Tania jazda...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez jurekgo » 9 sty 2012, o 19:42

witam masz racje kolego ze lanie byleczego daje po ddd dla pomp majac okazje byc w fracji jest tak zwane paliwo bio ale traci sie na mocy ina dynamice auta tagze szanujmy swoje silniki i pompy .pozdrawiam
jurekgo
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 sty 2012, o 20:09
Lokalizacja: kolobrzeg

 

Postprzez prezesik » 9 sty 2012, o 20:35

jurekgo poczytaj sobie temat na elektrodzie.pl "auto na wode" lub np. gazu GEET, jest sporo i bardzo ciekawie opisane dzialanie calej instalacji, a do wykonania to trudne nie jest.
Ostatnio edytowano 11 sty 2012, o 17:51 przez prezesik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Golfik1986 » 9 sty 2012, o 23:41

bendi86 napisał(a):dodam ze konstruktor Pan Diesel zakładał tylko olej roślinny jako napęd gdy go konstruował...

nie wiem jak to dziala w proporcji ale jakbys biostru nalal na typowej minusowej temp do tdika ciezki jego zywot stare sieczki to przemuca ale na tdika bioster jest za gesty na zime.
PALUCH napisał(a):Szanujmy pompy bo ostro dostają po Dup.e jak sie leje byle co

wizje sa podzielone kumpel tlucze golfa dobre 5 lat na czerwonej rzadnej usterki. ja lalem rozne wynalazki rozszczelnila mi sie pompa ciekla ropa na ziemie regeneracja musiala byc. ale teraz pytanie czy ona juz miala swoj przebieg czy od jakosci paliwa. u pompiarza u ktorego to robilem twierdzil ze te pompy wytrzymuja kolo 300tysi a u mnie przebieg byl bliski.
prezesik25 napisał(a):"projekt HHO"

i co to takiego
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez bendi86 » 10 sty 2012, o 10:17

Bo roślinnego nie lejesz z bańki bezpośrednio jak kupisz tylko w odpowiedniej proporcji mieszasz z alkoholem metylowym lub po prostu denaturatem żeby wytrącić glicerynę która odpowiada za gęstnienie oleju roślinnego w niskich temperaturach. Zobacz to, może się przyda, instrukcja krok po kroku :] http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... m-sposobem
bendi86
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 09:42
Lokalizacja: Góra

Postprzez k-m-r1 » 11 sty 2012, o 15:48

prezesik25, ten generator to kicha niestety ale nie sprawdza sie :P podstawy fizyki a że inżynierów jest u nas mało to najłątwiej zarobic na ludzkiej naiwnosci :lol:

[ Dodano: 2012-01-11, 15:00 ]
dobry regulamin to podstawa

"11. Zabronione jest reklamowanie konkurencji oraz umieszczanie na forum jakichkolwiek reklam, dotyczy równierz ofert sprzedaży generatorów lub ich elementów składowych oraz publikacji na temat HHO"
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez bendi86 » 11 sty 2012, o 16:38

Wyobraź sobie silnik i wydech po wpompowaniu w nie setek litrów wody podczas korzystania z tego ,,cudownego'' wynalazku o którym mowa post wyżej...
bendi86
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 09:42
Lokalizacja: Góra

Postprzez krystek.l » 12 sty 2012, o 17:15

a ja gupi założył nowy temat... a se myślałem że na słoną wodę będę już mógł jeździć... moje niedopatrzenie i gupia wiara w lepsze jutro w PL ... :cry:
i znów myśl drożyzny mnie pacnęła w łep :]
krystek.l
 

Postprzez prezesik » 12 sty 2012, o 17:56

Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez krystek.l » 12 sty 2012, o 18:01

prezesik25, no właśnie z tym się rozpisałem w innym temacie...
ale już naprawdę zszedłem na ziemię :hyhy:
krystek.l
 

Postprzez Bradley » 12 sty 2012, o 18:18

http://media.wp.pl/kat,10...ba1#czytajdalej

Widac, ze to jakis dziennikarzyna pisal

Kod: Zaznacz cały
Dzięki temu powstaje mieszanka paliwa wzbogaconego o wodór i tlen, dwa pierwiastki słynące z bardzo palnych właściwości.

Tlen i palne wlasciwosci? :lol: Tlen jest pierwiastkiem podtrzymujacym proces spalania, a nie palnym.


Przegladnalem jakas aukcje i:

"3. Regulator MAP MAF
Ten regulator podpina sie do czujnika MAP (Manifold Absolute Pressure) lub do czujnika MAF (mass airflow sensor). W skrócie tym regulatorem ustawiamy ile benzyny/diesla dostaje nasz silnik. Oszczędność paliwa polega na tym, że zmniejszamy ilość podawanego paliwa na przyklad o 40% (krecimy potencjometrem) a w zamian za zmniejszona ilość paliwa wchodzi nasz wygenerowany wodor. VOILA!"

Wchodzimy w notlaufa i voila! :]

Obnizenie dawki paliwa to nie jest jakis problem. Jednak chcialbym zobaczyc wykres mocy takiego silnika aby wraz ze spadkiem dawki paliwa + HHO moc zostala na tym samym poziomie. Albo dawki paliwa zostawic w spokoju, dodac HHO aby poprawic proces spalania przez co sama noga z gazu zejdzie bo nie trzeba bedzie tak krecic silnika.
Jak ten silnik zachowuje sie na biegu jalowym skoro do dolotu jest dodawana "mieszanka wzbogacajaca" ?
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez rafal_z_ph » 12 sty 2012, o 19:26

Kumpel miał coś podobnego zamontowane w Mercedesie z 3.0 D '94. Tyle, że tam woda ogrzewana zamieniana była w parę, która zastępowała ropę. Jednak cały system wymagał wysokiej temperatury, co było rzadko osiągane, bo trzeba było przejechać dobre kilkanaście kilometrów przy temperaturze powyżej 20 st. C na zewnątrz, a że ostatnio lato nas nie rozpieszcza to taki system prawie nie działał. System ten pochodzi ze Śląska.

Jest też jeden koleś gdzieś koło Koszalina czy Słupska, który montuje podobne systemy do pieców na olej opałowy. Które potem zaadoptował do ciężarówek.

O takich wynalazkach jest cicho i będzie cicho dopóki koncernom naftowym ropa się nie skończy.
rafal_z_ph
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 10 gru 2007, o 22:42
Lokalizacja: Pomieczynska Huta/Kaszuby

Postprzez prezesik » 12 sty 2012, o 19:45

Jak się skończy ropa będziemy płacic 3zł za litr wody destylowanej... Nie ma jak to Polska i "złote myśli" naszych władz.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości