Tania jazda...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez krystek.l » 12 sty 2012, o 19:50

ja bym się nie przejmował ceną wody destylowanej bo akurat wodę destylowaną nie jest trudno uzyskać a domowymi sposobami szybki idzie zebrać sporą ilość :)
krystek.l
 

 

Postprzez prezesik » 12 sty 2012, o 20:01

rownie dobrze mozna stosowac deszczowke to tego systemu. To jak krystek, robimy projekt HHO?
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez krystek.l » 12 sty 2012, o 20:12

prezesik25, ja bym wolał jednak coś z tym Sopotem i wiaderkami na plaży wlewać se tą słoną wodę do baku... jakoś mnie isę ta opcja bardziej uśmiecha, no bo:
- plaża, słońce, piasek :P
- kibitki, dziewczęta, opalone ciałka dziołch :D
- fajne miasto, widoki, dużo znajomych przy okazji ze studiów... :cwaniak:
- i jaka ekonomia z pożytecznym.... se jedziesz nad morze auto zatankować :D i przy okazji wypocznie człowiek....

aaach jo... :]
krystek.l
 

Postprzez bendi86 » 12 sty 2012, o 23:45

Nie zapomnij kąpielówek ;)
bendi86
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 09:42
Lokalizacja: Góra

Postprzez Bradley » 13 sty 2012, o 00:42

Pytanie ogolne.
Czy ktos kiedykolwiek przechodzil kontrole ITD w celu sprawdzenia paliwa?
Jak sprawdza sie czy w baku jest zalany OO? Organoleptycznie po kolorze?
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez prezesik » 13 sty 2012, o 00:44

Bradley napisał(a):Jak sprawdza sie czy w baku jest zalany OO? Organoleptycznie po kolorze?
smakowo :)
No na pewno mają jakieś odczynniki w celu "udowodnienia" grzechu.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Bradley » 13 sty 2012, o 00:51

Ale jak udowodnia ze wlalem OO jak wymieszam go z ON? Przeciez to na stacji mogli ochrzcic moje paliwo w baku. Nie mialem OO wiec nie wiem w jakiej proporcji miesza sie z ON zeby kolor byl bardziej zolty niz czerwony i czy w ogole jest mozliwe zmieszanie tak zeby kolor byl zlbizony do ON.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez bendi86 » 13 sty 2012, o 01:07

Na pewno dla nich miłym zaskoczeniem jest czerwony kolor próbki - jesteś wtedy ugotowany. Z odczynników to wydaje mi się że na drodze w warunkach polowych mogą badać zawartość siarki lub jej pochodnych. Ale lanie oranżady zależy od tego gdzie jeździsz- jak wkoło domu w Parzęczewie Dolnym lub innym jakimś zapupiu to ok, gorzej jak pchasz się na trasy gdzie na przykład może stać inspekcja drogowa, gdzie jeździ dużo tirów bo to je przeważnie badają lub busy, wszelkiego rodzaju dostawczaki, autobusy, lub inne jakieś szatany Rzeczypospolitej... Osobówki też trzepią pewnie z nudy lub dla zasady ale na kontrolę można się spodziewać na jakiś przelotówkach lub wjazdach do większych miast.

[ Dodano: 2012-01-13, 00:25 ]
A co jak będą chcieli zbadać tą Twoją stację żeby im udowodnić oszustwo ? Powiesz, że gdzie zatankowałeś? A barwnik w OO jest dość wydajny więc jakbyś nawet pomieszał ON z OO w proporcji 50/50 to i tak będzie czerwone, mniej ale jednak.
bendi86
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 09:42
Lokalizacja: Góra

Postprzez Matiuas » 13 sty 2012, o 01:31

Bradley, Kwas siarkowy ładnie odbarwia OO, ale z silnika sieczkę zrobi
Matiuas
Badacz tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 17 sty 2009, o 00:29
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez bendi86 » 13 sty 2012, o 01:34

o to prawda 100 % korozji a wydech ma poprzepalane i skorodowane spawy.
bendi86
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 09:42
Lokalizacja: Góra

Postprzez Bradley » 13 sty 2012, o 09:24

bendi86 napisał(a):Bradley, Kwas siarkowy ładnie odbarwia OO, ale z silnika sieczkę zrobi

Tak, tak. Czytalem ta "opcje". A pozniej wapno zeby pH bylo spowrotem neutralne. Jedno g, zalewac drugim g. Nie jestem takim desperatem :) Ale OO do Webasto wydaje sie bardzo przyjemna opcja.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez Golfik1986 » 13 sty 2012, o 21:00

osobowki tez trzepia i dosyc czesto ITD juz u mnie podróżuje na motorkach i rowerkach po miescie kiedys widzialem. mojego znajomego jest mysliwym zlapali w lesie gdzies jak na polowanie jechał passatem mial zalany OO zrobili mu badanko jakims czujnikiem do baku i wyszlo ze dyma na czerwonej dostal mandat co jest najzabawniejsze mial nalane chyba 45l czerwonej przemnozyli to razy cene aktualna ropy na stacji i na taka kwotę wystawili mandat :lol: z tego co slyszalem wymieszanie czerwonej z ropa raczej nic nie da bo maja swoje jakies wskazniki po ktorych widac jaka zawartosc siarki posiada paliwko w baku. mi sie ogolnie udawalo jak jezdzilem golfem czasami troche styki mialem bo smród za dupa straszny kazda kumajaca osoba zjarzy ze dymasz na oranżadzie i kopecenie jak w dupe auto dostalo
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości