Gdy mowie LPG to wiekszosc mowi Nie !!!

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Vengazo » 19 maja 2013, o 13:45

Ja uważam,że jeżeli ktoś dużo jeździ po mieście to jak najbardziej zagazowane autko polecam ale to też musi być silnik zdrowy, instalacja dobrej firmy ( najlepiej sekwencja) i tankować auto na CPN typu ORLEN gdzie mają naprawdę dobry gaz czasami lepiej dołozyć te 15 gr na 1 l gazu nic tankować syf. A co do Diezelków uważam,że te autka zawsze były są i będą najlepsze do jazdy na trasie. Moim zdaniem jeżeli w Polsce ludzie zarabiali by lepiej nikt by się nie zastanawiał nad oszczędnością tak jak w Niemczech tam każdy na Pb jeździ a znaleźć CPN z LPG to nie lada wyznanie wiem bo jak jechałem do Frankfurtu do przez 300 KM nie było albo POLSKIEJ końcówki od instalacji albo był tzw "DEFEKT" haha :D.
Avatar użytkownika
Vengazo
Badacz tematu
 
Posty: 341
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 2009
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

 

Postprzez deusiwo » 19 maja 2013, o 19:31

Paweu_mk3 napisał(a):deusiwo napisał/a:
przepraszam jaki wzrost cen paliwa, raczej spadek u mnie na orlenie było po 5.80 teraz spadło do 5.20 i podobno ma zejść poniżej 5zł także nic tylko się cieszyć


No to rzeczywiście jest się z czego cieszyć. 2 - 3 złote w dół... To ok. Ale 60 gr? Proszę Cie...


Nie od razu Rzym zbudowano, poza tym chyba lepiej 60gr w dół niż w góre?
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Achtel » 19 maja 2013, o 20:16

Paweu_mk3 napisał(a):deusiwo napisał/a:
przepraszam jaki wzrost cen paliwa, raczej spadek u mnie na orlenie było po 5.80 teraz spadło do 5.20 i podobno ma zejść poniżej 5zł także nic tylko się cieszyć


No to rzeczywiście jest się z czego cieszyć. 2 - 3 złote w dół... To ok. Ale 60 gr? Proszę Cie...


No wiesz.. zatankujesz p[rzykładowo 60L za 5.80zł to płacisz 348zł, a zatankujesz 60L za 5.20zł to płacisz 312zł, różniaca 36zł, a za 36zł masz już prawie 7L po 5.20zł. To prawie 100km za friko :D Jest różnica? jest.. Szczególnie jak ktos musi sam zarabiać na paliwko.. :]
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez seba650 » 19 maja 2013, o 20:48

Nati712 napisał(a):Najbardziej bawi mnie kiedy ktos w wieku lat 20-stu pisze ze nie zamierza miec nigdy lpg woli bezyne ! tylko pytanie kto to tankuje ? Tatus mamusia czy on sam, moj brat byl tak samo madry ale jak tato przestal dawac na wlanie to szybko przeskoczyl na LPG


Koleżanko sfolguj troszeczkę, nie znasz mnie i gadasz farmazony. Ja wyraziłem swoje zdanie bo mam do tego prawo. Tankuje sam, opłacam sam i naprawiam sam, nikt mnie nie sponsoruje!
seba650
Badacz tematu
 
Posty: 227
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 22:42
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Postprzez Opik » 19 maja 2013, o 20:59

Vengazo, no litości z tym LPG w Dojcze... Przejrzyj sobie kto zakłada (i JAKIE) instalacji do S klas AMG, 7mek, Cayenne, Bentleyów itp... I raczej nie po to żeby "oszczędzać", bo takim osobom rybka czy płacą 3, czy 6. Czy złotówek czy Euro. Chodzi o ekologię ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 20 maja 2013, o 09:42

Bez bicia sie przyznaje :P nie czytalem calego tematu tylko mysl przewodnia ;) czyli pierwszy post :P
Pytalem sie teraz kolegi, ma golfa IV 1.8 20V 125KM i instalacje LPG, ale mowi ze to IV albo V generacja czyli jakas nuffka :P
i co, sciga sie z moim bratem ostatnio mial na LPG 180km/h i byl wyprzedzany :lol:
ale nie o to chodzi :D
regularnie jezdzi na przeglady, ma drozsza instalacje, o silnik tez (chyba) dba wiec smiga... dla mnie to nie zlo, jesli jest cos konkretnego zalozone, a nie jakas najtansza imitacja instalacji LPG..
Ja wole diesla :P TDI rulezz :D
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Nojb » 20 maja 2013, o 11:42

mialem golfa 1.6 75km na sekwencji i szczerze roznica miedzy jazda na lpg a benzynie byla minimalna, 170 leciał na gazie :D
Nojb
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 20:55
Lokalizacja: Czeladź

Postprzez Nati712 » 20 maja 2013, o 11:56

Szczeze czasami lepiej byc wyprzedzanym niz wyprzedzac i palnac na czolowke, jak to mowia grzej gdzie mozesz i wiesz ze masz dobra widocznosc i warunki niz masz dojechac szybciej ale juz nie wrocic, kiedys mialam forda 1.3 na gazie i moj dziadek mial starego forda 1.3 na gazie i ten dziadka byl o wiele silnijeszy od mojego tam było na prawde czuc roznice przyspieszenia i mocy ale ponad 120 pocisna gdzie u nas nie ma raczje takich miejsc zeby tak sie rozpredzac, mi tam 90 koni w zupelnosci na zakupy wystarcza :D Niemcy sa zabawni jesli chodzi o te ich strajki przeciez u nich euro jest traktowane jak u nas zlotowka przecietny polak zarabia 1500 zł i tankuje 10 l bezyny za 56 zł (przykladowo) a przecietny niemiec zarabia 1500 euro i za 10 l bezyny placi 14 euro i co oni tak placza niech do polski pojada to zaobacza co to znaczy :D dla nich 1,40 za litra to tragedia.... A co do ciebie Seba to rowniez wyrazilam swoje zdanie nie ma tam napisane ze to post do ciebie ani mowiacy o twojej osobie wiec sie nie unos bo z krzesla spadniesz, i nikt z nas nie uwaza ze lpg to od razu robi z auta traktor tak jak to napisales... Kazdy bedzie swego bronil a na czyjes mowil zle, nie jezdzisz na lpg to przeskocz do dzialu silniki bezynowe badz diesla, pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez Radi » 21 maja 2013, o 20:40

Osobiscie mam dupowóz (MK2) w gazie taki kupiłem i pozatym ze jest taniej nic fajnego słabo pali słabo jedzie śmierdzi generalnie nigdy więcej :-P Ale ja pracuje na stacji benzynowej i mam wypracowaną niechęc do gazowników :lol:

ps najlepsi sa ci z furami z dużym motorem co leją za 20 zł bo na auto było stać a na paliwo już nie :-P
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 21 maja 2013, o 21:06

BartheZz_3, toto nie jedzie wgl....niby 20 zaworow a oddychac nie ma to czym.

Nojb, potwierdzam...sam od niedawna ciesze sie takim silnikiem na sekwencji i po regulacji zostalem wyslany na drobna probe....no cos z goreczki polecial 180 i jeszcze cos tam bylo pod pedalem ;-) biorac pod uwage przeklamania licznika, to oc bylo jeszcze pod pedalem i goreczke, to mysle, ze to odbry wynik jak na zwykle 1.6
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Achtel » 21 maja 2013, o 22:27

Grzesiek2507 napisał(a):sam od niedawna ciesze sie takim silnikiem na sekwencji i po regulacji zostalem wyslany na drobna probe....no cos z goreczki polecial 180 i jeszcze cos tam bylo pod pedalem biorac pod uwage przeklamania licznika, to oc bylo jeszcze pod pedalem i goreczke, to mysle, ze to odbry wynik jak na zwykle 1.6


Ja mam 1.8 i też poleciał mi 180 na LPG, jak pojade na regulacje i wymienie filterek to zobacze ile tym razem poleci, ale myśle, że te 190 pójdzie, zobaczymy :D
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez Nati712 » 22 maja 2013, o 12:18

Achtel no moj wlasnie tak samo do 180 dociagnie lekko ale boje sie sprawdzac czy pojdzie dalej bo szczeze im szybciej leci tym robi sie taki lezejszy jeden podmuch wiatru i juz nim buja jak kolyska ja nie mam odwagi tak przycisnac chyba ze na pasie startowym na lotnisku zeby mi drogi nie brakło :D cykor ze mnie raz w zyciu dociaglam dokladnie do 173 i wymieklam strachu sie najadlam jak nie wiem i nigdy wiecej nie probowalam:D heheheh
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości