szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Mario1987 » 13 lip 2013, o 11:36

Czyli znowu czeka mnie demontaż podsufitki? a może to coś w tej płytce drukowanej na której znajduję się przełącznik szyb i lampek?
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez k0nr4d » 13 lip 2013, o 19:16

Żeby wyciągnąć silnik wystarczy zdjąć uszczelkę ozdobną i zdjąć plastikową osłonę silnika. Potem odkręcasz dwie śruby, odpinasz wtyczkę i silnik masz w ręku.
k0nr4d
Gaduła

Cieknący szyberdach

Postprzez TORNADO115 » 15 lip 2013, o 16:04

Witam Panowie pilnie poszukuję mechanika lub osoby która miała podobny przypadek i poradziła sobie z tym problemem

Szyber przecieka/ł ,,,poprzedni właściciel odpuścił naprawę i poszedł na łatwiznę zaklejając go klejem do szyb z racji wieku zrobił to bardzo nieudolnie wyjeżdzając poza obręb uszczelki [znacznie ] szukam speca lub osoby na siłach która by mi pomogła usunąc ten czarny klej .bez uszkadzania lakieru ..kolejna sprawa to naprawa lub założenie nowego[używka ] szyberdachu

p.s nie mogę sprawdzic co sie stało dokładnie ponieważ jest zaklejony na amen

oczywiscie zaplacę za usługę w rozsądnej wycewnie pozdrawiam

Jesteś expertem w tej dziedzinie i znasz się doskonale na rzeczy ?..w takim razie czekam na twoją odpowiedz
masz unikat /rarytas do Golf 3 napisz

Zlecę wymianę szyberdachu doświadczonej osobie
TORNADO115
Berbeć

Postprzez adams » 16 lip 2013, o 20:57

Powiem Ci jak ja bym się do tego zabrał żeby nie było że źle doradziłem i Ci popaliło lakier :P

-Pierwsza rzecz najpierw bym spróbował wyciągnąć klej żeby uwolnić szybę od szyberdachu.
-Odkręciłbym 4 torxy (rozmiaru nie pamiętam) i wyjąłbym szybę.
-Resztki kleju z karoserii spróbowałbym usunąć benzyną ekstrakcyjną.
-Udrożniłbym odpływy od szyberdachu (są 4 - po jednym na róg).
-Założył szybę i tylny odpływ (taka rynienka która musi wskoczyć w swoje miejsce żeby woda nie przeciekała tylną stroną szyby do wewnątrz autka. Ten odpływ pełni jednbocześnie rolę maskująca prowadnice po lewej i prawej stronie.)
-Następnie polał woda po dachu żeby się upewnić że JUŻ NIE CIEKNIE :)
-Teraz najmniej miły moment czyli próba otwarcia szyberdachu i jednocześnie zdziwienie że masz popękaną lewą prowadnicę. Jeśli masz szczęście to tylko prowadnica do wymiany, jeśli nie to i zawias wyłamany.
Tutaj małe wyjaśnienie pęknięta LEWA prowadnica to bolączka GOLFa 3. Jak to naprawić zachęcam do lektury forum pod hasłem "naprawa pękniętej prowadnicy". Temat na ładnych kilka godzin szukania i zapoznana się z problemem, ale jak najbardziej do przeskoczenia.

I teraz są dwa wyjścia, albo nie jest połamana prowadnica i najprawdopodobniej szyberdach już nie cieknie, albo jest połamana i prawdopodobnie dach już nie cieknie ale nei działa. Otworzysz do góry ale już nie zamkniesz, że o odsunięciu doi tyłu nawet nie wspomnę. Myślę że o niczym nie zapomniałem. Aha noi jeszcze jedna rzecz, przy naprawie prowadnicy trzeba koniecznie zdemontować cały szyberdach (plastiki pod sufitem i sufitówka). POWODZENIA :)
adams
Gaduła

Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Mario1987 » 17 lip 2013, o 14:50

A czy dam rade sam naprawić to? czy nnie obedzie się bez elektryka? Powiem szczerze, ze na elektryce się nie znam.
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez k0nr4d » 17 lip 2013, o 14:53

W dziale FAQ na vwgolf.pl jest porada rozbiórki i naprawy.
k0nr4d
Gaduła

Postprzez Mario1987 » 17 lip 2013, o 16:31

coś tam znalzłem, pewnie chodzi o bezpiecznik termiczny. fajnie jakby był jkaiś opis naprawy.
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez k0nr4d » 18 lip 2013, o 12:26

Jest na vwgolfie lub elektrodzie kompletna fotoporada z rozebraniem i złożeniem silniczka.
k0nr4d
Gaduła

Postprzez Mario1987 » 18 lip 2013, o 15:19

Znalazłem dość sporo informacji co to może być, ale fotoporady niestety nie trafiłem. Wiesz czy w pobliżu Warszawy jest jakiś fachura od takich rzeczy? Moze ktoś wśród forumowiczów?

[ Dodano: 2013-07-18, 14:22 ]
Znalazłem przed chwilą u nas na forum fotoporadę. Także przestudiuje ją. :)
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez pawlacz » 25 lip 2013, o 11:49

Udało mi sie skleić prowadnice uchyla i zamyka sie sam, wjechac tez wjedzie pod dach jak mu troche pomoge ale jak juz ma wyjechac z dachu to nie ma opcji. Miał moze ktos taki problem?

Moze wystarczy nasmarowac porzadnie?

A i co powoduje ze ta strona po ktorej jest ulamana prowadnica jest nizej jak sie uchyli dach? Wszystko jest rowno ale jak przykrece szybe to widac ze jest nie równo.
pawlacz
Czytacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka