po drodze zaczęło mi szarpać samochodem, tak do 2000 obr. szarpie i przy ruszaniu, myślałem se skończyło mi się paliwo więc dotankowalem ale nic nie pomogło, nie mam gazu, co się dzieje?
relaniu
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 03:48
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez Paweu » 1 kwi 2013, o 22:19

W jakim stanie kopułka, palec, świece , przewody WN? bo nic nie napisałeś...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Pawełgolfgreen » 9 kwi 2013, o 19:22

Witam.. od niedzieli mam duży problem z obrotami. Sprawa wyglada nastepująco, jak zapalam zimny silnik na PB obroty sięgają max do 300-400, po chwili skacze dó góra do 1400K,sytuacja na gazie utrzymuje obroty 3000k, podlaczylem pod vag, niestety są bledy 281 i 282 Regulator położenia przepustnicy. resetowałem ecu nic nie daje. na wlaczonym zapłonie to coś niby słychać brzęczy na monowtrysku, nie wiem może krokowiec do wymiany?
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez DiamondHooligan » 11 kwi 2013, o 09:55

Pawełgolfgreen napisał(a):Witam.. od niedzieli mam duży problem z obrotami. Sprawa wyglada nastepująco, jak zapalam zimny silnik na PB obroty sięgają max do 300-400, po chwili skacze dó góra do 1400K,sytuacja na gazie utrzymuje obroty 3000k, podlaczylem pod vag, niestety są bledy 281 i 282 Regulator położenia przepustnicy. resetowałem ecu nic nie daje. na wlaczonym zapłonie to coś niby słychać brzęczy na monowtrysku, nie wiem może krokowiec do wymiany?




Miałem podobną sytuacje, spróbuj odłączyć silnik krokowy i zobacz jak sie bedzie zachowywał bez tego. Niestety ja musiałem kupić nowy
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Postprzez Pawełgolfgreen » 12 kwi 2013, o 19:32

Odlączyłem wtyczkę od krokowca, na pb zaczęło trzymać na 3000k obrotów, po wyczyszczeniu krokowca to samo,odłączyłem wtyczkę tym razem nie trzyma obrotów, ale i tak faluje jakby był podlaczony :lol: :lol: martwi mnie jedna rzecz, podczas ruszania muszę dodać wiecej gazu bo inaczej zgaśnie, nie trzyma obrotów

[ Dodano: 2013-04-13, 17:05 ]
Pawełgolfgreen napisał(a):Odlączyłem wtyczkę od krokowca, na pb zaczęło trzymać na 3000k obrotów, po wyczyszczeniu krokowca to samo,odłączyłem wtyczkę tym razem nie trzyma obrotów, ale i tak faluje jakby był podlaczony :lol: :lol: martwi mnie jedna rzecz, podczas ruszania muszę dodać wiecej gazu bo inaczej zgaśnie, nie trzyma obrotów

Jeszcze raz rozebrałem silniczek krokowy, na gazie są delikatne falowanie od 900 do 1100. niestety na pb gorzej faluje.na odłaczonej wtyczce nic sie nie zmienia
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez poker8888156 » 14 kwi 2013, o 08:11

witam też chyba mam problem z silniczkiem krokowym gdy wypnę wtyczkę chodzi bez zmian wysokie i niskie obroty i gaśnie chodzi ta samo jak z wpiętą wtyczką golf 1,8
marcin
poker8888156
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 07:20
Lokalizacja: piotrków trybunalski

Postprzez DiamondHooligan » 14 kwi 2013, o 19:16

Pawełgolfgreen napisał(a):Odlączyłem wtyczkę od krokowca, na pb zaczęło trzymać na 3000k obrotów, po wyczyszczeniu krokowca to samo,odłączyłem wtyczkę tym razem nie trzyma obrotów, ale i tak faluje jakby był podlaczony :lol: :lol: martwi mnie jedna rzecz, podczas ruszania muszę dodać wiecej gazu bo inaczej zgaśnie, nie trzyma obrotów

[ Dodano: 2013-04-13, 17:05 ]
Pawełgolfgreen napisał(a):Odlączyłem wtyczkę od krokowca, na pb zaczęło trzymać na 3000k obrotów, po wyczyszczeniu krokowca to samo,odłączyłem wtyczkę tym razem nie trzyma obrotów, ale i tak faluje jakby był podlaczony :lol: :lol: martwi mnie jedna rzecz, podczas ruszania muszę dodać wiecej gazu bo inaczej zgaśnie, nie trzyma obrotów

Jeszcze raz rozebrałem silniczek krokowy, na gazie są delikatne falowanie od 900 do 1100. niestety na pb gorzej faluje.na odłaczonej wtyczce nic sie nie zmienia




Musi pobierać skądś lewe powietrze, spróbuj zatkać na chilwe wlot powietrza zobacz czy zgasnie czy dalej bedzie chodził.
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Postprzez Pawełgolfgreen » 16 kwi 2013, o 21:07

Zaryzykowałem,kupiłem silnik krokowy, to był strzał w 10tkę. :lol: :lol: na chwilą obecna działa jak należy ciekawe do kiedy, krokowy zamiennik za 98zł.
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez DiamondHooligan » 16 kwi 2013, o 21:09

Pawełgolfgreen napisał(a):Zaryzykowałem,kupiłem silnik krokowy, to był strzał w 10tkę. :lol: :lol: na chwilą obecna działa jak należy ciekawe do kiedy, krokowy zamiennik za 98zł.




No i super o to chodziło ;D Ja kupiłem uzywke oryginał za 50 zł :-P
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Postprzez frezer177 » 21 kwi 2013, o 21:42

Witam Potrzebuje kogoś kto sie zna na silniku golfa 1.8 90 km ,mam problem z obrotami na zimnym silniku , żaden mechanik nie wie co się dzieje potrzebuje waszej pomocy panowie , proszę pisać na priv, silnik na jak jest zimny to gaśnie i falują obroty proszę o pomoc
frezer177
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 17:10
Lokalizacja: Tłuszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości