wszystko o sondzie lambda

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez K@mil » 9 sty 2012, o 22:23

Kociemb napisał(a):Silnik z mk3 ale siedzi w mk1...

W sumie to nie wiem jeszcze ile pali bo swap idzie mi jak krew z nosa i nie mam czasu do końca wszystkiego ogarnąć. Po odpaleniu z kanistra chodzi równo.
Czyli możliwe że będzie działać normalnie ? A jak z założeniem gazu bez sondy ? bo słyszałem że może być potrzebna... ?


Kolego to jak zakladasz taki temat to powinieneś opisac wszystko ze robisz swapa na taki i taki silnik, bo o tej sondzie to wyrwane z kontekstu ...

Jak robisz swap to sonde zakładaj tutaj nie ma nad czym rozmawiać, sonda musi być, zrób ją tak jak w oryginale czyli tak jak pisalem w pierwszym poście, sprawa jest prosta aby ją zamontować...
Myslalem ze Ty juz tak jezdzisz itp

Co do sondy to gaz ma swoja sondę a dokladnie emulator sondy LPG, tylko ze te cudo jest podłączone własnie to przewodów od sondy
np http://allegro.pl/promocja-emulator-son ... 86828.html
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

 

Postprzez Kociemb » 9 sty 2012, o 22:28

Przepraszam że namieszałem :oops:
Z tego co wiem w dawcy nie było sondy.
Kociemb
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:16
Lokalizacja: Kielce

Postprzez K@mil » 9 sty 2012, o 22:30

Kociemb napisał(a):Przepraszam że namieszałem :oops:
Z tego co wiem w dawcy nie było sondy.


Poprostu uławiasz sprawe i moze wiecej osob by znało odp na Twoj problem :P
przepraszać mozna dziewczyne hahaha :p

To zrób to tak jak w ABD było wpakuj sondę do kata :)
Poczytaj sobie link od Marcin.... :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

1.4 ABD sonda lambda a STRUMIENICA

Postprzez adamooldzz » 12 sty 2012, o 17:05

Tak jak w temacie co zrobić z sondą lambda jeżeli mam zamiar wstawić strumienice? :-o
adamooldzz
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 17:54
Lokalizacja: Łódź

Postprzez greg_117 » 12 sty 2012, o 17:14

ja mam ten sam silnik co i Ty :) i sonde sobie przemieściłem w inne miejsce :) bliżej silnika i jest oki :)
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez adamooldzz » 12 sty 2012, o 20:40

A jakby ja całkowicie wywalić ? :mrgreen:
adamooldzz
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 17:54
Lokalizacja: Łódź

Postprzez greg_117 » 12 sty 2012, o 21:06

nie da rady :) auto może duzo ci palić oraz lipnie chodzić ;/ zrób jak mowię :) przenieś ją i po problemie hehe :)
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez Andreew » 12 sty 2012, o 21:47

Andreew
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:32
Lokalizacja: okl

Postprzez Radekb351 » 12 sty 2012, o 22:44

Strumienica to nie najlepszy pomysł, jeśli chcesz wywalić kata to po prostu go zdejm odetnij flansze. Dospawaj do kawałka rurki, wywierć dziurę ma lambdę, wspawaj nakrętkę w która wkręcisz lambdę. Zakładasz do auta i wszystko gra.
Sonda lambda odpowiedzialna jest za optymalny skład mieszanki, bez nie auto nie będzie dobrze śmigać.
:-)
Avatar użytkownika
Radekb351
Gaduła
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:53
Lokalizacja: STW

Jaka sonda lambda?

Postprzez PabloSBT » 13 sty 2012, o 13:17

Witam! samochód mi przerywa i nie równo chodzi zarówno na benzynie jak i na gazie jak odłącze wtyczkę od lambdy to nie widzę żadnej różnicy. Na zimnym przebiera na benyznie jak się rozgrzeje to znowu mu falują obroty na wolnych. silnik krokowy sprawny reduktorem nie da się zubożyć na wolnych obrotach mieszanki cały czas sonda widzi bogato a samochód nie równo chodzi i falują obroty.Więc postanowiłem zmienić sondę i teraz moje pytanie jaką sondę kupić ? żeby nie była zbyt droga a była dobra
bawić się w uniwersalne sondy czy lepiej kupić dedykowaną ?
Samochód Golf III 1.6 ABU z gazem sonda 4 przewodowa prostokątna wtyka
znalazłem takie coś na allegro Sonda Magneti Marelli więc chyba dobra firma :d
http://allegro.pl/sonda-lambda-beetle-g ... 51088.html
Bosh
http://allegro.pl/bosch-sonda-golf-iii- ... 65572.html
inna
http://allegro.pl/sonda-lambda-vw-golf- ... 65565.html
nie wiem jaką wziąść nie którzy mówią że te uniwersalne są do kitu bo co jest do wszystkiego to jest do niczego :P a niektórzy chwalą sobie te uniwersalne, jakie jest wasze zdanie ma ktoś uniwersalną sondę ?
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez pablomed » 13 sty 2012, o 20:43

PabloSBT, tej trzeciej nie kupuj, niema markowych sond nieznanej marki, wtyczka jest jej jedyną zaletą.
W orygilanlność Boscha trochę wątpię, ta Magneti Marelli może być, w sklpie taka sama kosztuje ok 180-190 zeta.
Z tym że te objawy co podajesz: napisałbym że masz z 1-2 procent szans że to pomoże. Zrób reset jeśli po odpaleniu po resecie znaim się silnik nagrzeje też bedzie przebierać to spokojnie możesz sondę wykluczyć. Ponieważ to jest na obu paliwach - to raczej bedzie coś z układem zapłonowym, ew. uszkodzenie instalacji LPG i pali oba paliwa na raz
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez PabloSBT » 13 sty 2012, o 21:08

caly uklad zaplonowy mam juz wymieniony wszystkie czesci oprocz kabli bosha wiec raczej powinny byc ok, dla tego podejrzewam sade bo jak odpale po resecie na benzynie z wylaczonym lpg .bingo m. To sonda nie oscyluje ustawia sie na 0.45 i przebiera na wolnych albo idzie na mieszanke bogata i tak zostaje na lpg to samo napiecie spada do 0V i wtedy obroty spadaja w dodatku jest słaby i mulasty i na lpg i na benzynie
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości