Tania jazda...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez Gracjan » 2 maja 2010, o 11:04

Podłączę się pod temat.Mam silnik 1Y przystosowany do biopaliwa przez niemiecką firmę ELSBETT(są podgrzewacze ,podwójne filtry i cos tam cos tam),nie mam odpowiedniego sprzetu zeby wrzucic fotki.W kazdym badz razie nie czuje różnicy na paliwach nawet na rzepaku lata az miło.nie testowałem tylko opalu. :chytry:
BYWAŁO GORZEJ I KLASKALI.....
Gracjan
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 mar 2010, o 10:05
Lokalizacja: z tamtąd

 

Postprzez dadi321vw » 5 maja 2010, o 07:50

Ja jeżdżę na ropie na opale też często jak mi się trafi i powiem tyle moje zdanie żądnych frytków bym nie nalał chyba że cena spadnie już naprawde nisko. Opał każdy mówi nie lej bo zajeździsz silnik ja leje opał rope to co jest w domu uważam że jeżęli jest zwykła pompa nie pompowtryski to napoewno nic się nie stanie napewno nie u strago golfa tdi, i niech mi nikt nie mówi że zajde silnik bo dobry opał jest wiele lepszy od naszej ropy oczywiście dobry nie mówie o tych odbarwianych cudach bo tego bym nie nalał szkoda silnika, jak leje czysty opał to troszke oleju dolewam i wszystko olej do mieszanki pół syntetyk nie mixsol bo to już jest przeżytek i nawet mogę stwierdzić że na opale lepszego buta ma tyle. :lol:
Avatar użytkownika
dadi321vw
Badacz tematu
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 gru 2009, o 21:38
Lokalizacja: TKA Zakrzów

Postprzez kamil20 » 5 maja 2010, o 09:25

dadi321vw napisał(a):Ja jeżdżę na ropie na opale też często jak mi się trafi i powiem tyle moje zdanie żądnych frytków bym nie nalał chyba że cena spadnie już naprawde nisko. Opał każdy mówi nie lej bo zajeździsz silnik ja leje opał rope to co jest w domu uważam że jeżęli jest zwykła pompa nie pompowtryski to napoewno nic się nie stanie napewno nie u strago golfa tdi, i niech mi nikt nie mówi że zajde silnik bo dobry opał jest wiele lepszy od naszej ropy oczywiście dobry nie mówie o tych odbarwianych cudach bo tego bym nie nalał szkoda silnika, jak leje czysty opał to troszke oleju dolewam i wszystko olej do mieszanki pół syntetyk nie mixsol bo to już jest przeżytek i nawet mogę stwierdzić że na opale lepszego buta ma tyle.

Znajomy zrobił astrą 1,7 diesel isuzu 300 tys km na opale i nic sie nie działo złego
kamil20
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 01:24
Lokalizacja: BRZEZINY ok. ŁODZI

Postprzez k-m-r1 » 5 maja 2010, o 14:46

znajomy na stolarnie i suszarnie ogrzewa opałem jak tylko pamietam co roku zmienia auto ale to dla zasady wychodzi ubezpieczenie przegląd to sprzedaje i kupuje inne jezdziłchyba wszystkim i leje tylko opał i jest zadowolony

ahas jest u mnie pare osó które biorą paliwo raz do roku zalerzy kto i jak 300 600 litrów to im za litr firma spuszcza po 30-40 groszy taniej jak na najtanszych stacjach
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez leopard » 5 maja 2010, o 15:30

kamil20 napisał(a):Znajomy zrobił astrą 1,7 diesel isuzu 300 tys km na opale i nic sie nie działo złego

nie mozliwe - 300kkm przy normalnym codziennym jeżdzeniu to 10 lat eksploatacji - buda astry 10 lat nie wytrzyma ;-) :-D
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Bradley » 5 maja 2010, o 21:00

leopard napisał(a):
kamil20 napisał(a):Znajomy zrobił astrą 1,7 diesel isuzu 300 tys km na opale i nic sie nie działo złego

nie mozliwe - 300kkm przy normalnym codziennym jeżdzeniu to 10 lat eksploatacji - buda astry 10 lat nie wytrzyma ;-) :-D

Dopiero sie rozgrzewa ;) Moj Kadett wytrzymal 24 lata poki mu sie nie rozjechalo na boki... (wahacze).
Silnik przezyl bude :lol:
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez bobofrut » 5 maja 2010, o 21:51

koledzy piszecie tak o tym opale,a co będzie jak zatrzyma was ITD (INSPEKJA RUCHU DROGOWEGO) i sprawdzom co macie w zbiorniku :?: , ja jusz takom sytuacje mialem ale vw t4 naszczęście mialem orginal.i zawsze leje orginal
uslugi spawalnicze nr.tel.603 306 459
bobofrut
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: pomorskie.GBY

Postprzez leopard » 6 maja 2010, o 00:55

bobofrut napisał(a):koledzy piszecie tak o tym opale,a co będzie jak zatrzyma was ITD

nie ma takiej opcji ... ITD może kontrolowac tylko transport zarobkowy
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez dadi321vw » 6 maja 2010, o 09:08

No własnie zresztą kto tam zagląa do baku osobówki, odnosinie opału auto chodzi i jak ma chodzić to będzie chodzić na ropie i na opale kiedyś słyszałem coś takiego na innym forum zdaje się audi chodziło o 80 z silnikiem 1.9td.aaz.
Gość nalał opału silnik padł i co winna opału nie!!! miał paść to samo stało by się na ropie takie moje zdanie i wielu innych większośći. :lol:
Avatar użytkownika
dadi321vw
Badacz tematu
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 gru 2009, o 21:38
Lokalizacja: TKA Zakrzów

Postprzez bobofrut » 6 maja 2010, o 20:37

:dobani: kolego co do ITD to sie mylisz,bo vw t4 nie jest zarejestrowany na firme tylko na mnie.kiedyś tak bylo że sprawdzali tylko transport cięszki,lecz przepisy sie zmienily i teraz mogom sprawdzać nawet osobówki :chytry:
uslugi spawalnicze nr.tel.603 306 459
bobofrut
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: pomorskie.GBY

Postprzez dadi321vw » 6 maja 2010, o 20:44

Wiem żę mogą to sprawdzic ale zdaża się to raz na 1000 oczywiście w przenosini mówi zazwyczaj się tego nie robi miałeś pecha i tyle. :-x
Avatar użytkownika
dadi321vw
Badacz tematu
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 gru 2009, o 21:38
Lokalizacja: TKA Zakrzów

Postprzez bobofrut » 6 maja 2010, o 21:15

nie mialem pecha bo bylo wszystko ok,tylko wiem ile to kosztuje i sprawa idzie do sondu ,najmniejszy mandat to 5000tyś :-o (kolege zlapali w grudniu 2009r)
uslugi spawalnicze nr.tel.603 306 459
bobofrut
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: pomorskie.GBY

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości