podświetlene wewnątrz auta

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Sloniuu » 3 mar 2012, o 15:46

Zarówka jest rurkowa wiec na pewno nie bieguny, niedlugo zobacze
Sloniuu
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 13:12
Lokalizacja: Szczecin

 

Podświetlenie deski rozdzielczej

Postprzez Martin92 » 3 mar 2012, o 16:38

Witam, mam taki problem, gdy zapalam światła podświetlenie deski tez świeci ale bardzo słabo, znalazłem w domu dwie takie same żarówki założyłem ale to nic nie dało dalej słabo świeci, proszę o pomoc bo już nic nie przychodzi mi do głowy :/
Tam gdzie zaczyna się pasja, kończy ekonomia ;]
Avatar użytkownika
Martin92
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 22:04
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez golf 1.4 » 3 mar 2012, o 17:04

Może masz zmniejszoną jasność podświetlenia? Sprawdź rolkę która jest koło włącznika świateł, może jest ona przykręcona na małą ilość światła.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez golf 1.4 » 3 mar 2012, o 17:07

witboy ma racę, prawdopodobnie wypiął Ci się o ile się nie mylę to taki podłużny plastik który naciska włącznik. Miałem to samo u siebie, musisz rozebrać schowek bo bez tego się nie obejdzie.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Oświetlenie ogrzewania szyby, elektrycznych szyb

Postprzez czeslaw1234 » 3 mar 2012, o 18:45

Cześć
mam kilka pytań w sprawie wymiany oświetlenia przycisków oświetlania szyby oraz elektrycznych szyb dokładnie chodzi te zaznaczone na tym zdjęciu:
Obrazek
zdjęcie pożyczone od jednego z użytkownika tego forum


dostałem się do przełączników
w przełącznika do ogrzewania szyby są 2 żarówki (1 1,2W 12V biała i jedna malutka zielona)
próbowałem szczypcami wyciągnąć białą ale skończyło się na tym, że żarówkę wyciągłem ale nóżki zostały w środku, coś mi tu nie gra czyżby ta biała była tam na stałe czy jednak ja zle zrobiłem i urwałem nogi?
w przełącznikach do szyb są tylko po jednej zielonej tzn 1 żarówka na 1 przełącznik

mam teraz takie pytanko jak czy da się wyciągnąć te zielone żaróweczki?

oraz mam kolejne pytanie zwiazane z oświetleniem klimatyzacji czy na 3 przekrętła jest tylko 1 żaróweczka biała?

pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc!
czeslaw1234
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 mar 2012, o 18:27
Lokalizacja: Podhale

Postprzez Martin92 » 3 mar 2012, o 19:25

No, była ustawiona na małą ilość swiatła :wstyd: dzięki za podpowiedz, temat do zamknięcia
Tam gdzie zaczyna się pasja, kończy ekonomia ;]
Avatar użytkownika
Martin92
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 22:04
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Radi » 3 mar 2012, o 20:02

czeslaw1234 napisał(a):dostałem się do przełączników
w przełącznika do ogrzewania szyby są 2 żarówki (1 1,2W 12V biała i jedna malutka zielona)
próbowałem szczypcami wyciągnąć białą ale skończyło się na tym, że żarówkę wyciągłem ale nóżki zostały w środku, coś mi tu nie gra czyżby ta biała była tam na stałe czy jednak ja zle zrobiłem i urwałem nogi?
w przełącznikach do szyb są tylko po jednej zielonej tzn 1 żarówka na 1 przełącznik

mam teraz takie pytanko jak czy da się wyciągnąć te zielone żaróweczki?

oraz mam kolejne pytanie zwiazane z oświetleniem klimatyzacji czy na 3 przekrętła jest tylko 1 żaróweczka biała?


co do oświetlenia przełącznika podgrzewania to o ile dobrze pamiętam nóżki zarówki są przylutowane żarówka świeci sie jak włączysz ogrzewanie
a włącznik podświetla zielona dioda można ją wymienic jesli chcesz zmienic kolor
co do włącznika elektryki szyb to jest podswietlony diodami je tez można wymienic o ile znasz sie na lutowaniu

co do pokreteł to zgadza sie jest tylko jedna żar. i nie jest to udane rozwiązanie idzie to obejsć ktoś kiedys na forum sprzedawał takie panele diodowe pasujące do tych pokręteł
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Oświetlenie zegarów szybka pomoc.

Postprzez Sloniuu » 3 mar 2012, o 20:28

Witam mam pewien dylemat, a więc mam tutaj oświetlenie zegarów ( robił to poprzedni właściciel) chciałem zamienić niebieskie żarówki na czerwone. Lecz mam pewnien dylemat nie wiem jak to zrobic. Zrobiłem zdjęćie całego połączenia oraz nowej żarówki led.
Czerwone kółka to żarówki
Niebieskie kółka to bieguny.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5c ... 9d6f6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a46 ... 35f71.html


Moje pytania brzmią:
1. Skąd mam wiedzieć gdzie w nowej żarówce jest + a gdzie jest -
2. Jak przylutować nowe żarówki żeby wszystko działało jak należy
3. Gdzie jest jaki biegun oznaczony na zdjęciu.

Proszę o szybką pomoc :)
Sloniuu
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez prezesik » 3 mar 2012, o 20:54

patrzac na diode z drugiego linka po lewej stronie to anoda, czyli (+). W srodku diody zawsze jedna blaszka jest mniejsza, to zawsze bedzie (+). Tak zamo patrz na diody zamontowane przez poprzedniego wlasciciela - mniejsza blaszka w srodku diody to zawsze bedzie (+).
Przewod podlaczony od listwy przy liczniku idacy do mniejszej blaszki w diodzie to jest (+). Jak widac poprzedni wlasciciel polaczyl diody szregowo.
Wejdz na google i napisz "szeregowe polaczenie diod led", bedziesz mial wszystko opisane.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Sloniuu » 3 mar 2012, o 21:23

Dzieki , odpowiedziałeś mi na wszystkie pytania :)
Biorę się do roboty, jak zrobie to wstawie fote :)

[ Dodano: 2012-03-04, 15:29 ]
Efekt w dzień , w nocy bedzie wyglądać o wiele lepiej.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2b ... b446a.html
Sloniuu
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Sloniuu » 4 mar 2012, o 14:17

Wszystko działa po prostu kupiłem za mocną żarówke, wie ktoś gdzie kupie żarówkę rurkową led 12v 3w około 28mm długości?
Sloniuu
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pablomed » 4 mar 2012, o 23:28

czeslaw1234,może fotki z tej stronki pomogą http://www.blauetachos.de/doc/vw/golf_3/index.htm
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości