Gdy mowie LPG to wiekszosc mowi Nie !!!

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Opik » 23 maja 2013, o 13:45

Achtel napisał(a):
Nati712 napisał(a):Jak sprawdzic jaka sie ma instalacje bo wy tak sypiecie tutaj generacjami sekwencjami i innymi terminami a ja moge powiedziec tylko tyle ze mam instalacje gazowa


Przy kupnie samochodu lub przy założeniu instalacji facet/babka powienien Ci dać homologacje i inne papiery gdzie jest napisane cena i takie tam i ja mam tam napisane jaką instalacje mam i jak sie nazywa :)


ewentualnie otwórz maskę i zrób zdjęcie, to powiemy co tam masz u siebie

btw, Nati712, tam są cztery litery, O, P, I oraz K, nie ma nic więcej :P :hyhy:
Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 14:09 przez Opik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez Achtel » 23 maja 2013, o 14:03

Opik napisał(a):ewentualnie otwórz maskę i zrób zdjęcie, to powiemy co tam masz u siebie


Albo :D
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez Nati712 » 23 maja 2013, o 16:06

Oj przepraszam O P I K :D co do papierow jakies tam mam to pozerkam narazie auto stroi iczeka na dalsze przerobki sprzeglo zrobione jeszcze butla od gazu do wymiany bo skonczyla sie waznosc i cala tylna klapa ale moze dowiem sie z papierow co to za instalacja z moim golfem zobacze sie dopiero za miesiac
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez Achtel » 24 maja 2013, o 23:53

Grzesiek2507 napisał(a):odpowiednia instalacja, dobry gazownik i bedzie latac az milo ;-)


Masz racje, ale takie coś można se założyć w najwyżej GTI, ale nie VR6 przecież Vr-ka jest po to by czuć te osiągi, a jak ktoś chce se polatać po taniości czyli na LPG to niech se założy w 1.4 albo 1.6, a nie psuje taki ładny okaz vr6. :D
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez Grzesiek2507 » 25 maja 2013, o 00:08

lpg w naszych czasach w tym silniku to raczej problem moralny niż techniczny...warunkiem jest montaż bardzo dobrej instalacji i jej odpowiednia regulacja. A co do osiągów ? Hmm sekwencja daje możliwość ich polepszenia w stosunku do pb :-)
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez matteusz » 25 maja 2013, o 09:26

nie rozumiem gadaniny u nas w kraju ze jak auto ma "troche" wiecej mocy to nie ma prawa miec LPG... glupota... nie kazdego stac zeby wlewac 20L paliwa na 100km a wcisnac by sie chcialo. Czlowiek wynalazl alternatywe ekonomi i mocy i zrobilo sie LPG, to juz nie sa te stare instalacje niszczace silniki, technologia poszla do gory... W mojej rodzinie jezdzi audi TT 1.8T moc ok. 200 koni z LPG i jezdzi juz 3 lata i nie widac zeby cos sie zlego z nia stalo, a spalanie przy w miare normalnej jezdzie 12-14L gazu...

Na koniec dodam ze jesli jest mozliwosc troche zaoszczedzic ciezko zarobionych pieniedzy(majac golfa 3 w wiekszosci przypadkow duzo tej kasy sie nie ma) to czemu nie mozna tego zrobic?
VW GOLF MK4 Candy White
Obrazek
Avatar użytkownika
matteusz
Gaduła
 
Posty: 525
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 20:17
Lokalizacja: Gostynin k. Płocka

Postprzez Achtel » 25 maja 2013, o 11:24

Jak dla mnie głupota.. Zagazować to można 1.4 1.6, a nie VR6 z prawie 3 litrowym silnikiem, ja ogólnie mam golfa w gazie, ale to tylko zrządzenie losu.. Tak czy inaczej nie uznaje gazu :)
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez Grzesiek2507 » 25 maja 2013, o 12:30

wejdz na forum lpg...zobaczysz, ze nie takie auta lataja na lpg ;-) z jednej strony to profanacja i wgl. bo oczywiscie auto (a raczej silnik) jak najbardziej kultowe (i nie mowie tu tylko o vr6, bo znajdziesz tam rozne auta, od wypasionych audic, beemek, amerykancow, az po subarynki), ale PRAWIDLOWO dobrana, zamontowana i profi wyregulowana instalacja naprawde daje rade i nie jest tak szkodliwa jakby sie moglo wydawac. A cale przekonanie do gazu wzielo sie od instalek na mikserku, z ustawiona cholernie uboga mieszanka (bo czego to sie nie robi dla oszczednosci), ktore wraz z przybywajacymi kilometrami zameczaly glowice, pierscienie i cala reszte.
Ostatnio edytowano 26 maja 2013, o 00:16 przez Grzesiek2507, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Knight Rider » 25 maja 2013, o 12:50

Ja może i jakimś wielkim przeciwnikiem gazu to nie jestem ale jak ktoś zajeżdża konkretnym świeżym audi,merolem czy bmw to mi się śmiać z niego chce bo stać go na takie auto a nie stać go na zalewanie. Wiec jaki sens posiadać takie auto skoro nie stać mnie na nie ? żeby co sąsiadowi pokazać jak furę się ma żeby mu gól skoczył? Mój Golf nie ma gazu i go nie zobaczy ;-)
Avatar użytkownika
Knight Rider
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 25 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Sławno

Postprzez Achtel » 25 maja 2013, o 13:05

W pełni sie zgadzam z Knight Rider, :D
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez Dembi » 25 maja 2013, o 18:01

Z drugiej strony okej, profi instalacje, regulacje i w ogóle, ale czasem ciężko znaleźć dobrego gazownika, żeby to wszystko sprawnie działało i nie niszczyło motoru. Mnie tam gaz ni parzy ni ziębi, jak jest wszystko okej zrobione to czemu nie. Przydała by się jakaś oszczędność.
Avatar użytkownika
Dembi
Badacz tematu
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 cze 2011, o 21:45
Lokalizacja: Tczew

Postprzez kwadrat224 » 25 maja 2013, o 19:28

Nie wiem ja mam już 3 auto na LPG i nie czuje zbytnio różnicy miedzy LPG a PB 2.0 AGG na lpg jedzie nawet 200km/h przy czym nawet mam odcięciecie na LPG dla mnie nie ma różnicy już miedzy pb a Lpg a co do silników to lepiej mieć coś mocniejszego w golfie na LPG niż 1.4 bo spalanie jest takie samo
mam 1.6 AEE pali 10l mam 2.0 AGG i pali 10 a róznica w mocy jest ogromna, nie takie silniki ludzie gazuja jak vr6 , dla mnie wiocha to jest takie coś jak nizej :P
Obrazek


czy takie drewno wychodziło w serii czy to tylko inwencja twórcza ??
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-3-iii ... 49249.html
moje 20 jahre

moj-golf/golf-3-by-kwadrat224-t47936.html

Aktualnie golfik na Sprzedaż :D
kwadrat224
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 13 lip 2012, o 17:26
Lokalizacja: Mszczonów

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości