Tania jazda...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez Golfik1986 » 28 gru 2008, o 23:04

leopard, jestem w szoku. kawal dobre roboty :super:
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

 

Postprzez kuzmus » 28 gru 2008, o 23:41

vnv_nation napisał(a):masz benzyniaka i jezdzisz na benzynie bo... nie masz innej mozliwosci ;)
wlasciciele dieslow jednak maja kilka opcji co lac do swojego baku :)
jakbys mial diesla tez bys kombinowal :)


Ma inna mozliwosc :) LPG :)

A co myslicie o montowaniu, bardzo zadkim montowaniu LPG do Disla? :D
Avatar użytkownika
kuzmus
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 8 paź 2008, o 18:52
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Golfik1986 » 29 gru 2008, o 00:02

kuzmus napisał(a):A co myslicie o montowaniu, bardzo zadkim montowaniu LPG do Disla? :D

kategorycznie mowie NIE. gdzie te smierdzace jaja pakowac do dieselka :lol:
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez renifer24 » 29 gru 2008, o 01:30

leopard szacunek dla Ciebie

Ps . Chlopaki po co to wszystko :?: porownajcie cene litra ON a litra oleju z marketu :lol:
!!!! Sprzedam mojego golfika !!!!!
1994 r
Avatar użytkownika
renifer24
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 17 cze 2007, o 22:24
Lokalizacja: Chojnice . pomorskie

Postprzez Zico63 » 29 gru 2008, o 02:06

Pewnie Koledzy leją olej nie DO frytek tylko PO frytkach :-D , bo inaczej wszystko to się nie opłaca. Kolega Renifer 24 dobrze pisze, nie warto, ale temat to temat :evil2:
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

kto z Was ma D lub TD i leje opał lub coś innego

Postprzez GITgostek » 12 kwi 2009, o 19:28

witam chciałbym sie Was tutaj zapytać czy jeździcie np. na opale , nafcie, oleju roślinny itd

jeśli macie silniki D tub TD to powiedzcie czy mogą być jakieś ekekty uboczne, negatywne skutki lanie tego oleju

może macie jakiś znajomych ... którzy próbowali

yyyy posiadaczy silników benzynowytch i TDi prosze o nie udzielanie głosów , no chyba że mieli wcześniej zwykłe diesle
Avatar użytkownika
GITgostek
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 17:29
Lokalizacja: dolnośląskie

opał do silnika TD

Postprzez Darecki890 » 12 kwi 2009, o 22:08

koledzy silniki TD uwielbiają opał w moim golfie zrobiłem 90000km na oleju opałowym i nic sie nie dzieje żadnych skutków ubocznych :-D
Darecki890
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 22:03
Lokalizacja: Giżycko

Postprzez macQ » 14 kwi 2009, o 22:52

a ja jeżdze na oszczednosciach :D zawsze to 1zł taniej na litrze niz na stacji ale jakbym nie mial mozliwosci to bym kombinowal z innymi olejami :P nie wiem co niektorzy widza w tym ze ktos leje np opal czy olej po frytkach.... jezdzi? - jedzi, a to najwazniejsze.... jezeli panstwo okrada nas z akcyzy za paliwo to czemu my nie mozemy pokombinowac zeby jezdzic taniej? czy tu sa sami uczciwcy? :/ nie wydaje mi sie.... heloł!! TU JEST POLSKA I KAŻDY KOMBINUJE JAK MOŻE... niestety :zly:
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

Postprzez Procent » 15 kwi 2009, o 22:08

Szkoda słów. Lejcie sobie ten opał czy rzepakowy, a ja i tak zaufam ON i do tego jeszcze Verva. Stać mnie na kupno diesla to stać mnie tankować ON. Proste i tak taniej wychodzi jak benzynka
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez franek » 29 kwi 2009, o 10:26

ja jezdzilem na oleju rzepakowym roznymi samochodami i wam powiem ze silnik ma kopa ale trzeba dolewac troche ropy bo zimny silnik nie zapali rano ogolnie jest ok oprocz malej niescislosci ten szmelc rozpieprza wtryski nowe koncowki boscha rozwalil po 1000 km odradzam ,ja jezdze na rosyjskim łukoilu sasiadowi chodzi na nim nowy merol i nie wyrzuca błedow na kompie,a jak tankował orlen to mu ieraz wyrzucalo awarie kiepskie paliwo odradzam zdecydowanie olej rzepak
franek
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 21:36
Lokalizacja: domanice

Postprzez GITgostek » 2 maja 2009, o 18:41

ja mam 1.9 TD i pół roku przejeździłem na opale bez problemów

zawsze jak jade w daleką trase bo leje opał

bez dolewania żadnego oleju do frytek

jak macie przezroczyste wężyki paliwa to zamalujcie je na czarno żeby nie było widać czerwonego

zachowanie mojego golfa

OPAŁ - LEPSZA MAC (lepsza od ON)

ROŚLINNY - MUŁ (katastrofa)

dzisiaj chyba nikt nie kupuje roślinnego bo litr jest droższy od litra na stacji


UWAGA !

dodam że jeśli macie diesla jeździcie na ropie a potem uzależniacie go od opału minimum 500-1000L to jeśli wracacie z powrotem na rope musicie wymienić filter paliwa bo będzie sie wam układ paliwowy zapowietrzał i nie odpalicie golfa, obroty spadną do zera i będzie migać kontrolka od oleju, niedawno mi sie tak stało także uprzedzam oraz dziękuje za uwage
Avatar użytkownika
GITgostek
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 17:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez tofik 1,9 » 28 sie 2009, o 13:54

Zrobiłem teścik -porównałem bioester-cena 2,99.ekodiesel-3,75 i verva-3,94.Na każdym paliwie jeżdziłem w ten sam sposób i na takiej samej trasie.Ekonomika jazdy najlepsza okazała sie dla vervy bo spalanie mi wyszło 4,7/100 km,ekodiesel-5,3,bioester-6,1.Uważam że moj golfik jeżdziłby bez problemu na "frytkach" przez długi czas bo bioester ma wszelkie potrzebne certyfikaty i mieści się w normach dotyczących paliw płynnych bo inaczej nie był by sprzedawany na stacji.jednak ze wzegledu na niższa kaloryczność w jednostce objętości spalanie jest znacząco wyzsze i przy obecnych relacjach cenowych nie jest opłacalne.przy cenie vervy ok4 zł bioester na stacji bliska powinien kosztować 2,5-2,6 wtedy lał bym własnie bioester.po zatankowaniu ekodiesla dolewam odrobinę bioester bo ma dobre własciwości smarne.

[ Dodano: 2009-08-28, 14:06 ]
tak samo ..lub podobnie jest z opałem-bańka 20 litrów kosztuje około 3 zł a spali na pewno więcej.Nie twierdzę ze oo,bioester,olej po frytkach czy inne paliwo jest szkodliwe dla silnika bo sądzę ze to można stwierdzić jedynie w testach w warunkach laboratoryjnych gdzie wyelminuje sie czynniki powiedzmy"inne" majace wpływ na trwałośc silnika twierdze tylko że srednio to się kalkuluje pod wzgledem ekonomicznym...

[ Dodano: 2009-08-28, 14:07 ]
banka 20 litrów-60 zł tj 3 zł za litr... :-)
tofik 1,9
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 kwi 2008, o 19:57
Lokalizacja: kujawy

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości