Wycieraczki i spryskiwacze

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

awaria wycieraczek

Postprzez marrcee » 12 sie 2007, o 11:42

mam problem, wczoraj była calkiem niezla ulewa mozliwe ze nawet chwile grad padal jakis nieduzy. Po deszczu wsiadam do autka, chce przeczyścic szyby i wycieraczki ledwo ledwo przesunely się o 1/3 i stanely. Robiły wrazenie jak ruszalem przelacznikiem ze chca dzialac ale lipa. Dodatkowo jak jechałem cos lekko smierdzialo i nie wiem czy to jakims cudem spalily sie silniczki od wyczieraczek czy moze bezpiecznik poszedl jakis.

Tym dziwniejsza sprawa ze tylna wycieraczka dziala normalnie.
Czy wie ktos czego to moze byc wina ?
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

awaria wycieraczek

 

Postprzez sire » 12 sie 2007, o 15:01

sprawdż może przekaźnik od przednich wycieraczek i przełącznik wycieraczek przy kierownicy. Zdejmij obudowę i zobacz czy czasem się nie przykopcił (mowa o przełączniku wycieraczek), bo często tak się zdarza
sire
sire
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lip 2007, o 23:47
Lokalizacja: małopolski

Postprzez marrcee » 16 sie 2007, o 20:33

sprawdzilem i okazalo się ze awaria jest bardziej polesna dla mnie autka i portfela. Zatarł sie cały mechanizm od wyczieraczek dlatego stanely a w konsekwencji i spalil mi sie silniczek.
Najgorsze ze w ta pogode to teraz nigdzie pojechac bo w kazdej chwili lunie :(

A jeżeli chodzi o cely nowy silniczek z 500 zł. regenerowany czy ze szrotu z 200 pare zera jezeli taki uda mi sie znalesc do tego naprawa mechanizmu wycieraczek z 50 zeta masakra.
Niby sie wydaje ze wycieraczki banalna rzecz a jak lipna pogoda to nigdzie pojechac takim autem :(
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

Postprzez MaVeL » 16 sie 2007, o 23:59

Matko! Aż tyle kosztuje głupi silniczek od wycieraczek? :shock: Zdecydowanie szukałbym na szrotach.
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez sire » 17 sie 2007, o 15:00

faktycznie, sam nie przypuszczałem że to taki koszt. Dobrze, że mi padł akurat przełącznik wycieraczek.
Myśle, że uda Ci się to szybko zrobic, bo przy zmiennej pogodzie straszna lipa
sire
sire
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lip 2007, o 23:47
Lokalizacja: małopolski

Postprzez jn » 17 sie 2007, o 17:27

a propos wycieraczek czy ktoś może mi powiedzieć jak włączyć tylną wycieraczkę w ten sposób żeby tylko raz przejechała szybę? pociągnięcie przełącznika do siebie powoduje czasowe wycieranie tylnej szyby po razie... strasznie mnie to wkurza..piszcie
jn
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez marrcee » 18 sie 2007, o 15:59

no ja tez jak najbardziej na szrocie, ale wyszlo ze i tak nie latwo taki znalezc

co do tej wycieraczki to z tego co mi wiadomo to jest tylko ta jedna opcja czyli nie ma możliwości aby tylko raz wytarly szybe i sie wylaczyly
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

Postprzez krazek1 » 20 sie 2007, o 11:40

a propos wycieraczek czy ktoś może mi powiedzieć jak włączyć tylną wycieraczkę w ten sposób żeby tylko raz przejechała szybę?

dwa razy do przodu
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Dziwna sprawa z wycieraczkami

Postprzez Artuss.s » 28 sie 2007, o 14:09

Problem polega na tym że nie działa ani czasuwka ani 1 bieg wycieraczek:(. Na tomiast gdzy włącze 2 bieg wycieraczek działają ale gdy wyłącze je wycieraczki zatrzymują się natychmiast niezależnie od połażenia. Powinno chyba być tak że wracają na sam dół szyby tak jak w każdym innym pojeździe. Czy to przekaźnik czy może przełacznik a może jeszcze coś innego?

Pozdrawiam i prosze o pomoc.
Artuss.s
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 sie 2007, o 13:26
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez marrcee » 2 wrz 2007, o 12:20

wydaje mi sie ze dobrze bedzie sprawdzic najpierw przekaznik i przelacznik i niezaleznie czy rozwiazae to sprawe czy nie sprawdzic mechanim wycieraczek ta ostatnia rzecz zadko wymieniana a czesto jest problemem.

Mi przez to omalo sie silniczek nie spalil
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

Nie dziala mi tylna wycieraczka POMOZCIE

Postprzez oizo » 18 wrz 2007, o 16:25

Poblem tkwi chyba w silniku bo prad tam dochodzi sprawdzalem ale nie rusza sie ramie. spryskiwacz dziala. Moze ktos z was wie co moglo sie stac albo posiada tania tylna wycieraczke. pozdrawiam
Ostatnio edytowano 28 wrz 2007, o 17:04 przez oizo, łącznie edytowano 1 raz
oizo
 

Postprzez Rider » 18 wrz 2007, o 16:56

oizo, wycieraczka mogla ci sie zapiec!!! Musialbys wyciagnac caly mechanizn i najlepiej rozebrac obudowe bo mogla dostawac sie woda miedzi "czapien" a jego obudowe i jeak dluzszy czas nie uzywales wycieraczki mogla sie zapiec w tym miejscu!! Na poczotek jak wyciagniesz mechanizm to spryskaj porzadnie czpien i moze odpusci a jak nie to przydalo by sie rozebrac i wtedy dokladnie bedziesz widzial czy czpien byl zarosniety czy to cos innego.
Powodzenia
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 11 gości