Tania jazda...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Tania jazda...

Postprzez Hellboy » 20 maja 2008, o 13:11

A więc zakladam temacik o pewnej sprawie która od jakiegos czasu mnie interesuje. Prosze o wasze zdanie, ale poparte konkretnymi argumentami..

Jak ktoś ma napisać "lej opał a silnik rozwalisz" bez rzadnych argumentów - niech sobe daruje.

A więc - jakie jest wasze zdanie na temat jeżdżenia na oleju roślinnym bądź opałowym?
(Ew. jakieś inne propozycje).
Hellboy
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 09:02
Lokalizacja: Poznań

Tania jazda...

 

Postprzez pawel_ns » 20 maja 2008, o 13:26

patrzylem za tym na googlach i wyczytalem:

"Czy napęd na olej jadalny może uszkodzić silnik? Zdaniem byłego rajdowca, mechanika Andrzeja Szyjkowskiego, w dieslach nowej generacji, z tzw. pompami wysokociśnieniowymi i elektroniką, jazda na oleju rzepakowym jest niemożliwa. - Czujniki zablokują w nich pracę silnika. Ale przy starszych dieslach 8-10-letnich nic się nie dzieje - mówi. - Kłopot może być w zimie, bo olej jadalny zgęstnieje i potrzebne są podgrzewacze. Ale w lecie nie ma to wpływu na pracę silnika."

ale jednak ja nie probuje ;)
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez arek ryba » 20 maja 2008, o 13:36

pawel_ns napisał(a):w dieslach nowej generacji, z tzw. pompami wysokociśnieniowymi i elektroniką, jazda na oleju rzepakowym jest niemożliwa
czytałem w auto świecie o teście oleju jadalnego. na mk2 1,6 disel i mk5 najnowszy disel. mk2 nic nie było w mk5 kawałki turbiny znalazły się w wydechu-jazda zakończona. jeśli chodzi o opał mój znajomek miał opla omegę 2,3 tdi i 8 lat lał w nią opał, i sprzedał na chodzie za nawet fajną kase. to prawda że olej opałowy jest suszszy niz normalna ropa ale na silniki disla te starsze nie ma żednego wpływu.
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez Hellboy » 20 maja 2008, o 13:37

arek rybczyński napisał(a):
pawel_ns napisał(a):w dieslach nowej generacji, z tzw. pompami wysokociśnieniowymi i elektroniką, jazda na oleju rzepakowym jest niemożliwa
czytałem w auto świecie o teście oleju jadalnego. na mk2 1,6 disel i mk5 najnowszy disel. mk2 nic nie było w mk5 kawałki turbiny znalazły się w wydechu-jazda zakończona. jeśli chodzi o opał mój znajomek miał opla omegę 2,3 tdi i 8 lat lał w nią opał, i sprzedał na chodzie za nawet fajną kase. to prawda że olej opałowy jest suszszy niz normalna ropa ale na silniki disla te starsze nie ma żednego wpływu.


czyli na AAZ też moze nie szkodzic? :gwizd:
Hellboy
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 09:02
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Adi » 20 maja 2008, o 13:39

Tak jak pisałem na GG.
Przejeździłem całe wakacje 2006 na przypale / opale / w TD
Takrze po Wawie.
Ojciec leje czerwien do T4 od dobrych paru lat i nic sie nie dzieje z silnikiem.
Nawet nie kopci. Ponoc opal czystrzy od ON
Adi
 

Postprzez pawel_ns » 20 maja 2008, o 13:40

ale podobno pachnie frytkami w aucie :?:
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Hellboy » 20 maja 2008, o 13:41

w aucie chyba nie, za autem raczej
Hellboy
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 09:02
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Adi » 20 maja 2008, o 13:45

pawel_ns napisał(a):ale podobno pachnie frytkami w aucie


Hellboy napisał(a):za autem raczej

zdarza sie raz wracałem ze spotu MS i jechałem ze dzipem cheroocie czy jak to sie tam pisze stary typ i dizel i walilo frytkami :-o
Adi
 

Postprzez pawel_ns » 20 maja 2008, o 13:47

no wlasnie... wiesz jak miski poczuja frytki to bedzie niedobrze :)
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Hellboy » 20 maja 2008, o 13:49

a roslinny też nielegalny? Nie do końca się w tym orientuje

[ Dodano: 2008-05-20, 14:22 ]
jakies jeszcze moze sugestie a propos szkodliwosci roznego typu olejów do napędzania dieselka? ;-)

[ Dodano: 2008-05-20, 17:44 ]
http://www.poznan.ic.gov.pl/bip/ShowDoc?id=206

chętny ktoś? :D:D
Hellboy
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 09:02
Lokalizacja: Poznań

Jak wiadomo ropa na stacji jest droga...

Postprzez vnv_nation » 25 wrz 2008, o 15:23

Nie znalazlem podobnego tematu, a jesli bylo to raczej bardziej ogolnie. Czym mozna karmic golfa 1.9 TD nie liczac odwiedzania stacji benzynowej? Wiem ze mozna wszystko wlac i olej do frytek tez, ale chodzi mi cos co nie bedzie bardzo wplywalo na zuzycie silnika, turbiny itd. Silnik TD z tego co sie zorientowalem o tyle lepszy ze nie ma w nim wiekszej elektroniki i innych takich rzeczy i mozna bardziej pokombinowac z paliwem.. Jakies propozycje? :)
Avatar użytkownika
vnv_nation
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23 wrz 2008, o 19:28
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Adi » 25 wrz 2008, o 15:31

Adi
 

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości