Wycieraczki i spryskiwacze

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez tigr123 » 4 sie 2011, o 10:59

kable całe sprawdzałem.
Avatar użytkownika
tigr123
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:23
Lokalizacja: Stargard

 

Postprzez endru » 5 sie 2011, o 12:04

Zapewne to co u mnie tez było wiec musiałem rozebrać cały mechanizm i przetrzeć papierkiem ściernym ta ośkę bo była aż pordzewiała i dla tego nie działało a tak się zapiekła ze musiałem młotów kilka zasadzić by to wyjąc a następnie posmarować smarem i złożyć a teraz śmiga jak ta lala :D
a tu link do porady
http://www.golf3.pl/topics28/naprawa-ty ... t25340.htm
Golf 3 1.4 (ABD - 1H1) zagazowany
Avatar użytkownika
endru
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 13:38
Lokalizacja: Bialystok

Postprzez tigr123 » 5 sie 2011, o 18:10

u mnie jak podeptane pod 12 to wycieraczka chodzi czyli to nie ta ośka. Ma ktoś jakiś inny pomysł?
Avatar użytkownika
tigr123
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:23
Lokalizacja: Stargard

Postprzez marek86 » 5 maja 2012, o 10:01

Witam,

Mam dwa problemy z "tyłem" golfa :)
- nie gaśnie oświetlenie bagażnika - (kombi, lampka w podsufitce)
- tylna wycieraczka nie powraca - lubi zatrzymać się na środku szyby, potem na chwile popracować i znowu się zatrzymać.

Chciałem zapytać czy jest możliwa wspólna przyczyna dla obu usterek i gdzie jej szukać - lampkę pewnie (nie) gasi zamek ale co on może mieć do wycieraczki? Czy raczej szukać osobnych przyczyn...Kable w przelotce były już kiedyś skręcane, mogły pęknąć ponownie.

Oba problemy pojawiły się tak na przestrzeni jednego tygodnia.

pozdr, Marek
marek86
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 16:21
Lokalizacja: TAR

Postprzez prezesik » 5 maja 2012, o 14:45

marek86 napisał(a):- nie gaśnie oświetlenie bagażnika - (kombi, lampka w podsufitce)
trzeba sprawdzić krańcówki w drzwiach, klapie bagażnika i maski - prawdopodobnie któryś kabelek odpowiadajacy za światełko się nie rozłącza.
- tylna wycieraczka nie powraca - lubi zatrzymać się na środku szyby, potem na chwile popracować i znowu się zatrzymać.

- wyczyścić, nasmarować ( fotoporada poniżej )
http://www.golf3.pl/topics28/naprawa-ty ... t25340.htm

Jak już będziesz miał rozkręcony silniczek wycieraczki to zdejmij to duże koło zębate i sprawdź, czy pod nim nie wypaliły lub nie wytarły się styki, które chodzą po spodniej części tego koła. Jak któryś już będzie wytarty można jeszcze lekko podgiąć, ale to tylko doraźna pomoc - wymiana silniczka na sprawny pomoże.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez marek86 » 6 lip 2012, o 07:12

Witam,

Trochę mi zeszło czasu, ale usterki naprawione:)

Przyczyną obu były przerwane kable w przelotce drzwi bagażnika - ten od oświetlenia całkiem przerwany, natomiast od wycieraczki nadłamany w dwóch miejscach.

Wkręcenie kabli - 5 min roboty - także najlepiej od razu tam zaglądnąć.

pozdr, Marek
marek86
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 16:21
Lokalizacja: TAR

Tylna wycieraczka

Postprzez zicer » 11 wrz 2012, o 13:51

Mam taki problem, gdy chcę przetrzeć tylną szybę tylko raz, popycham włącznik w stronę licznika na sekundę i puszczam, a wycieraczka chodzi i nie potrafie jej wyłączyć, gdy dłuzej przytrzymam to włączają sie spryskiwacze ;p Może to śmieszne, ale mam golfa drugi dzien ;p Dodam że po zgaszeniu silnika wycieraczka się wyłącza
Avatar użytkownika
zicer
Badacz tematu
 
Posty: 182
Dołączył(a): 3 wrz 2012, o 13:42
Lokalizacja: Kuźnica (Podlaskie)

Postprzez michaal » 11 wrz 2012, o 14:39

Wycieraczkę tylną wyłącza się przez ponowne włączenie wycieraczki. Troche już było o tym więc szukaj jakby coś.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez Ranger » 11 wrz 2012, o 19:38

Jak chcesz przetrzeć raz to porpostu dwa razy ją wciśnij, tak jakbyś klikał myszką :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ranger
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 27 sty 2012, o 17:27
Lokalizacja: Mysłowice

Wycieraczki

Postprzez Brajan89 » 12 wrz 2012, o 12:06

Witam
Mam problem w swoim golfie taki że wycieraczki co jakiś czas jakby się zacinały i w ogóle nie działają
z 3 miesiące temu była wymieniana rączka w warsztacie a teraz co jakiś czas się zacinają i nie działają ani wycieraczki ani spryskiwacze przód i tył dodam że 1 mogę ruszać a 2 już nie to samo tyczy się tylniej że się w ogóle nie rusza
Proszę o pomoc bo taka jazda jest dość niebezpieczna :( :cry: :cry:
Brajan89
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 22:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez prezesik » 12 wrz 2012, o 21:00

Sprawdź wszystkie bezpieczniki. Jeżeli będą całe to wg mnie manetka do wymiany.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Brajan89 » 12 wrz 2012, o 21:24

tylko chodzi o to że ona działa i była wymieniana z 3 miesiące temu, bo wycieraczki co jakiś czas się włączają , więc problemu w manetce nie może być , ale jutro sprawdzę wszystkie bezpieczniki tak jak radzisz
Brajan89
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 22:26
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości