Zestaw głośników na przód

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez slavwek.ie » 7 sie 2011, o 19:05

Marian0753, zerknij sobie jak wygłuszałem całą podłogę i bagażnik w moim mk2 TUTAJ , może przyda ci się do czegoś.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

 

kolory kabli do głośników w drzwiach

Postprzez Lisu » 19 sie 2011, o 19:31

Witam. Potrzebuję szybkiej odpowiedzi:
Nie jestem do końca pewien czy dobrze sprawdziłem który kabelek jest plus a który minus, sprawdzając miernikiem wyszło mi że brązowo/niebieski to + a niebiesko/szary to -
Czy w różnych rocznikach mogły być inne kolory kabli? Bo szukam jakichś postów i różnie jest opisywane... Mój jest z 94r. Napięcie sprawdzałem przykładając miernik tak by wyszła wartość dodatnia "minus do minusa daje plus", i w ten sposób określiłem który to minus. Czy prawidłowo określiłem?
Ostatnio edytowano 20 sie 2011, o 16:39 przez Lisu, łącznie edytowano 1 raz
Była corsa, była vectra, był 200sx jest MKIII :D

Mój Gofer :D http://www.golf3.pl/topics2/mk3-aaz-by-lisu-vt27751.htm
Avatar użytkownika
Lisu
Gaduła
 
Posty: 469
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 22:36
Lokalizacja: Warszawa/Zakręt

Postprzez TunaFish » 19 sie 2011, o 20:09

Przeważnie cieplejsza barwa to + :) Tak jest w elektronice częęęsto, ale najlepiej jakby ktoś looknął. :)
Avatar użytkownika
TunaFish
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 03:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Wrocław

Postprzez Lisu » 20 sie 2011, o 16:39

a w golfie 3 to było ściśle określone czy różnie bywało z kolorami??
Była corsa, była vectra, był 200sx jest MKIII :D

Mój Gofer :D http://www.golf3.pl/topics2/mk3-aaz-by-lisu-vt27751.htm
Avatar użytkownika
Lisu
Gaduła
 
Posty: 469
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 22:36
Lokalizacja: Warszawa/Zakręt

Postprzez TunaFish » 20 sie 2011, o 16:50

Różnie w różnych rocznikach... a nie dej boże, żeby coś tam jeszcze było przerabiane przez kogoś... po prostu wyciągnij głośnik i zobacz jak jest podłączone. Minuta roboty i będziesz wiedział wszystko przecież :)
Avatar użytkownika
TunaFish
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 03:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Wrocław

Postprzez Lisu » 20 sie 2011, o 17:12

TunaFish napisał(a):Różnie w różnych rocznikach... a nie dej boże, żeby coś tam jeszcze było przerabiane przez kogoś... po prostu wyciągnij głośnik i zobacz jak jest podłączone. Minuta roboty i będziesz wiedział wszystko przecież :)

kolego pisałem że sprawdzałem miernikiem, to chyba logiczne że wyjmowałem? :-P Chodzi o to że głośniki miałem jeden nokia a drugi też vw-owski ale jakiś inny i na jednym było oznaczenie +/- tylko że głośnik i tak będzie grał czy go podłączysz odwrotnie czy nie... Pewnie na kostce jest oznaczenie co idzie od radia ale nie mogę znaleźć takich blaszek od zabezpieczenia do wyciągnięcia, gdzieś zapodziałem...

Niech mi ktoś powie czy dobrze tym miernikiem sprawdziłem?
Najpierw sprawdziłem na baterii, jak podłączyłem plus do plusa, minus do minusa to na mierniku pokazało dodatnią wartość, a jak plus do minusa, minus do plusa to pokazało ujemną. Czy na kablach od głośnika przy włączonym radiu będzie ta sama zasada? Bo właśnie tak sprawdzałem.
Była corsa, była vectra, był 200sx jest MKIII :D

Mój Gofer :D http://www.golf3.pl/topics2/mk3-aaz-by-lisu-vt27751.htm
Avatar użytkownika
Lisu
Gaduła
 
Posty: 469
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 22:36
Lokalizacja: Warszawa/Zakręt

Postprzez TunaFish » 20 sie 2011, o 17:38

Hmmm nawet nie wiem jak z miernikiem. Ale przy sprawdzaniu z baterią membrana wychyli się albo w górę albo w dół. porównaj z innym głośnikiem :) A głośnik i tak będzie grać i tak, ale lepiej aby były podłączone tak samo wszystkie, bo będą się tłumić wzajemnie w przeciwfazie :)
Avatar użytkownika
TunaFish
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 03:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Wrocław

Postprzez Jojek » 20 sie 2011, o 18:05

nie wiem jak w innych vw ale w mk3 kazdy pzewod ktory ma w sobie braz jest minusem takze jesli masz kolor niebieski przy glosniku i brazowo niebieski to niebieski jest + a brozowo niebieski -
a co do miernika jak chcesz sprawdzic to czarny przewd od miernika dajesz do masy auta najlepiej to radia a czerwonym patrzys na ktorym pojawi sie napiecie na tym na ktorym bedzie napiecie jest plus a na minusie nic ci nie pokaze
Avatar użytkownika
Jojek
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 20:16
Lokalizacja: EL

Postprzez Lisu » 20 sie 2011, o 19:56

TunaFish napisał(a):Hmmm nawet nie wiem jak z miernikiem. Ale przy sprawdzaniu z baterią membrana wychyli się albo w górę albo w dół. porównaj z innym głośnikiem :) A głośnik i tak będzie grać i tak, ale lepiej aby były podłączone tak samo wszystkie, bo będą się tłumić wzajemnie w przeciwfazie :)
kolego TunaFish, chyba nie czytasz postów, nie pytam jak na głośnikach sprawdzić tylko na kablach do głośników które idą w drzwiach...
Była corsa, była vectra, był 200sx jest MKIII :D

Mój Gofer :D http://www.golf3.pl/topics2/mk3-aaz-by-lisu-vt27751.htm
Avatar użytkownika
Lisu
Gaduła
 
Posty: 469
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 22:36
Lokalizacja: Warszawa/Zakręt

Postprzez TunaFish » 20 sie 2011, o 19:59

Przecież to na jedno wychodzi... na końcu przewodu masz głośnik :) I nie na kablach ziomeczku tylko na przewodach. Kabli tam napewno nie masz :)
Avatar użytkownika
TunaFish
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 03:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Wrocław

Postprzez Lisu » 20 sie 2011, o 20:02

TunaFish napisał(a):Przecież to na jedno wychodzi
chyba się nie rozumiemy... na głośnikach wiem gdzie jest plus a gdzie minus, pytam o przewody idące do głośników, bo są tej samej grubości i różnią się tylko kolorem
Była corsa, była vectra, był 200sx jest MKIII :D

Mój Gofer :D http://www.golf3.pl/topics2/mk3-aaz-by-lisu-vt27751.htm
Avatar użytkownika
Lisu
Gaduła
 
Posty: 469
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 22:36
Lokalizacja: Warszawa/Zakręt

Postprzez TunaFish » 20 sie 2011, o 20:03

No chyba się nie rozumiemy :) heh No, to jak na głośniku wiesz, to chyba widzisz jak są wpięte w głośnik i który jest który :)
Avatar użytkownika
TunaFish
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 03:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron