silnik gasnąsy na LPG

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Postprzez bemo24 » 9 paź 2008, o 21:58

mani51, a jest taka możliwośc ze Gaz nie dochodzi przez to ze zdjełem rure od przeplywomierza?? może tu jest kot pogrzebany? co o tym sądzisz
bemo24
 

 

Postprzez mani51 » 9 paź 2008, o 21:58

to może zasilanie do elektrozaworu nie dochodzi, jeden na parowniku a drugi przy butli

[ Dodano: 2008-10-09, 22:05 ]
bemo24 napisał(a):a jest taka możliwośc ze Gaz nie dochodzi przez to ze zdjełem rure od przeplywomierza??


a nie założyłeś jej?

ja to w instalkach się nie oriętuję za bardzo bo sam mam 2gą generację sprowadzoną do poziomu pierwszej...ja tylko zapytałem o poziom gazu bo sam ta kiedyś miałem jak kiedyś mi golfik za dużo przepalił a że ja jeżdżę według wskazań licznika kilometrów to się głowiłem dlaczego nie chodzi jak gaz jeszcze jest - tyle że go nie było
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez bemo24 » 9 paź 2008, o 22:07

mani51, z tego co sie dowiedziałem od Kolegi z Forum to znajduje sie do koło reduktora.to jest to elektrozawor niebieski?



Obrazek

[ Dodano: 2008-10-09, 22:09 ]
mani51 napisał(a):to może zasilanie do elektrozaworu nie dochodzi, jeden na parowniku a drugi przy butli

[ Dodano: 2008-10-09, 22:05 ]
bemo24 napisał(a):a jest taka możliwośc ze Gaz nie dochodzi przez to ze zdjełem rure od przeplywomierza??


a nie założyłeś jej?

Właśnie zalożyłem ją i dupa możę ja gdzieś błądrobie moze faktycznie to od elektrozaworu
bemo24
 

Postprzez mani51 » 9 paź 2008, o 22:20

bemo24 napisał(a):mani51, z tego co sie dowiedziałem od Kolegi z Forum to znajduje sie do koło reduktora.to jest to elektrozawor niebieski?


tak, to będzie elektrozawór tylko że jak nie będzie zasilania sterownika to zawór też nie dostanie zasilania...sprawdź czy dochodzi do niego prąd ale to tylko w trakcie gdy przerzucasz na gaz bo normalnie to nie będzie...podłącz pod kable od elektrozaworu jakąś żarówkę tak żebyś ją widział jak będziesz na gaz przerzucał...a tak w ogóle to ruszałeś te kable od eletrozaworu? może je zamieniłeś? na nim jest oznaczenie gdzie + a gdzie -
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez bemo24 » 9 paź 2008, o 22:49

mani51 napisał(a):
bemo24 napisał(a):mani51, z tego co sie dowiedziałem od Kolegi z Forum to znajduje sie do koło reduktora.to jest to elektrozawor niebieski?


tak, to będzie elektrozawór tylko że jak nie będzie zasilania sterownika to zawór też nie dostanie zasilania...sprawdź czy dochodzi do niego prąd ale to tylko w trakcie gdy przerzucasz na gaz bo normalnie to nie będzie...podłącz pod kable od elektrozaworu jakąś żarówkę tak żebyś ją widział jak będziesz na gaz przerzucał...a tak w ogóle to ruszałeś te kable od eletrozaworu? może je zamieniłeś? na nim jest oznaczenie gdzie + a gdzie -



Kolego dałeś mi do myślenia mozliwe ze jak je ruszlem zeby wyjąć tego skrzydlaka to mogłem zamienic kolejność szczeże nie pamietam
22.53 no ale lece sprawdzic może faktycznie odwaliłem taki motyw ze zamieniłem wrrrr

[ Dodano: 2008-10-10, 15:22 ]
No Panowie doszedłem o co kaman..jak wróce z pracy to wsawie fot,to może mi ktoś podpowie jak to zorbic

Pozdro i dziekuje za zainteresowanie Tematem ;-)


[ Dodano: 2008-10-10, 18:26 ]
zrobilem dziś foto.
da rade to kupić? albo jakośzrobic delikatnie wystaje z tego drucik ale nie wiem czy da rade przylutowac kabelek


Obrazek

[ Dodano: 2008-10-10, 19:44 ]
saladrus napisał(a):Ja kiedyś źle założyłem obudowę od filtra powietrza i też po przełączeniu na gaz tracił obroty i gasł...
sprawdź może coś przy obudowie filtra....



sprawdzalem i to też wszytko jest na swoim miejscu juz znalazłem usterkie jest na foto tylko teraz główkuje sie jak to zorbic

[ Dodano: 2008-10-10, 20:56 ]
Wielkie dzieki dla Kolegi pablomed.. Ziomuś pomogłeś mi bardzo duzo[/size

[size=18]
Bedzie taki dzien ze na spocie zlocie sie spotkamy to uderzymy w Melanż
bemo24
 

silnik gasnąsy na LPG

Postprzez Darek76 » 2 lis 2008, o 16:21

Witam wszystkich forumowiczów! Moim problemem jest gasniecie golfa w czasie jazdy, tzn. jak sie silnik zagrzeje zaczyna go szarpac , obroty na zegarze głupieją i za chwile gasnie.Dodam ze odpala bez problemu, silnik 1.6 ABU+gaz. Kilka dni temu wymieniłem czujnik Halla ,ale dzisiaj sie powtórzyło na benzynie.Po ponownym uruchomieniu i przełaczeniu na gaz objawy ustąpiły. Proszę o jakies sugestie.
Ostatnio edytowano 20 paź 2013, o 23:44 przez Darek76, łącznie edytowano 2 razy
Darek76
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 16:05
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez marcinkoz2910 » 2 lis 2008, o 16:30

Darek76, w jakim stanie masz świece i przewody WN?? masz iskrę na każdej świecy?? może to być silniczek krokowy bo piszesz o szalejących obrotach, masz instalacje LPG?? A nie zauważyłeś czy przypadkiem Ci za dużo nie pali na benzynie??

P.S. Jak masz możliwość to jedź na komputer i pokaże ci co go boli...
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Darek76 » 2 lis 2008, o 16:58

Szczerze powiedziawszy nie zerknąłem na swiece.. Ale czy jest mozliwe ze w jednej chwili szarpie na benzynie a po przełączeniu na gaz wszystko sie stabilizuje i jedzie, chociaz to nie jest regułą
Darek76
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 16:05
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez marcinkoz2910 » 2 lis 2008, o 17:00

Darek76 napisał(a):Szczerze powiedziawszy nie zerknąłem na swiece.. Ale czy jest mozliwe ze w jednej chwili szarpie na benzynie a po przełączeniu na gaz wszystko sie stabilizuje i jedzie, chociaz to nie jest regułą
możliwe że silniczek krokowy wysiadł i temu tak sie dzieje najlepiej jak zjawisz sie z golfem na komputerze...
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Darek76 » 2 lis 2008, o 17:07

Dzięki marcinkoz2910 , podjade jutro na komputer. Jak gazownik zakładał gaz to po podłaczeniu pod komputer wykazało usterke czujnika temp. płynu chłodzącego-czy mozliwe ze czujnik ten powoduje takie problemy???temperature na zegarze pokazuje mi 85stopni, wiec chyba ok.
Darek76
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 16:05
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez pablomed » 2 lis 2008, o 18:43

Czujnik wymień (najlepiej oryginał z ASO koło 8 dych), ale to szarpanie to raczej jakaś bardziej prozaiczna przyczyna, typu paliwo nie dochodzi. Warto zacząć od zmiany filtra paliwa a potem martwić się stanem pompy czy samego zespołu wtryskowego. Sprawdzić czy dobrze działa odcięcie wtrysku na LPG (może nie załączać wtryskiwacza po przejścu na benę).
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Darek76 » 3 lis 2008, o 10:23

pablomed, filtr paliwa wymieniłem zaraz po zakupie czyli jakies 3 m-ce temu. Myslisz z e ten czujnik powoduje takie problemy? Piszesz zeby sprawdzic czy dobrze działa odciecie wtrysku na lpg- to u elektryka czy gazownika? jestem kompletnym laikiem . Dodam iz to szarpanie polega na tym ze jadąc poza miastem dostaje drgawek w pewnej chwili, zaczyna szarpac ,obrotomierz glupieje przez chwile i gasnie..Miałem tak ostatnio jadąc do bydgoszczy, stanął mi przed toruniem. Po przełaczeniu na benzyne dojechałem do bydgoszczy ale tam w korku jak stałem obroty zaczeły głupiec i zgasł, nie dawało nawet przegazowanie. Po kilku minutach odpalił jak gdyby nigdy nic...
Darek76
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 16:05
Lokalizacja: Włocławek

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości