Gdy mowie LPG to wiekszosc mowi Nie !!!

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Opik » 27 maja 2013, o 11:59

Nati712 napisał(a):wtedy nasowa sie mysl "zrealizuje swoje marzenie" kupie to subaru, no i kupuje, wydaje wszystko co zgromadzilam na zakup marzen ale.......... to pali 20 l na sto a ja chce jezdzic nie tylko do kosciola i co ???? znajduje ekonomiczne rozwiazanie LPG nie jezdze subaru po 230/h jezdze bo ja kocham bo mi sie podoba jade na zakupy do kina na wycieczke jak juz ktos tam pisal nie tylko mam auto na utrzymaniubo mam dom rodzine mieszkanie psa czy nawet sama siebie, wiec jestem idiotka ktora przerabia swoje subaru na lpg bo udalo jej sie spelnic marzenie o posiadaniu a teraz zeby jedzic to musze kolejne 20 lat oszczedzac zeby za te 20 lat bylo mnie stac wyjechac z garazu????


Dziewczyno, Ty sobie chyba nie zdajesz sprawy z tego ile kosztuje utrzymanie Subaru i fakt że paliwo w tym wypadku to jest najmniejszy problem :hyhy: A planując jazdę "na co dzień" to sobie przejrzyj ceny podstawowych części eksploatacyjnych takie jak filtry, oleje (i co ile), konserwacja 4x4 (i cena tej przyjemności), klocków hamulcowych, tarcz, itd. I jeżdżąc codziennie cena paliwa staje się naprawdę najmniej ważna :lol:
Aha, no i jeszcze wyciąganie silnika (koszt) do sprawdzenia i regulacji luzu zaworowego, które podczas jazdy na LPG lubi się nieco "rozbiegać"

To tak "ogólnie", bo zagłębiając się w szczegóły musiałbym Cię zniechęcić jeszcze bardziej :lol:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez trollu » 27 maja 2013, o 13:42

Nati712 napisał(a):No dobra uwazacie ze jak kogos stac na samochod za 100 tys zl to powinno byc go stac i na zalanie

fura za 100k? tak, nikt nie kupuje fury za 100k wydając ostatnie oszczędności. nie mniej, jak zauważył Opik subaru to nie najlepszy przykład bo jest strasznie drogie w utrzymaniu. zwykłe 2.0 N/A jeszcze zrozumiem, jakieś mega drogie nie są, wiem że STI też jeżdżą zagazowane ale koniec końców jak ktoś mówi subaru to myśli WRX/STI a tam cudów nie ma, za wszystko płaci się workami pieniedzy. Dlaczego EVO jest częściej brane do tuningu? bo tak? Nie, jest tańsze i nawet ludzie którzy dają za auto 80k, później ładują 50k w tuning liczą złotówki a gazu nie zakłądają. Ja tez mam t6akie spojrzenie że chęci chęciami a realia swoje, jak dożyję to z golfa będę chciał się przesiąść przynajmniej na 2.8 w 6 garach a najlepiej na V8 i też z gaziwem. ale to będzie normalne auto do turlania się na codzień, konstruowane i budowane z taką myślą a nie wymiatacz na szutry. koszty utrzymania STI są na poziomie M3 a na to przy obecnym stanie rzeczy nigdy bym się nie porwał bo musiałbym sprzedać nerkę żeby serwisować silnik a co dopiero zrobić remont
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Nati712 » 27 maja 2013, o 19:40

To byl akurat przyklad zamiast subaru wstawcie sobie Audi TT albo nie wiem Najnowsze BMw co chcecie jednak przeslanie jest takie samo jak napisalam
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez trollu » 27 maja 2013, o 22:01

Nati712 napisał(a):Audi TT

bagażnika tam i tak nie ma a koszty serwisu jak i innym audi. do nowej, zaznaczam nowej beemki nikt gazu nie zakłada, to nie dacia żeby w salonie za 30tys zł szło kupić nówkę. poza tym wtrysk bezpośredni trochę komplikuję sprawę i winduje koszty instalki do góry ;-) e39 540i w gazie zrozumiem, M5 już nie
wiem czepiam się ;-)
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez matteusz » 27 maja 2013, o 22:33

[quote="Nati712"][/quote]

Swietnie to wytlumaczylas, zgadzam sie w 100%, Moje zdanie jest takie tez ze jesli moge na czyms oszczedzic to oszczedzam bo zyjemy w Polsce ktora nam nie pomaga a wrecz utrudnia.
VW GOLF MK4 Candy White
Obrazek
Avatar użytkownika
matteusz
Gaduła
 
Posty: 525
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 20:17
Lokalizacja: Gostynin k. Płocka

Postprzez sitek699 » 28 maja 2013, o 06:47

Mateusz masz racje ja zalozylem i jest lzej z kiejdy :P :cwaniak:
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
moj-golf/bordowy-metalic-by-sitos-banditos-t23878.html
Avatar użytkownika
sitek699
Members
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 19:06
Lokalizacja: ...WPN...

Postprzez Nati712 » 28 maja 2013, o 09:15

Matteusz Ciesze sie ze chociaz ty mnie rozumiesz i hoc jedna lub dwie osoby sie ze mna zgadzaja ja uwazam ze tak jak to opisalam dokladnie mozna zaoszczedzic latami wyrzeczen aby zrealizowac marzenie a jednoczesnie z niego korzystac a nie tylko sie na nie patrzec...
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez uzbek » 28 maja 2013, o 09:15

Nati712 napisał(a):No dobra uwazacie ze jak kogos stac na samochod za 100 tys zl to powinno byc go stac i na zalanie, a ja sie z tym akurat nie zgodze, przykladowo ja od najmlodszych lat lubialam auta jezdzilam na rajdy samochodowe uwielbialam subaru, na dzien dzisiejszy to moje niespelnione marzenia, przypuscmy ze gdzies tam mi sie poszczesci zlapie dobra fuche albo nie wiem wygram w zdrapki taka kwote, wtedy nasowa sie mysl "zrealizuje swoje marzenie" kupie to subaru, no i kupuje, wydaje wszystko co zgromadzilam na zakup marzen ale.......... to pali 20 l na sto a ja chce jezdzic nie tylko do kosciola i co ???? znajduje ekonomiczne rozwiazanie LPG nie jezdze subaru po 230/h jezdze bo ja kocham bo mi sie podoba jade na zakupy do kina na wycieczke jak juz ktos tam pisal nie tylko mam auto na utrzymaniubo mam dom rodzine mieszkanie psa czy nawet sama siebie, wiec jestem idiotka ktora przerabia swoje subaru na lpg bo udalo jej sie spelnic marzenie o posiadaniu a teraz zeby jedzic to musze kolejne 20 lat oszczedzac zeby za te 20 lat bylo mnie stac wyjechac z garazu???? Nonsens zobaczycie za kilkanascie lat jak juz technologia tak pojdzie w gore ze i takie auta seryjnie beda posiadaly LPG


O MUJ BORZE :-o

Paliwo to tylko część kosztów eksploatacji auta, jak kupisz auto za ostatnie pieniądze co jest IDIOTYZMEM (chociażby biorąc pod uwagę że sprzedawca to {cenzura} i pozbywa się auta które ma dużo ukrytych wad). Przecież samochód to skarbonka, a kupuje się skarbonkę adekwatną do swoich dochodów.
Avatar użytkownika
uzbek
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 10:40
Lokalizacja: ZMY Barlinek / FG

Postprzez Nati712 » 28 maja 2013, o 09:27

Czy ty potrafisz czytac ze zrozumieniem???? Czy ja tam napisalam ze oddam ostatnie i bede w tym aucie spac ???? Przeciez napisalam wyraznie ze ktos mozre miec jakies marzenia i moze mu sie trafic dobra fucha wygrana w zdrapke itp i wtedy nasowa mu sie mysl w koncu mnie stac wiec zrealizuje marzenia pisze tam rowniez ze moge miec dobra prace ale dobra praca rowniez wiarze sie z odkladaniem prawda ??? Nikt nie zarabia z nas po 30 tys miesiecznie aby kupic auto za jedna wyplate, jeju jak chcecie sie czegos czepic to bedziecie szukac do skutku czepiac sie jednego slowa jak byscie sami nigdy niczego nie chcieli i o czyms nie marzyli. Poza tym w kazdej chwili auto mozna sprzedac gdybym juz tonela i z biedoty wrecz gryzla chodniki prawda ?
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez trollu » 28 maja 2013, o 11:18

seht gut, ja też zamierzam realizować swoje marzenia, dla mnie R4 pod maską + FWD to kaganiec który muszę teraz nosić ale mam zamiar się go pozbyć. tylko w tym wszystkim chodzi o to, żeby nie popłynąć za bardzo. pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić, tak jak gazować bentleya, STI, MPowerów i innych prosiaków
matteusz napisał(a):Moje zdanie jest takie tez ze jesli moge na czyms oszczedzic to oszczedzam bo zyjemy w Polsce ktora nam nie pomaga a wrecz utrudnia.

w niektórych wypadkach nie da sie oszczędzać, nie ma sensu, nie ma jak. koniec i kropka. Czepiłem się tych bardziej niszowych fur ale życie pokazuje że mamy u nas pełno ludzi którzy myślą, że założą LPG i jakoś objeżdżą, przy pierwszej mniejszej awarii dostają kubeł zimnej wody na łeb i zaczyna się sprzedawanie "igły sztuki".
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez patrolfak » 28 maja 2013, o 11:23

Raz jak jechałem z dziewczyną ze 160 na LPG to jechało centralnie koło mnie BMW jakieś i ten gościu uśmiechał sie do mojej dziewczyny, a ja mu pokazałem magiczny środkowy paluszek, wcisnołem jak ja to nazywam NITRO czyli przełączyłem na benzyne i mnie nie ma, a mina gościa była rozbrajająca jak jechał koło mnie a nagle aż nas wgieło jak przełączyłem na beznyne :D :lol: hahaha :D


:lol: dobre :lol: chciałbym to zobaczyć :lol: kolego chyba fantazja Cię nieco poniosła.
A co do gazu to nie jestem jego zwolennikiem. Chociaż swego czasu jeździłem S8 D2 i fajnie się to zbierało na lpg
Ostatnio edytowano 28 maja 2013, o 22:36 przez patrolfak, łącznie edytowano 1 raz
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez matteusz » 28 maja 2013, o 11:49

:dobani: :dobani: :dobani: Szkoda gadac na ten caly temat... Fajnie ze ktos traktuje golfa III vr6 jak passata b6 R36 czy golfa VI GTI, ale nie zapominajmy sie ze golfow jest tyle i ze cena jest baaaardzo niska ze za niedlugo moga skonczyc jak Opel Calibra i nic z tym nie zrobimy.
VW GOLF MK4 Candy White
Obrazek
Avatar użytkownika
matteusz
Gaduła
 
Posty: 525
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 20:17
Lokalizacja: Gostynin k. Płocka

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości