Zestaw głośników na przód

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez TunaFish » 23 sie 2011, o 15:06

Avatar użytkownika
TunaFish
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 03:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Wrocław

 

Postprzez slavwek.ie » 23 sie 2011, o 15:49

prosebz napisał(a):cały zestaw został źle zamontowany dokładnie zwrotnica była w drzwiach i po prostu woda się do niej dostała i ch** je strzelił.
Sprawdź najpierw, czy nie odpadły kabelki od tweeterów (wewnątrz ich obudowy) bo jakaś partia S-6C miała z tym kłopoty. Ponoć producent poprawił już defekt, ale warto sprawdzić. Zwrotka musiała by grubo utonąć w wodzie, żeby ją ch** trafił.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez mirecc » 1 wrz 2011, o 08:08

Witam.
Jeśli ktoś lubi mocny bas i chce zainwestować w głośniki do przednich drzwi i dawać dystanse i jeszcze wygłuszenie to jest OK ale jeśli ktoś ma zbędne miejsce w bagażniku to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie tych pieniędzy w subwoofer.
Niskie częstotliwości dźwięku nie ulegają efektowi stereo ani innemu podziałowi na głośniki. Fakt tej jest z powodzeniem wykorzystywany w kinie domowym gdzie satelity tworzące efekt dźwięku przestrzennego są niewielkich rozmiarów (ale oczywiście nie bez znaczenia jest ich jakość) a cały bas jest uzupełniony z subwoofera którego dźwięk "podąża" za wysokimi tonami i mamy wrażenie , że nas otacza. Bez ingerencji w głośniki w drzwiach na fabrycznym zestawie odseparowanym czyli woofer w drzwiach a tweeter na podszybiu też da się fajnie zagrać. Wspomniane przody podłączamy na wyjście radia na przód a na wyjście tylne podłączamy jakieś niskotonówki po jednej na kanał ale koniecznie mocniejsze od tych z przodu no i oczywiście o fajnej wielkości membramy i magnesu. Najtańszym sposobem jest zakupienie 2 głośników i podłączenie je pod radio. Można też dokupić soprany ze zwrotnicą i zrobić zestaw dwudrożny. Budowa dodatkowego wzmacniacza na tył to już całkiem jest fajna sprawa bo można kupić naprawdę wielgachny basowy głośnik którego radio już by mogło nie uciągnąć. Ale to już generuje kolejne koszty. Więc wracając do specyfikacji TANIO A DOBRZE dwa głośniki niskotonowe do półki lub do skrzyni czy też w boczki bagażnika... jak kto woli. A radochy będzie co nie miara.
Pewnie dużo osób nie znających się tak naprawdę w temacie będzie próbowało udowodnić coś innego ale ja osobiście mam taki układ i wiem, że się sprawdza.

[ Dodano: 2011-09-01, 08:15 ]
... a jeśli chodzi o tanie markowe radio to spokojnie mogę polecić KENWOOD KDC-4051UG w tej grupie cenowej zdecydowanie najlepsze (porównując z PIONIEER, SONY, LG, JVC).
Avatar użytkownika
mirecc
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 06:12
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez prosebz » 1 wrz 2011, o 10:48

Problem rozwiązany trzeba było dobrze zwrotnice przeczyścić i wysuszyć, wszytko gra jak trzeba :D
Avatar użytkownika
prosebz
Badacz tematu
 
Posty: 238
Dołączył(a): 8 sty 2011, o 11:44
Lokalizacja: Grudziądz

Głosniki w deske

Postprzez lisek1610 » 3 paź 2011, o 23:30

Witam mam pytanie mam golfa 3 hatchback i mam standardowe glosniki w desce rozdzielczej chcem je wymienic na jakies dobre syczki jaka firme polecacie i gdzie takie dostac bo w mk3 sa takie wtykane z obramówka plastikowa
Avatar użytkownika
lisek1610
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 15 sie 2011, o 21:27
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez BartheZz_3 » 4 paź 2011, o 07:56

Naprawde sporo tematow sie przekulalo, poszukaj dokladnie...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Joker » 4 paź 2011, o 16:10

lisek1610, lepiej wyjmij te z deski a syczki w ten trójkąt przy lusterkach ładuj. Ja mam w planach tak zrobić. Abo możesz też w słupkach zamontować fajnie to wyglada ;-)
Joker
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 10:23
Lokalizacja: z domu;)

Postprzez wislak_93 » 4 paź 2011, o 20:32

Ja tak sie wtrace troche w temat. Planuje kupic jakies 2 glosniczki dodatkowo bo tak jak seryjnie mamy po 2 i chce jescze 2 wsadzic w drzwi. Czy musze do tego odrazu jakas skrzynke kupic? Czy bedzie gralo bez?
wislak_93
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 6 wrz 2011, o 21:30
Lokalizacja: Chrzanów

Jakie głośniki do drzwi przednich golf 3? 165MM?

Postprzez zacny11 » 4 paź 2011, o 20:32

Witam. Jakie głośniki podejdą do przednich drzwi? 165mm? czy 160mm?
Nie chce kupować oryginalnych, ale może coś podeślecie ciekawego z allegro?
Bo to są oczywiście głośniki basowe co nie? :-D
Avatar użytkownika
zacny11
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 cze 2011, o 17:05
Lokalizacja: Opole/Niemodlin

Postprzez slavwek.ie » 5 paź 2011, o 03:10

165mm, są to midbasy w przypadku zestawow odseparowanych, lub szerokopasmowe w przypadku seryjnych glosnikow.
O zestawach godnych polecenia znajdziesz sporo lektury tu na forum.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Mattieldz » 5 paź 2011, o 16:45

Jaki masz kolego przedział cenowy?
Mattieldz
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 sie 2011, o 20:41
Lokalizacja: Łódź

Postprzez zacny11 » 5 paź 2011, o 20:39

już mam głośniczki... 165 mm pasowały jak ulał :-D
Avatar użytkownika
zacny11
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 cze 2011, o 17:05
Lokalizacja: Opole/Niemodlin

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości

cron